Friday, July 19, 2024
Home / Kultura  / Kraków Business Run: 4 minuty i 50 sekund

Kraków Business Run: 4 minuty i 50 sekund

Rekord pobity!

Drużyna Women & The City: od lewej: Anna Ława, Kasia Pajka, Kasia Krupa, Ilona Przetacznik i Agi Skrzymowska / fot. Andrzej Politowicz

Tylko 4 minuty i 50 sekund potrwała rejestracja uczestników do Kraków Business Run 2017. W szóstej edycji biegu wystartuje 5000 osób, które pomogą osobom niepełnosprawnym ruchowo

Rekord pobity! / fot. materiały prasowe

Rekord pobity! / fot. materiały prasowe

– Po raz kolejny pobiliśmy rekord! W zeszłym roku miejsca skończyły się po kilkuknastu minutach, a dziś lista zapełniła się w 4 minuty i 50 sekund! To świadczy o tym jak wielkim zainteresowaniem cieszy się nasz bieg – mówi Agnieszka Pleti z Fundacji Kraków Business Run.
Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run, która odbywa się jednocześnie w 7 miastach. Pomysł narodził się jednak w Krakowie, dlatego nie dziwi, że właśnie tutaj co roku cieszy się wielką popularnością. W tym roku miejsca dla pięciu tysięcy biegaczy zapełniły się w kilka minut po otwarciu zapisów.
Miasto angażuje się w Kraków Businnes Run z trzech powodów. Po pierwsze, bo jesteśmy z Wami od samego początku. Po drugie – bo krakowianie bardzo chętnie pomagają. Po trzecie – bo Kraków poprostu uwielbia bieganie – mówi Katarzyna Król, v-ce Prezydent Miasta Krakowa.
Kraków Business Run pobiegnie między innymi dla Józefa Tatary – człowieka o wielkim sercu, który za swoją działalność charytatywną został wyróżniony przez Prezydenta Miasta Krakowa, a dziś sam potrzebuje pomocy. Drugą osobą dla której dedykowana jest tegoroczna impreza jest Bartłomiej Florek – beneficjent również zeszłorocznego biegu.
Dla mnie ludzie którzy tworzą i angażują się w Poland Bussines Run są trochę jak dzieci, o których zawsze marzyłem. Dzieci, dla których oczywistym jest to, że trzeba wychodzić ze schematu oraz to, że trzeba realizować swoje pasje, także te sportowe. Dzieci, dla których jasne staje się także to, że należy pomagać tym, którzy w życiu nie mieli tyle szczęścia co oni – mówi Rafał Sonik, biznesman i sportowiec, jeden z ambasadorów Poland Business Run.
Do tej pory, w ciągu sześciu lat realizowania imprezy w całej Polsce udało się pomóc 139 osobom. Taka skala mozliwa jest także dzięki akcji Pomagam Bardziej – skierowanej do tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą sami wystartować w sztafecie. Zadaniem każdego zespołu zarejestrowanego do biegu jest nie tylko sam start, ale też zbiórka środków i zachęcanie swoich znajomych, współpracowników i rodzin to wpłacania darowizn na rzecz beneficjentów Kraków Business Run na stronie. Drużyna, która co miesiąc zbierze w ten sposób najwięcej środków otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera zaprojektowaną przez Łukasza Jemioła.

Drużyna Women & The City: od lewej: Anna Ława, Kasia Pajka, Kasia Krupa, Ilona Przetacznik i Agi Skrzymowska / fot. Andrzej Politowicz

Drużyna Women & The City: od lewej: Anna Ława, Kasia Pajka, Kasia Krupa, Ilona Przetacznik i Agi Skrzymowska / fot. Andrzej Politowicz

Kraków Business Run odbędzie się w tym roku 3 września. Już wkrótce rozpoczną się jednak bezpłatne sesje treningowe prowadzone przez SamTreninig, które pomogą uczestnikom dobrze przygotować się do biegu.
Razem z zapisami do Kraków Business Run wystartowała akcja „Wsparcie po starcie” – to inicjatywa, w którą może się włączyć każdy. Dzięki niej możemy pomagać, kupując wybrane produkty u naszych partnerów. Zakup wybranych produktów pozwala także na wzięcie udziału w konkursie, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Szczegóły na www.wsparciepostarcie.pl.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ