Saturday, February 24, 2024
Home / Kultura  / Kraków Business Run 2017: NA START!

Kraków Business Run 2017: NA START!

Znamy datę otwarcia rejestracji!

Krakow Business Run 2015 / fot. T. Prokop

18 maja 2017 r. punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczną się zapisy do tegorocznej edycji charytatywnego biegu sztafetowego Kraków Business Run. Impreza odbędzie się 3 września i w tym roku pobiegnie już po raz szósty

Krakow Business Run 2015 / fot. T. Prokop

Krakow Business Run 2015 / fot. T. Prokop

Do startu w biegu zaproszeni są przede wszystkim pracownicy firm i organizacji z Krakowa i regionu. Aby wziąć udział w biegu, wystarczy zgłosić swoją drużynę złożoną z pięciu osób. Można to zrobić przez rejestrację w panelu dostępnym na stronie www.krakowbusinessrun.pl oraz wpłacenie opłaty startowej wynoszącej 70 zł netto od osoby, czyli 378 zł brutto za drużynę.
Liczba drużyn, które mogą wziąć udział w biegu jest ograniczona, a o starcie decyduje kolejność zgłoszeń.
– W ubiegłym roku miejsca na liście startowej skończyły się już po kilkunastu minutach, dlatego warto już dziś organizować swoje drużyny i uzupełnić dane biegaczy w panelu na naszej stronie internetowej. Dzięki temu 18 maja wystarczy jedynie zgłosić zarejestrowaną drużynę do biegu i dokonać opłaty startowej – mówi Marta Hernik, Global Project Manager z Fundacji Poland Business Run.

kbr_mk_wtcrot

Drużyny Miasta Kobiet na KBR 2016 / fot. A. Politowicz

W Kraków Business Run liczy się udział, dobra zabawa i chęć pomocy. W biegu wezmą udział także znani dziennikarze i aktorzy teatrów: Starego, Bagatela, Variete, Słowackiego, Ludowego oraz Sztuka na Wynos. Dla wszystkich, którzy chcą lepiej przygotować się do startu, zorganizowane będą otwarte, bezpłatne treningi z profesjonalistami.

Drużyna Women & The City jeszcze w niepełnym składzie. Od lewej: Agna Karasińska (MK), Anna Ława, Agi Skrzymowska, Ilona Przetacznik, Dominika Dąbrowska i Kasia Samborska (trenerka) / fot. M. Samborski

Drużyna Women & The City jeszcze w niepełnym składzie. Od lewej: Agna Karasińska (MK), Anna Ława, Agi Skrzymowska, Ilona Przetacznik, Dominika Dąbrowska i Kasia Samborska (trenerka) / fot. M. Samborski

W ubiegłym roku w Kraków Business Run wzięło udział 5000 tysięcy biegaczy, dzięki którym udało się zebrać 316 598,33 złotych netto. Zebrane pieniądze pozwoliły nam pomóc między innymi Agnieszce, Rafałowi i Marii, podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz ufundować turnus rehabilitacyjny dla podopiecznych Stowarzyszenia Unicorn.
Środki zebrane z opłat startowych zostaną przekazane na rzecz osób z niepełnosprawnością narządów ruchu, a podobny bieg odbędzie się jednocześnie w siedmiu miastach Polski w ramach ogólnopolskiej imprezy charytatywnej – Poland Business Run, która wystartuje 3 września 2017 r.

***
Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, który pomaga osobom po amputacji. Odbywa się w siedmiu miastach Polski: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Gdańsku. Bieg ma charakter sztafety, w której bierze udział 5 osób. Organizowany jest już od 6 lat – w tym czasie udało się pomóc 138 osobom. Celem inicjatywy jest nie tylko wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo, ale także promocja aktywnego stylu życia oraz integracja społeczności lokalnej z biznesem.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ