Friday, April 12, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Kraków Business Run

Kraków Business Run

Niesamowite - Kraków Business Run – 3000 zgłoszeń w zaledwie 90 godzin!

Kraków Business Run – 3000 zgłoszeń w zaledwie 90 godzin!

Kraków Business Run – 3000 zgłoszeń w zaledwie 90 godzin! / fot. materiał prasowy

W niespełna cztery dni zakończyła się rejestracja drużyn do charytatywnego biegu biznesowego Kraków Business Run. Zaledwie 90 godzin potrzebowali pracownicy krakowskich firm i instytucji, by zapełnić listę startową planowanej na 14 września imprezy. Kraków Business Run 2014 pobiegnie dla Daniela, podopiecznego Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

Kraków Business Run – 3000 zgłoszeń w zaledwie 90 godzin!

Kraków Business Run – 3000 zgłoszeń w zaledwie 90 godzin! / fot. materiał prasowy

12 maja w poniedziałek, tuż po godzinie 12:00, zarejestrowały się pierwsze drużyny – pracownicy firmy Delphi, FMC Technologies, Brown Brothers Harriman, a zaraz po nich inni. Po pięciu godzinach na liście startowej widniało już 1185 osób – to aż 237 piecioosobowych sztefet. Limit 600 sztefet – czyli 3000 biegaczy – osiągnięto w zaledwie 90 godzin, czyli w 4 dni.

Oprócz wymienionych, na liście startowej (www.krakowbusinessrun.pl/pl/uczestnicy) znalazły się między innymi: Comarch SA, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, InPost, Luxoft, UBS, BWI Poland Technologies, Electrolux, Motorola, Geofizyka Kraków, Ecolab, Capgemini, Sabre, Aon Hewitt, Cisco.

Do Kraków Business Run, jak co roku, zaprosiliśmy głównie reprezentantów firm i instytucji działających w naszym mieście. W ubiegłym roku, kiedy ze wzgledu na strefę zmian, dopuścliśmy do startu 2000 osób, rejestrację udało się zamknąć w osiem dni. Obecnie rozszerzyliśmy tę liczbę do 3000 i jesteśmy zaskoczeni tak wspaniałym wynikiem. Cieszymy się, że Krakowianie traktują ten bieg jako coś wyjątkowego i chcą brać w nim udział – mówi Wojciech Liszka z biura organizacyjnego imprezy.

Wszystkie drużyny, które nie zakwalifikowały się na listę startową – decydowała kolejność zgłoszeń – nadal mogą rejestrować się na listę rezerwową. Każdy zaś, bez względu na udział w biegu, może pomóc Danielowi – podopiecznemu Fudacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, któremu dedykowany jest krakowski bieg.

Daniel wskutek wypadku i następujących po nim komplikacji stracił lewą nogę. Porusza się o kulach, jednak by mógł wykonywać dotychczasową pracę, potrzebuje większej sprawności, a tę może dać mu profesjonalna proteza. Na ten cel zostaną przeznaczone wszystkie opłaty startowe oraz środki zgromadzone w ramach dodatkowej akcji Pomagam Bardziej, która trwa już na: krakowbusinessrun.pl/pl/uczestnicy). Jeśli zebrana w ten sposób kwota przekroczy potrzeby, Fundacja wskaże kolejnego podopiecznego, który także zyska szansę na nowe protezy.

Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej imprezy Poland Business Run, która 14 września, o tej samej porze, wystartuje w pięciu miastach Polski. Oprócz Krakowa 12 maja rejestrację otworzyły Katowice Business Run oraz Łódź Business Run. Dwa kolejne miasta – Poznań i Warszwa już niebawem rozpoczną nabór drużyn. Łącznie w Poland Business Run 2014, we wszystkich lokalizacjach, dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyznoty pobiegnie ponad 12.000 osób.

Organizatorzy Kraków Business Run 2014: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, Luxoft, Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Strona www: www.krakowbusinessrun.pl

Profil Facebook: www.facebook.com/KrakowBusinessRun

***

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który rozpoczyna się jednocześnie w różnych miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji. W 2013 roku w jego ramach odbyły się: Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run. Łącznie wzięło w nich udział 4555 osób i zebrano blisko 400 000 zł brutto na cel charytatywny. W pierwszej kolejności pomoc skierowano dla: Agnieszki, Tomka, Moniki, Łukasza i Rafała. Dodatkowo udało się pomóc także Antoniemu, Damianowi i Krzysztofowi. W 2014 roku bieg będzie miał swoje edycje także w kolejnych miastach: Warszawie oraz Łodzi. Łącznie weźmie w nim udział 12.000 osób.

Rejestracja oraz akcja Pomagam Bardziej trwają już na: www.polandbusinessrun.pl oraz dedykowanych stronach biegów w każdym z miast: www.krakowbusionessrun.pl, www.katowicebusinessrun.pl i www.lodzbusinessrun.pl. (źródło: materiał prasowy)

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • sex 25 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Read More Info here to that Topic: miastokobiet.pl/krakow-business-run-2014/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ