Friday, April 19, 2024
Home / Kultura  / Kraków Business Run 2013 startuje w najbliższą niedzielę

Kraków Business Run 2013 startuje w najbliższą niedzielę

Z Rynku Głównego w Krakowie w niedzielę 15 września o godzinie 10:30 wystartuje po raz drugi charytatywny bieg biznesowy Krakow Business Run. Dla Agnieszki Harasim – podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, weźmie w nim

Krakow Business Run 2013

Krakow Business Run 2013 / fot. materiał prasowy

Z Rynku Głównego w Krakowie w niedzielę 15 września o godzinie 10:30 wystartuje po raz drugi charytatywny bieg biznesowy Kraków Business Run. Dla Agnieszki Harasim – podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, weźmie w nim udział 2200 osób, czyli 440 pięcioosobowych sztafet zgłoszonych przez ponad 180 małopolskich firm.

Krakow Business Run 2013

Krakow Business Run 2013 / fot. materiał prasowy

Pobiegniesz, pomożesz – tak brzmi hasło charytatywnego biegu biznesowego Kraków Business Run. To przede wszystkim chęć pomocy Agnieszce, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz ogromna popularność biegania wśród mieszkańców Krakowa spowodowały, że zaledwie w osiem dni od uruchomienia zapisów, lista startowa imprezy, czyli 2000 miejsc, została zapełniona. Dodatkowych 200 miejsc udostępnionych po zwiększeniu limitu sztafety zapełniło się w kilka godzin. Łącznie na linii startu Kraków Business Run 2013 stanie 2200 osób, w 440 pięcioosobowych zespołach, zgłoszonych przez ponad 180 firm. Każdy z uczestników będzie miał za zadanie przebiec jedno okrążenie wokół krakowskich Plant, czyli dystans 3,8 km. Łącznie jedna drużyna przebiegnie 19 km, a wszystkie razem aż 8360 km – czyli odległość jak z Moskwy do Madrytu i z powrotem!

Krakow Business Run impreza, w której biznesowa rywalizacja schodzi na chwilę na dalszy plan, a zastępuje ją o wiele zdrowsza rywalizacja sportowa. Na równych zasadach wezmą w niej udział wszyscy – pracownicy każdego szczebla oraz managerowie, dyrektorzy i prezesi. Zarówno przed jak i podczas imprezy, każda ze zgłoszonych firm ma szansę zaprezentować się innym jako wartościowy i odpowiedzialny społecznie partner biznesowy – mówi Iwona Furtek, współorganizator z Radisson Blu Hotel Kraków.

Po 10 i więcej drużyn zgłosiło do biegu aż siedem firm: UBS Service Centre Poland, Motorola Solutions, Luxoft, Comarch, Capgemini, Brown Brother Harriman, Bank BPH S.A.. Na starcie Kraków Business Run staną również gwiazdy serialu „Na wspólnej” oraz „Szpital” oraz aktorzy Teatru Starego. Bieganie to przyjemność, ale najważniejszy jest cel, by zebrać potrzebne fundusze oraz to, że możemy zrobić coś pożytecznego. Wszyscy zgodziliśmy się bez zastanowienia – mówi Juliusz Chrząstowski, aktor Teatru Starego, uczestnik biegu.

Podczas imprezy na krakowskim Rynku Głównym swoją obecność potwierdzili także honorowi goście: Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Magdalena Sroka, Janek Mela oraz Justyna Topa – beneficjentka Krakow Business Run 2012, która dzięki ubiegłorocznej edycji imprezy dziś już swobodnie może poruszać się bez kul. Tegoroczny Kraków Business Run wystartuje dla Agnieszki Harasim, krakowskiej studentki i podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która urodziła się bez nóg. Agnieszka

Kraków Business Run to doskonała okazja by ludzie zwrócili większą uwagę na problemy naszych podopiecznych – osoby, które w wyniku chorób lub wypadków zostały poddane amputacji – mówi Jan Mela, Prezes Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Ich kalectwo często pojawia się nagle i w tym momencie do góry nogami wywraca się cały ich świat. Na nowo muszą znaleźć sobie w nim miejsce. My dajemy im wsparcie, siłę i możliwości by nie musieli usuwać się w cień ale by mogli normalnie, aktywnie żyć. Wiem, że Kraków Business Run o kilka dużych kroków przybliża nas do tego celu. Dlatego też wielkie podziękowania składam wszystkim biegaczom oraz tym, którzy razem z nami przyczynili się do organizacji imprezy – dodaje.

Start Kraków Business Run na Rynku Głównym – część od strony Ratusza – nastąpi o godzinie 10:30. Jednak rodzinny piknik rozpocznie się tu już o 9:15 i potrwa jeszcze po ceremonii ogłoszenia wyników, zaplanowanej na godzinę 13:45. Podczas pikniku na biegaczy i osoby ich dopingujące czekają na rynku punkty cateringowe. W strefie zabaw dla dzieci, profesjonalni opiekunowie przygotowali dla najmłodszych zajęcia plastyczne i ruchowe. Specjalnie zaprojektowana przez firmę Making Waves aplikacja mobilna w wersji na iPhone i Androida, pomoże osobom dopingującym odnaleźć się tego dnia na Rynku, a biegaczom w strefach zmian. To pierwsza aplikacja mobilna imprezy biegowej w Polsce.

Kraków Business Run jest częścią większej ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run, która odbędzie się również w Katowicach i Poznaniu. Łącznie w trzech miastach aż 4600 biegaczy wystartuje o tej samej porze, by pomóc pięciu podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. To konkretne osoby – w Krakowie pomoc skierowana dla Agnieszki, która urodziła się bez nóg, w Poznaniu dla Tomka, który uległ wypadkowi samochodowemu i Roberta, który w wyniku choroby stracił nogę, a w Katowicach dla Moniki i Łukasza. Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run odbywają się według tych samych zasad.

PROGRAM IMPREZY – 15 września 2012

Oprawę muzyczną imprezy zapewnia DJ Hugo.

Prowadzący: Paweł Chowaniec, Łukasz Biega.

9:15 – powitanie zebranych biegaczy na Rynku Głównym.

9:25 – koncert bębniarski – Szkoła Samby Sorrir.

9:45 – odprawa kapitanów drużyn ze sceny na Rynku Głównym (obecność kapitanów obowiązkowa).

10:00 – ceremonia oficjalnego rozpoczęcia Kraków Business Run 2013. Powitanie wszystkich zgromadzonych – Jasiek Mela, Agnieszka Harasim, Justyna Topa, Prezydent Magdalena Sroka.

10:15 – rozgrzewka ze sceny prowadzona przez trenerów Sklepu Biegacza oraz zaproszenie biegaczy z pierwszych zmian o zajęcie miejsca na stracie biegu.

10:30 – START BIEGU (jednocześnie w trzech miastach wystartuje aż 4600 osób!)

13:10 – ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, a po niej koncert zespołu Skangur. 14:30 – oficjalne zakończenie Kraków Business Run 2013.

Dla dzieci: Przez cały czas trwania imprezy, wszystkie dzieci będą mogły spędzać czas wspólnie z animatorami z Ośrodka Twórczej Edukacji Kangur. W programie między innymi malowanie twarzy, zabawy plastyczne i ruchowe oraz tematyczne warsztaty prowadzone przez animatorów.(źródło: materiał prasowy)

W czasie imprezy będą prowadzone transmisje na żywo z innych miast – Katowic i Poznania.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ