Monday, May 20, 2024
Home / Kultura  / Uczestnicy Kraków Business Run pobiegli dla Piotrka, Łukasza i Ani

Uczestnicy Kraków Business Run pobiegli dla Piotrka, Łukasza i Ani

W niedzielę 6. września, 4100 osób po raz kolejny ruszyło po protezy dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Drużyna Miasta Kobiet w składzie, od lewej: Ilona Felicjańska, Barbara Fijał (z córką Gabrysią), Paulina Krawiec, aneta Pondo, Małgorzata Majewska

W niedzielę 6. września, 4100 osób po raz kolejny ruszyło w Krakowie po protezy dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Efekt: w czwartej edycji Kraków Business Run udało się zabrać kwotę 300 484,92 zł brutto. Dzięki tej pomocy Piotr, Łukasz i Ania otrzymają protezy, które pomogą im wrócić do samodzielności! Biegi odbyły się też w pięciu innych miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach i Wrocławiu, w sumie zebrano ponad  1 000 000 zł!!!

Drużyna Miasta Kobiet w składzie, od lewej: Ilona Felicjańska, Barbara Fijał (z córką Gabrysią), Paulina Krawiec, aneta Pondo, Małgorzata Majewska

Drużyna Miasta Kobiet w składzie, od lewej: Ilona Felicjańska, Barbara Fijał (z córką Gabrysią), Paulina Krawiec, Aneta Pondo, Małgorzata Majewska

W biegu startował mocny kobiecy skład z Miasta Kobiet: Aneta Pondo (redaktor naczelna), Barbara Fijała (menedżerka ds. kluczowych klientów), Małgorzata Majewska (felietonistka), Paulina Krawiec (dziennikarka) i gość specjalny drużyny Ilona Felicjańska.

Biegacze rywalizowali ze sobą w 820 pięcioosobowych zespołach, składających się z przedstawicieli 233 małopolskich firm. Jednak nie tylko środowisko biznesowe postanowiło wystawić swoich zawodników. Wśród biegaczy nie zabrakło wsparcia ze strony krakowskich artystów – do biegu zgłosili się aktorzy teatrów Starego, Bagateli, Ludowego, Variété i najmniejszego teatru Sztuka na wynos, a także redaktorzy Gazety Wyborczej, Miasta Kobiet, czy drużyna Biała Gwiazda Team, złożona z przedstawicieli Klubu Sortowego Wisła Kraków.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa również dlatego, że po raz pierwszy biegacze stanęli na starcie z tymi, dla których biegną. W wyjątkowej, jedynej w swoim rodzaju drużynie Jasiek Mela Team pobiegły osoby po amputacjach, w tym tegoroczna beneficjentka biegu Ania Drobna. Obok niej wystartowali także: Piotr Sajdak, Sławomir Szczupacki (na specjalnej protezie biegowej), Kasia Pietrzyk i Wioleta Jednaka.

– Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim organizatorom i uczestnikom biegu – powiedziała Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. – Dzięki Wam pobiliśmy w tym roku absolutny rekord! W skali 6 biegnących miast udało nam się zgromadzić ponad 1 000 000 zł brutto! To kwota, dzięki której nowoczesne protezy otrzymają: Piotrek, Łukasz i Ania, a także beneficjenci z Warszawy, Poznania, Katowic, Łodzi, Wrocławia i kolejni podopieczni naszej Fundacji, których niebawem wybierzemy. Cztery lata temu kiedy wymyślaliśmy ten projekt marzyliśmy, by historia zatoczyła koło, a te osoby, którym pomagamy mogły stanąć na linii startu. Nasze marzenie spełniło się w tym roku. To niezwykłe emocje. – dodała Agnieszka Pleti.
Licząca 19 km trasa została podzielona na pięć okrążeń, czyli po jednym 3,8 kilometrowym odcinku dla każdego zawodnika i częściowo pokryła się z Traktem Królewskim. Zawodnicy wystartowali z Rynku od strony Ratusza i pobiegli ulicą Sławkowską, Plantami w prawo wzdłuż ulic: Basztowej, Westerplatte i Św. Gertrudy, przez ul. Św. Idziego, wzdłuż ul. Bernardyńskiej, Bulwarami Wiślanymi wokół Wawelu, ul. Podzamcze, ul. Kanoniczą, ul. Senacką, ul. Grodzką do Rynku Głównego.

Trasę najszybciej pokonała drużyna Team Spirit, której na przebiegnięcie całego dystansu wystarczyła 1h 4 min. 31 sek. Druga na mecie była drużyna Nokia Perfect Wave z czasem 1h 8 min. 31 sek. Trzeci dobiegli zawodnicy Under Armour Polska, którzy trasę pokonali w 1h 10 min. 51 sek. Jednak drużyną, która w tym roku szczególnie zasłużyła na wyróżnienie jest Leach & dRUNk! złożona z pracowników firmy Leach and Lang Property Consultants. To właśnie oni zebrali największą kwotę 10 249 zł w rywalizacji charytatywnej Pomagam Bardziej i otrzymali Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną przez Gosię Baczyńską. Fundusze zgromadzone dzięki akcji rokrocznie pozwalają Fundacji na powiększenie grona beneficjentów.
Kraków Business Run jest charytatywnym biegiem biznesowym w formie sztafety, zapoczątkowanym w 2012 roku w Krakowie. Po sukcesie pierwszej edycji w akcje włączyły się kolejne miasta. W tym roku podobne biegi odbyły się jednocześnie w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W sumie w Poland Business Run pobiegło prawie 15 000 zawodników. Z opłat startowych i akcji „Pomagam Bardziej” udało się zebrać niemal 1 000 000 zł brutto, dzięki którym nowoczesne protezy otrzyma co najmniej 9 osób.

fot. Tomasz Prokop

fot. Tomasz Prokop

Informacje dodatkowe
Biegowi Kraków Business Run towarzyszy akcja „Pomagam Bardziej”, w którą może włączyć się każdy, niezależnie od uczestnictwa w sztafecie. Wystarczy wejść na stronę Kraków Business Run i wpłacić dowolną kwotę za pośrednictwem wybranej drużyny. Środki te zostaną skierowane bezpośrednio na rzecz konkretnych podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.
Organizatorzy Kraków Business Run 2015: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, UBS, Luxoft, Radisson Blu Hotel Kraków, Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wypowiedzi organizatorów:
Przemysław Berendt, Globalny Wiceprezes ds. Marketingu w Luxoft, współorganizator i uczestnik Kraków Business Run:
– Kraków Business Run to niezwykły bieg charytatywny. Impreza, która łączy realizację szczytnych celów z promocją kultury fizycznej oraz aktywności biznesowej. Dlatego Luxoft współtworzy to wydarzenie od samego początku, w tym roku już po raz czwarty. W każdej edycji udaje nam się wspólnie sfinansować kilka kosztownych protez dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, spełniamy marzenia i pomagamy osobom po amputacjach powrócić do samodzielności. Jesteśmy ogromnie związani z beneficjentami biegu, poznajemy ich historie, marzenia motywacje, tym bardziej jesteśmy dumni, że ubiegłoroczna beneficjentka Danusia Bujok dołączyła do zespołu Luxoftu. Zaangażowanie Danusi, jej pozytywne nastawienie do życia i pracy sprawia, że wszystkie nasze wysiłki nabierają  głębszego sensu. Dla nas Kraków Business Run to coś więcej niż kilka godzin fizycznego wysiłku. Jako firma chcemy budować długotrwałe relacje z osobami, o których marzenia walczymy

Michał Stępień, General Manager UBS Kraków, współorganizator i uczestnik Kraków Business Run:
– Już po raz czwarty spotykamy się we wrześniu na krakowskim rynku, by w gronie kilku tysięcy osób pobiec i pomóc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Od 2012 roku projekt Kraków Business Run urósł w siłę i poszerzył swój zasięg. Jego niesamowity potencjał doceniają kolejne miasta, partnerzy i media, co jest bardzo budujące i stwarza kolejne, fantastyczne perspektywy na przyszłość. Kraków Business Run to  wspaniała, niepowtarzalna okazja do spotkania się, integracji i zdrowej rywalizacji w duchu 'fair play’ w gronie uczestników z 233 krakowskich firm. Udział w biegu reprezentantów UBS stał się już tradycją. W tym roku w inicjatywę zaangażowała się już ponad 1/3 z 1500 pracowników; z roku na rok dołączają także kolejni wolontariusze. To właśnie poświęcenie i ogromne zaangażowanie naszych pracowników oraz hojność sponsorów i wsparcie miasta, pozwalają nam ustanawiać i realizować kolejne ambitne cele. Wiele jeszcze przed nami, dlatego liczymy na biegaczy i kibiców, którzy mam nadzieję – dołączać będą do nas tłumnie jak co roku.

fot. Tomasz Prokop

fot. Tomasz Prokop

Strona www: www.krakowbusinessrun.pl
Profil Facebook: www.facebook.com/KrakowBusinessRun

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który co roku rozpoczyna się jednocześnie w różnych miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji. W 2015 roku w jego ramach odbyły się: Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run, Łódź Business Run, Wrocław Business Run i Warszawa Business Run. Łącznie wzięło w nich udział blisko 15 000 osób, zebrano blisko 1 000 000,00 zł brutto, dzięki którym możliwa będzie pomoc co najmniej 9 podopiecznym Fundacji. Do tej pory, w ciągu 3 edycji Poland Business Run pomógł w sumie 27. osobom kupując 35 protez. Przyłącz się! Dwie nogi wystarczą, by pomóc.
www.polandbusinessrun.pl

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / Kraków Business Run
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ