Thursday, February 22, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Kraków Businese Run pobiegnie także dla Łukasza!

Kraków Businese Run pobiegnie także dla Łukasza!

Kraków Business Run pobiegnie także dla 26-letniego Łukasza, który stracił w wypadku motocyklowym lewą nogę i lewą rękę.

Koszulka "Not Just Dziękuję" / fot. materiały prasowe

Krakowianie pomogą także Łukaszowi, podopiecznemu Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Pieniądze, które do tej pory udało się zebrać z opłat startowych i akcji Pomagam Bardziej – 245 tys. brutto – wystarczą na zakup protez nóg dla Piotra i Łukasza.

Koszulka "Not Just Dziękuję" / fot. materiały prasowe

Koszulka „Not Just Dziękuję” / fot. materiały prasowe

Łukasz ma 26 lat. Przez ostatnich sześć mieszkał w Anglii. Kilka miesięcy temu wrócił do Polski, chciał zrobić prawo jazdy i pracować jako kierowca. Bardzo lubił grać w piłkę nożną i siatkówkę, jazda na rowerze to jego ulubiony sport. W kwietniu tego roku w wyniku wypadku motocyklowego stracił lewą nogę i lewą rękę. Teraz marzy o powrocie do sprawnego funkcjonowania.
Chciałbym sam sobie radzić w codziennym życiu, z takimi rzeczami jak zrobienie kanapki czy herbaty. Teraz jestem uzależniony od pomocy najbliższych. Ale najbardziej marzę o tym, żeby znowu chodzić – opowiada Łukasz.
Sportowym zapaleńcem jest także Piotr. Mężczyzna przed wypadkiem komunikacyjnym, który wydarzył w ubiegłym roku, w wyniku którego stracił nogę, trenował karate, jeździł na nartach i desce snowboardowej. Piotr potrzebuje protezy, która umożliwi mu nie tylko większą samodzielność w życiu codziennym, ale również powrót od pracy. Proteza dla Piotra musi być protezą przede wszystkim bezpieczną i komfortową, gdyż podczas wypadku poza amputacją w obrębie uda, doznał również wybuchowego złamania kręgosłupa. Trzy kręgi w odcinku lędźwiowym są zespolone na stałe, co ogranicza Piotrowi ruchomość, ale przede wszystkim wymaga szczególnego traktowania, do czasu aż zespolenie będzie w pełni zagojone.

Nie biegniesz? Pomóż bardziej!
Lista startowa jest już zamknięta, ale nadal można pomóc wpłacając pieniądze w ramach akcji Pomagam Bardziej i kupując niezwykłą koszulkę „Not Just Dziękuję” – efekt współpracy Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty z marką odzieżową Not Just Shop. Koszulka powstała z myślą, aby podziękować, wszystkim biegaczom, którzy do tej pory zdecydowali się wziąć udział w wydarzeniu i pobiec po to by inni mogli chodzić. Nadruk na koszulce to połączenie odbicia buta Jaśka Meli z odbiciem jego protezy. Częścią nadruku są również słowa DZIĘKUJĘ napisane własnoręcznie przez beneficjentów biegu. Koszulka jest tym cenniejsza, że cały dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji.
Kraków Business Run wystartuje 6-ego września punktualnie o 10.30 z Rynku Głównego. Ponad 4000 pracowników firm i korporacji pobiegnie dla Piotra i Łukasza, podopiecznych Fundacji jaśka Meli Poza Horyzonty. Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run, największego biegu charytatywnego w Polsce. W sześciu miastach: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu, pobiegnie prawie 15 000 osób.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ