Monday, May 20, 2024
Home / Kultura  / Miasto aktorów

Miasto aktorów

Aktorzy, artyści i gwiazdy kina Bollywood - ach, Kraków na co dzień oczami redaktorek Miasta Kobiet

turner

William Turner, Księżyc w nowiu, ok. 1840, olej na desce mahoniowej, The Tate Gallery, London, Digital Image © Tate, London 2010

Aktorzy, artyści i gwiazdy kina Bollywood – ach, Kraków na co dzień oczami redaktorek Miasta Kobiet

Jak zachować się w sytuacji, gdy przechodzień na ulicy nagle łapie się za serce, odchyla sztywno głowę do tyłu i krztusząc się wpada bezwładnie na budynek obok? Tak dramatyczny pokaz objawów ataku serca wydał mi się strasznie groźny dziś rano o godzinie 8 na środku ulicy Sławkowskiej, gdy zmierzałam sobie jak co dzień spokojnie do redakcji Miasta Kobiet. Jednak poszkodowany przechodzień na ulicy (jak się okazało obcokrajowiec) na pytanie czy nic mu nie jest – wyprostował się, uśmiechnął i z ujmującą szczerością wyznał, że jest tylko aktorem i właśnie ćwiczy rolę.

 

Całe szczęście Krakowskie Reminiscencje Teatralne już za nami, więc liczba aktorów w naszym mieście zmniejszy się przynajmniej o połowę – zmniejszając także ryzyko wystąpienia zawału u nas. Wciąż jednak spokój zakłócać będą uczestnicy Eurodramafest, a od jutra Stare Miasto paraliżować będzie także ekipa bollywoodzkiej superprodukcji Saguni. Gwiazdy filmowe z Indii pozostaną w Krakowie do 18 października – wypatrujcie więc ich na ulicy!

turner

William Turner, Księżyc w nowiu, ok. 1840, olej na desce mahoniowej, The Tate Gallery, London, Digital Image © Tate, London 2010

Dziś również dziennikarki Miasta Kobiet jako jedne z pierwszych mogły obejrzeć wystawę TURNERA – MALARZ ŻYWIOŁÓW, której wielkie otwarcie dla publiczności już jutro w Muzeum Narodowym w Krakowie. Jak było? Oczywiście żywiołowo! Począwszy od pierwszych mrocznych i tradycyjnych pejzaży Turnera w stylu tak angielskim jak angielska filiżanka herbaty, aż po ekspresywne abstrakcje. Zresztą, zobaczcie sami!

autor: Dorota

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ