Saturday, April 20, 2024
Home / Miasto Podróży  / Kotlina Kłodzka – idealna na rodzinne święta wielkanocne

Kotlina Kłodzka – idealna na rodzinne święta wielkanocne

Dowiedz się, jak spędzić Wielkanoc inaczej niż zwykle

Wszystkie sudeckie szczyty gwarantują niezapomniane widoki, ale tuż za czeską granicą powstała konstrukcja, która podziwianie górskiej panoramy przenosi do innego wymiaru / fot. materiały prasowe

Z każdym wiosennym dniem zbliża się czas Świąt Wielkanocnych wraz z tradycyjnym zdobieniem pisanek i święceniem koszyczków. Nie mniej ważne są inne tradycyjne zajęcia towarzyszące wszystkim polskim świętom: trzepanie dywanów, mycie okien i maratony kuchenne, pochłaniające zdecydowanie więcej czasu, zaangażowania i energii. Czy można inaczej wykorzystać ten czas? Jak sprawić, by był on pełen spokoju i radości ze wspólnie spędzonego czasu? Czy można spędzić święta przy wykwintnie zastawionym stole, nie stojąc wcześniej godzinami w kuchni i nie zmywając stert talerzy?

 

Najważniejszy element świąt to czas poświęcony rodzinie i przyjaciołom. Gdy na co dzień brakuje ku temu sposobności, warto choć kilka świątecznych dni przeznaczyć wyłącznie dla bliskich. A czy musi temu towarzyszyć przedświąteczna gorączka przygotowań, sprzątania i gotowania? Oczywiście nie. Wystarczy zarezerwować pobyt świąteczny w Sudetach, które są idealnym miejscem do spędzenia rodzinnych świąt z dala kuchni i odkurzacza. Poniżej kilka wiosennych propozycji, które doskonale urozmaicą rodzinny wypad do Kotliny Kłodzkiej.

Dolni Morava

Gdy zieleń zalewa sudeckie szczyty i śródgórskie łąki, można wspiąć się na jedno ze wzniesień i podziwiać uroczą panoramę okolicy. Wszystkie sudeckie szczyty gwarantują niezapomniane widoki, ale tuż za czeską granicą powstała konstrukcja, która podziwianie górskiej panoramy przenosi do innego wymiaru. Dla tych, dla których szczyt to za mało, zbudowano Ścieżkę w Chmurach, górującą nad wzniesieniem. Na najodważniejszych czeka zjazd stumetrową zjeżdżalnią lub relaks na siatce rozpiętej między poziomami wieży.
Dolni Morava znajduje się tuż za granicą naszych południowych sąsiadów a doskonałą bazą wypadową do odwiedzin tego zakątka Czech stanowi hotel SPA Medical Dwór Elizy.

Hotel SPA Medical Dwór Elizy

dwór elizy

Dorośli goście będą mogli odprężyć się w zaciszu Centrum SPA, gdzie czekać na nich będzie odprężający masaż a wieczorem wspólny rytuał saunowy pod opieką doświadczonego saunmistrza / fot. materiały prasowe

Pobyt w hotelu to doskonała alternatywa dla świąt spędzonych w domu. Wykwintne menu, elegancko zastawione stoły sprzyjają celebrowaniu czasu spędzonego z bliskimi. Pokoje gotowe na przyjazd gości, posiłki przyrządzone i podane o odpowiedniej porze, nawet tradycyjny koszyczek czekać będzie na chętnych. A do tego moc atrakcji dla Gości w każdym wieku. Na najmłodszych czekać będą animacje, malowanie jajek oraz śmigus dyngus w wydaniu, jakiego wcześniej nie było. Zamiast oblewania się wodą na dzieci będą szaleć w kulach wodnych. Dorośli goście będą mogli odprężyć się w zaciszu Centrum SPA, gdzie czekać na nich będzie odprężający masaż a wieczorem wspólny rytuał saunowy pod opieką doświadczonego saunmistrza. Rytuałowi towarzyszyć będzie peeling a podczas drugiego wejścia do sauny rozkoszy dopełni wcieranie w skórę aksamitnego kremu jogurtowego z dodatkiem brzoskwini. W czasie odpoczynku podawane będą mrożone owoce, które idealnie smakują w upalnej atmosferze sauny. Wszystko to przy dźwiękach muzyki i nocnych kolorach basenowego oświetlenia.

Kopalnia Złota

Kopalnia złota w Złotym Stoku

Kopalnia złota w Złotym Stoku / fot. materiały prasowe

Dawno, dawno temu, kiedy na stosach palono czarownice oskarżone o rzucanie uroków w Kotlinie Kłodzkiej, w miejscowości Reichenstein powstała kopalnia złota. Pracował w niej Max Winkler, który przechytrzył strażników i ukrył w kopalnianych korytarzach wiele kruszcu. Nie wymyślił jednak sposobu, jak go wynieść z kopalni, nie narażając się na zemstę przełożonych. Max Winkler został stracony, ale nie zdradził, gdzie ukrył skarb. Jedynie opowieść o zgromadzonym złocie przetrwała do dziś.
Będąc w Kotlinie Kłodzkiej warto wybrać się do Kopalni Złota, która przyciąga poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Goście przyjeżdżający z hotelu SPA Medical Dwór Elizy dostaną do dyspozycji mapy i latarki. Może w końcu uda się znaleźć złoto, a może jedynie spotkać duchy dawnych górników, lub złośliwego gnoma straszącego w najodleglejszych zakamarkach korytarzy?

Mini Euroland

Euroland słynie z miniatur najbardziej znanych światowych budowli. Nie trzeba podróżować po całej Europie by zobaczyć Wieżę Eiffel’a, Big Bena, Coloseum. Nie ruszając się z miejsca podziwiać można misternie wykonane budowle Dolnego Śląska, w tym największe atrakcje Ziemi Kłodzkiej. Wiosenne zwiedzanie uprzyjemnią drzewa, krzewy i malownicze kompozycje kwiatowe zapraszające do wypoczynku na ponad dwuhektarowym obszarze. Mini Euroland będzie doskonałą atrakcją podczas świątecznego pobytu w SPA Medical Dwór Elizy.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ