Tuesday, June 25, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Kotelnica Białczańska

Kotelnica Białczańska

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska sp. z o.o. to inwestycja uruchomiona i działająca od 8 grudnia 2001 r.

Ośrodek Narciarski „Kotelnica Białczańska sp. z o.o”. to inwestycja uruchomiona i działająca od 8 grudnia 2001 r. „Kotelnica Białczańska” połączona jest systemem wspólnego karnetu z dwoma innymi ośrodkami narciarskimi w Białce Tatrzańskiej: „Bania” i „Kaniówka”, a od 2011 roku z Ośrodkami w Jurgowie „Hawrań” i Kluszkowcach „Czorsztyn–Ski”. Łączna zdolność przewozowa kolei krzesełkowych i wyciągów Ośrodka Kotelnica wynosi 13 tys. osób/h, a długość tras to ponad 11 km.

Kotelnica Białczańska

Zdjęcie 1 z 4

fot. materiał prasowy

Ośrodek Narciarski „Kotelnica Białczańska” oferuje wspaniałe tereny narciarskie, w większości łagodne, z szerokimi trasami, sztucznie naśnieżane, oświetlone, z dobrym zapleczem gastronomicznym i bazą noclegową. Obok wyciągów znajdują się obszerne, bezpłatne parkingi dla samochodów osobowych i autokarów. Do dyspozycji gości ON „Kotelnica Białczańska” pozostają serwisy i wypożyczalnie sprzętu sportowego, a także szkoła narciarska i snowboardowa. Dla miłośników narciarskiego i snowboardowego freestylu udostępniony jest snowpark. Ośrodek cieszy się szczególnym powodzeniem wśród miłośników narciarstwa rodzinnego. Jest to także dobre miejsce dla narciarzy zaawansowanych, dla których powstają wciąż nowe trasy.

Ośrodek Narciarski „Kotelnica Białczańska” dysponuje 5 krzesełkowymi kolejami linowymi i 3 wyciągami.

Trasy zjazdowe ON „Kotelnica Białczańska” zostały tak wytyczone aby mogli z nich korzystać narciarze i snowboardziści posiadający różne umiejętności jazdy. Najdłuższa z nich liczy 1350 m. Dwie z tras posiada homologację FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) do rozgrywania zawodów sportowych.

Ciągłe modernizacje i inwestycje mają na celu podniesienie standardów do poziom największych europejskich ośrodków narciarskich. Czego przykładem może być nowoczesna 6-cio osobowa, wyprzęgana, krzesełkowa kolej linowa „Pasieka Express” zakupiona w 2011 roku. Wyposażona jest jako jedna z pierwszych na świecie w niebieskie osłony przeciwwietrzne, system ogrzewanych, miękkich, tapicerowanych siedzeń oraz podziemny garaż krzeseł. Blisko 1100-metrowa kolej o zdolności przewozowej 3000 os./godz. i różnicy poziomów 172 m napędzana jest przez innowacyjny, bezprzekładniowy napęd bezpośredni. Jej maksymalna prędkość to 5 m/s. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych został zamontowany opatentowany system KID-STOP®, zabezpieczający każdego pasażera, a głównie dzieci, przed wypadnięciem w trakcie jazdy.

Dodatkowo od sezonu 2011/2012 można zakupić w naszym ośrodku karnet TATRYSki, umożliwiający szusowanie w 3 miejscowościach na 5 stacjach narciarskich co łącznie oznacza 11 kolei krzesełkowych, 19 wyciągów narciarskich i zdolność przewozową 38000 osób/h. Dodatkowo do dyspozycji narciarzy mamy 27 km tras narciarskich oraz karczmy widokowe, snowpark oraz wiele innych atrakcji.

 Zapraszamy na naszą stronę internetową www.bialkatatrzanska.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ