Saturday, June 22, 2024
Home / Kultura  / „Kot – otchłanie miłości” w Grotesce

„Kot – otchłanie miłości” w Grotesce

Anna Sokołowska i Wiesław Komasa spotkają się po blisko pół wieku na scenie

Groteska pełna miłości i nienawiści

fot. Małgorzata Zwolińska

Arcymistrz kryminałów – francuski pisarz Georges Simenon – ma na swoim koncie 450 powieści. Popularność przyniósł mu znany na całym świecie cykl detektywistyczny z legendarną postacią komisarza Maigreta. Ale Simenon pisał też powieści po prostu – o życiu. Do tych książek należy wydana pół wieku temu powieść  „Kot” („Le chat”), której adaptację sceniczną przygotował Teatr Groteska. Główne role zagrają Anna Sokołowska i Wiesław Komasa

 

O czym jest „Kot – otchłanie miłości”?

To spektakl o miłości, której się pragnie, za którą się tęskni. W życiu obydwojga głównych bohaterów – Małgorzaty i Emila – była już miłość. Jak sądzili taka „aż po grób”, największa i jedyna. Ale życie boleśnie ich doświadczyło. Po stracie tej dawnej, zaczęli szukać nowej.

Przypadkiem spotkali się, zafascynowali sobą i tak to się zaczęło!

Każdego dnia Małgorzata i Emil pragną miłości, szukają jej, tęsknią za nią. Ale nie potrafią zbudować dojrzałej relacji. To, co ich łączy, to niewytłumaczalna fascynacja i trudna miłość, która niespodziewanie zamienia się w inny groźny żywioł – nienawiść.

Jak to u mistrza kryminału, ta historia pary kochanków pełna jest nie przewidywanych zwrotów akcji. Przedstawienie jest tajemnicze, pełne niedopowiedzeń, do końca trzymające w napięciu…

Obsada „Kota – otchłanie miłości”

Aktorzy grający główne role – Anna Sokołowska i Wiesław Komasa – obchodzą jubileusz 50 – lecia pracy na scenie. W roli małżeństwa spotkali się na początku swojej drogi aktorskiej. Później ich drogi zawodowe rozeszły się. Spotkają się po blisko pół wieku na scenie Teatru Groteska… znowu jako małżeństwo.

Tej parze wybitnych aktorów będą towarzyszyć w spektaklu – Aldona Jankowska i Olga Przeklasa.

 

„Kot – otchłanie miłości”, to pierwsza własna produkcja Teatru Groteska z cyklu Scena Mistrzów. Tekst Georgesa Simenona adaptowała na scenę Małgorzata Zwolińska, autorka także projektu scenografii i kostiumów, a reżyseruje to przedstawienie Adolf Weltschek.

 

Spektakl " Kot - w otchłani "w Grotesce

Wiesław Komasa i Anna Sokołowska fot. Małgorzata Zwolińska

 

Co: Premiera  „Kot – otchłanie miłości”  

Kiedy: 30 listopada i 1 grudnia 2019 r., o godzinie 19.00

Gdzie: na scenie Teatru Groteska

 

 

 

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ