Wednesday, April 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Koszulki do biegania ‒ czy są potrzebne?

Koszulki do biegania ‒ czy są potrzebne?

Po pierwsze ‒ świetnie wyglądać. Nic tak nie poprawia motywacji do uprawiania sportu

Koszulki do biegania przełajowego

Koszulki do biegania zapewniają komfort / fot. Pixabay

Bieganie to aktywność, która w ciągu ostatnich lat stała się niezwykle popularna, dlatego widok biegacza na ulicy czy w parku już nikogo nie dziwi. A sklepy sportowe oferują niezwykle szeroki asortyment butów i odzieży do biegania sportowych. Czy jednak faktycznie koszulki do biegania to coś, w co powinien zaopatrzyć się każdy biegacz? Za chwilę wszystkiego się dowiesz!

 

Komfort biegania a ubranie

Bieganie, zwłaszcza to na dłuższych dystansach, jest olbrzymim wysiłkiem dla organizmu. W tym czasie wydala on z siebie olbrzymie ilości wody, w postaci potu. I niestety nie jest to zbyt komfortowe odczucie, kiedy w czasie biegania koszulka lepi nam się do tułowia. W takiej sytuacji, zamiast skupić się na treningu, próbujemy zmniejszyć ten dyskomfort i kiedy jesteśmy już totalnie spoceni, przystajemy na chwilę, aby powachlować przepoconą koszulką i poczekać, aż nieco ostygniemy.

Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jaki ma to wpływ na efekty treningu. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się nad sensownością sportowej odzieży, w tym koszulki do biegania, to przy regularnych treningach, które chcesz realizować w sposób efektywny i komfortowy, jest to po prostu konieczność. Odzież sportowa nie jest bowiem żadną fanaberią czy produktem stworzonym dla pozerów. Są to ubrania, które zostały opracowane z myślą o jak największej wygodzie sportowców, co pozwala im osiągać jak najlepsze wyniki w swoich aktywnościach.

Koszulki do biegania ‒ co dokładnie dają?

Skoro już wiesz, dlaczego koszulki do biegania warto mieć na stanie, jeśli planuje się bieganie w jak najbardziej przyjaznych do tego warunkach, to pora na to, aby przybliżyć temat koszulek sportowych jako takich. Tutaj sprawa jest dość prosta ‒ odzież sportowa jest produkowana ze specjalnych rodzajów materiałów, które mają za zadanie zapewnić pełny komfort w trakcie aktywności fizycznej.

koszulki do biegania

fot. Pixabay

Przez pełen komfort należy rozumieć przede wszystkim ochronę przed potem. Koszulki do biegania nie chłoną potu, a wręcz przeciwnie, odprowadzają go na zewnątrz. Co ważne, tego typu odzież odznacza się często specjalnym krojem, który również zwiększa komfort w trakcie biegania. W ofercie sklepów sportowych można znaleźć zarówno luźne koszulki biegowe, jak i koszulki obcisłe. W tym przypadku odpowiednio dopasowana obcisła koszulka jest jak druga skóra, co zwiększa naszą aerodynamikę i w trakcie biegu nic nigdzie nam nie podwiewa.

Jak dopasować koszulkę do biegania?

Pełne wykorzystanie zalet koszulek do biegania jest możliwe przy ich odpowiednim dopasowaniu. Koszulka nie może być zbyt ciasna i ograniczać ruchów. Zbyt duża koszulka do biegania, jeśli zależy nam na modelu obcisłym, również nie będzie mogła w stu procentach zapewnić nam pełnego komfortu.

Dlatego koszulki do biegania kupujemy według dokładnego pomiaru własnego ciała i dopasowania otrzymanych wyników do rozmiarówki producenta. Przy czym oczywiście kobiety powinny wybierać koszulki do biegania dla kobiet, a mężczyźni koszulki biegowe męskie. I chyba nie trzeba nikomu dokładnie tłumaczyć, dlaczego tak należy robić ‒ podpowiedzią niech będzie po prostu: różna budowa anatomiczna.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ