Monday, May 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Kosz na owoce idealnie dopasowany do wnętrza

Kosz na owoce idealnie dopasowany do wnętrza

Romantyczny smaczek, pasujący do każdego wnętrza

kosz na owoce Miasto Kobiet

fot. materiały prasowe

Niepowtarzalne w wyglądzie, ręcznie wykonane kosze na owoce nadają się nie tylko do przechowywania jabłek, śliwek czy gruszek. Ich efektowny wygląd dodaje też uroku każdemu wnętrzu. Ważne jedynie, aby wybrać styl i kolorystykę idealnie dopasowaną do aranżacji danego pomieszczenia

Kosz na owoce w ciekawym kształcie

Możliwości wyboru jest naprawdę dużo. Interesująco prezentują się klasyczne modele kojarzące się z paterą bądź ozdobnym talerzem. Niektóre z nich są wzbogacone o uchwyty, dzięki którym łatwiej przenieść kosz wypełniony po brzegi owocami. Doskonałą opcją wydaje się również kosz na owoce piętrowy, dwu- lub trzypoziomowy, szczególnie gdy trzeba wziąć pod uwagę kwestię ograniczonego miejsca. W tego typu modelach swobodniej przepływa powietrze pomiędzy owocami, które na dłużej zachowują świeżość. Innym sposobem na oszczędność przestrzeni jest zdecydowanie się na metalowy wiszący kosz na owoce, który nieco kojarzy się z ozdobnymi kwietnikami. A dla osób zafascynowanych niebanalnymi kształtami idealny się wydaje model w kształcie czajniczka retro.

kosz-owoce miasto kobiet

fot. materiały prasowe

Kosze w różnych stylach

Tradycyjny kosz na owoce jest wykonany z wikliny, ale przecież nie w każdej aranżacji wnętrz taki będzie się dobrze prezentować. Na pewno wzbogaci pomieszczenia utrzymane w klimacie rustykalnym czy romantycznym. Jednak do salonu w stylu skandynawskim warto wybrać kosz drewniany pomalowany na biało.
Jeżeli biel ma eleganckie przetarcia, to taki model wspaniale ozdobi wnętrze w aranżacji prowansalskiej. Warto również zwrócić uwagę na wyjątkowo delikatne połączenie drewna z drutem, co nadaje całej konstrukcji niezwykłej lekkości. W klimatach vintage świetnie się natomiast sprawdzą kosze celowo postarzane.

Na tym nie kończą się opcje, ponieważ klasyczne wnętrza dobrze się komponują z ażurowymi modelami z metalu, a pomieszczenia retro z koszami na owoce wykonanymi z ceramiki czy też z konglomeratu ceramiczno-alabastrowego.

Odpowiedni dobór kolorystyki ‒ kosze drewniane i nie tylko

Koszyki na owoce pojawiają się w bardzo różnych barwach, dlatego nie powinno być większych problemów z selekcją. Warto przy tym pamiętać, że kwestia indywidualnego gustu to jedno, ale kolor musi też idealnie współgrać z innymi elementami wyposażenia, a nawet barwami podłogi czy ścian. Modele wiklinowe czy drewniane często występują w naturalnych kolorach ziemi, a więc wariantach beżu, szarości i brązu. Dlatego tak chętnie są wybierane przez osoby ceniące szczególnie klimaty klasyczne.

Biały kosz na owoce na pewno podkreśla urok wnętrza urządzonego w stylu prowansalskim lub skandynawskim. Z kolei miłośnicy stylu nowoczesnego powinni się zainteresować modelami w niebanalnych odcieniach srebra, szarości bądź czerni. Nasycona czerń doskonale też wyeksponuje piękno pomieszczeń glamour.

 

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ