Saturday, April 13, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Kosmogram – jak Merkury ukształtował twoje życie?

Kosmogram – jak Merkury ukształtował twoje życie?

Co kosmogram mówi o twojej osobowości?

Kosmogram - Merkury

Kosmogram: jak ukształtowały cię planety? / fot. Andrey Zvyagintsev / Unsplash

Kosmogram urodzeniowy składa się z 12 elementów – znaków, które nadały kształt twojej osobowości. Niektórzy sądzą, że najważniejszym z nich jest Merkury. To właśnie ten znak odpowiada za komunikację z innymi oraz sposób bycia. Sprawdź, gdzie znajdował się Merkury w czasie twoich narodzin oraz jak wpłynął na twoje życie

 

Kosmogram – co to jest?

Kosmogram urodzeniowy to mapa przedstawiająca pozycje planet w momencie narodzin. Możesz bez trudu znaleźć swój kosmogram online. Wystarczy, że podasz dokładną datę urodzenia na stronie astromagia.pl czy astrolog.pl, a otrzymasz swój horoskop urodzeniowy.

 

Zobacz też: Twój Księżycowy Znak Zodiaku – jak wpływa na twoją emocjonalność i życie rodzinne?

 

Kosmogram – jak czytać?

Aby zrozumieć, czym jest kosmogram, trzeba podkreślić, że każda planeta reprezentuje różne cechy i wpływy, które mogły nadać kształt twojemu życiu. Jedną z nich jest Merkury, planeta najbliższa Słońcu, który odpowiada za komunikację, sposoby podejmowania decyzji oraz poczucie humoru. Położenie tej planety w dniu narodzin jest istotne, aby poprawnie odczytać kosmogram.

To, jak myślisz, jak piszesz i jak rozmawiasz ze sobą czy innymi, to właśnie wpływ Merkurego. Oznacza to, że gdy spotykasz kogoś po raz pierwszy – na żywo czy online – tak naprawdę najpierw poznajesz jego znak Merkurego, a nie najbardziej znany znak Słońca. Niektórzy uważają, że znak Merkurego jest jedną z najważniejszych planet w astrologii.

 

Kiedy Merkury znajduje się w retrogradacji, wielu astrologów przestrzega przed złym dniem, konfliktami, problemami z technologią, a nawet .. SMS-ami od byłych!

Merkury jest kojarzony z dwoistością i rządzi dwoma znakami – Bliźniętami i Panną. Prawdopodobnie to właśnie te znaki odczuwają retrogradację intensywniej niż inne – wtedy najlepiej trzymaj się z dala od technologii i nie próbój niczego organizować. Unikaj też nowych znajomości, bo istnieje ryzyko, że zostaniesz źle zrozumiana.

 

Kosmogram – oblicz swój znak Merkurego

Wiedza na temat swojego znaku Merkurego pomaga lepiej zrozumieć własny styl komunikacji i sposób myślenia. Jeśli chcesz któreś z nich poprawić, dobrze jest się przyjrzeć wszystkim swoim mocnym i słabszym stronom. Dzięki temu będziesz mogła poprawić relacje ze sobą oraz z innymi.

Aby obliczyć znak Merkurego najlepiej skorzystać z gotowego kalkulatora, np. na stronie:

https://cafeastrology.com/whats-my-mercury-sign.html

Jeśli nie znasz dokładnej godziny narodzin, nic nie szkodzi. W przypadku tego znaku nie jest ona konieczna.

 

Przeczytaj koniecznie: Kompatybilne znaki zodiaku – sprawdź, czy jesteście sobie pisani

 

Pozycja Merkurego – znaczenia

Kosmogram: Baran

Odważna | nastawiona na cel

znak zodiaku baran

Baran / il. Canva

Jeśli twój Merkury jest w Baranie, jesteś prawdopodobnie osobą, która zawsze szuka nowych przygód. Potrafisz szybko podejmować decyzje, co znaczy, że czasem bywają one impulsywne. Jesteś osobą entuzjastyczną i nie zawsze zastanawiasz się, zanim coś powiesz – prawdopodobnie brak ci również cierpliwości. Twój styl komunikacji jest odważny, innowacyjny, szybki i przyszłościowy. Jesteś dociekliwą osobą, która lubi zadawać pytania i mieć wszystko zorganizowane. Nienawidzisz kłamać, dlatego też jesteś najpewniej wyjątkowo szczerą przyjaciółką, choć bardzo wrażliwe osoby mogą się przez to czuć przy tobie nieswojo.

 

Kosmogram: Byk

Wytrzymała | praktyczna

znak zodiaku byk

Byk / il. Canva

Twoja metodyczna natura sprawia, że jesteś solidna i lojalna – inni mogą ci zaufać i na tobie polegać. Nie lubisz podejmować decyzji w pośpiechu, lecz kiedy już się zdecydujesz, najpewniej uparcie i do końca trwasz przy swoim zdaniu. Wielozadaniowość to nie jest twoja mocna strona i bardzo ostrożnie podejmujesz się nowych zobowiązań. Twój styl komunikacji jest przemyślany i chociaż możesz nie być najbardziej elastyczną osobą, działasz intuicyjnie i w sposób zorganizowany. Oprócz praktycznego i rozsądnego podejścia, Merkury wpływa także na zdolności artystyczne i wyobraźnię. Byki są często wrażliwe na piękno i estetykę, co sprawia, że są zdolne do tworzenia i czerpania inspiracji ze sztuki i natury.

 

Kosmogram: Bliźnięta

Charyzmatyczna | ciekawa

znak zodiaku bliźnięta

Bliźnięta / il. Canva

Często osoby ze swoim Merkurym w Bliźniętach są ulubionym dzieckiem w rodzinie lub klasie, pomimo wszystkich psot, które mogą spowodować. To dar młodzieńczej energii i elastyczności. Potrafisz się przystosować, zmienić i płynąć zgodnie z tym, co akurat niesie ci świat. Jesteś wielozadaniowa i często sprawiasz wrażenie, że wiele rzeczy udaje ci się bez większego wysiłku. Ciekawość i bystry umysł sprawia, że posiadasz – mniejszą lub większą – wiedzę z każdej dziedziny. Zdarza się, że się rozpraszasz i odrywasz od rzeczywistości, zanadto skupiając się na szczegółach. Przez swoją charyzmę, ironię i często zmieniające się poglądy, nie wzbudzisz zaufania u każdego, jednak mimo to, na pewno masz spore grono przyjaciół.

 

Kosmogram: Rak

Czuła | elastyczna

znak zodiaku rak

Rak / il. Canva

Ze znakiem Merkurego w Raku wiąże się emocjonalne podejście do życia. Jesteś urodzoną przywódczynią i opiekunką. Zawsze szukasz okazji do zatroszczenia się o swoich najbliższych. Masz tendencję do wysokiej wrażliwości i dużą podatność na wpływy innych, dlatego rano możesz czuć się zupełnie inaczej niż wieczorem. Merkury w Raku oznacza również łagodny, intuicyjny i sentymentalny styl komunikacji, niekiedy także wycofany. Zwykle potrzebujesz czasu w samotności, aby pomyśleć i nabrać sił. Nie lubisz konfliktów i dołożysz wszelkich starań, aby uniknąć kłótni, mimo że czasami bierzesz słowa i gesty do siebie. Masz talent do zapamiętywania każdej rozmowy, jaką kiedykolwiek przeprowadziłaś. Jest to także dar kreatywności i zdolności manualnych. Często ludzie z Merkurym w Raku zostają sławnymi powieściopisarzami.

 

Kosmogram: Lew

Odpowiedzialna | szczera

znak zodiaku lew

Lew / il. Canva

To ognista natura i kreatywność w czystej postaci. Lubisz i potrafisz rządzić, jednak nie boisz się brać odpowiedzialności za swoje nie najlepsze decyzje. Stwarzanie pozorów i modny ubiór to nie twoja mocna strona. Twój styl komunikacji jest ciepły, ale język, którego używasz, ma w sobie pewien dramatyzm. Chociaż czasami możesz prowadzić każdą rozmowę o sobie, masz wyjątkowy dar w pobudzaniu siebie i innych. Potrafisz dawać przemyślane komplementy osobom, na których ci zależy, dlatego wielu ludzi uwielbia twoje towarzystwo. Cenisz sobie autentyczność, szczerość oraz praktyczność, a gdy już się czegoś nauczysz – to jak z jazdą na rowerze – nigdy tego nie zapomnisz.

 

Kosmogram: Panna

Inteligentna | logiczna

znak zodiaku panna

Panna / il. Canva

Masz tendencję do robienia wszystkiego na raz i całkiem nieźle ci to wychodzi. Potrafisz pogodzić rozmowę telefoniczną z pisaniem SMS-a, gotowaniem i planowaniem wieczornego wypadu z koleżankami. To znak idący w parze z inteligencją. Nie wypowiadasz się na tematy, o których nic nie wiesz i nie znosisz w rozmowach lania wody. Twoja komunikacja bywa chłodna i analityczna, często może przeszkadzać osobom, które są bardziej emocjonalne. Masz dar organizacji i smykałkę do biznesu. Z pewnością świetnie się czujesz w zadaniach analitycznych oraz dotyczących projektowania.

 

Kosmogram: Waga

Zaradna | przyjacielska

znak zodiaku waga

Waga / il. Canva

To obiektywny i dyplomatyczny sposób komunikacji, często cechujący dobrego polityka. Potrafisz tak zadawać pytania i prowadzić rozmowę, by dowiedzieć się wszystkiego o drugiej stronie, jednocześnie nie ujawniając zbyt wiele o sobie. Jesteś uprzejmym rozmówcą i dobrym słuchaczem. Czasami sprawiasz, że inni wątpią, czy mówisz prawdę, czy tylko to, co twoim zdaniem chcą usłyszeć. Bardziej spełniasz się, gdy wnosisz wkład w grupę niż działasz samodzielnie. Świat cię inspiruje, uwielbiasz czytać i uczyć się nowych rzeczy. Nawet kiedy bywasz niezorganizowana, zawsze znajdziesz jakiś kreatywny sposób na zapamiętanie, gdzie położyłaś klucze. Lubisz wprowadzać harmonię, dążysz do kompromisów i rzadko porywasz się na działania, które mogłyby zburzyć równowagę.

 

Kosmogram: Skorpion

Namiętna | wymagająca

znak zodiaku skorpion

Skorpion / il. Canva

Skorpion Merkury zadaje wiele pytań, ale ma tendencję do ukrywania swoich motywów. Kiedy się zwierzasz, starasz się wzmocnić poczucie intymności, by druga osoba miała wrażenie, że nigdy nikomu tego wcześniej nie mówiłaś. Bywasz dociekliwa, sceptyczna i spostrzegawcza, innym wydajesz się mocno tajemnicza i wyrachowana. Ostrożnie dobierasz słowa oraz ludzi wokół siebie. Wszelkie sekrety są z tobą bezpieczne, doskonale rozumiesz emocje swoje oraz innych. Dzięki swoim zdolnościom mogłabyś zostać doskonałym szpiegiem. Bardziej niż towarzyskie kontakty pociąga cię autorefleksja i czytanie książek. Być może interesuje cię mistycyzm lub ezoteryka.

 

Kosmogram: Strzelec

Zuchwała | ekscentryczna

znak zodiaku Strzelec

Strzelec / il. Canva

To energia przypominająca czerwoną płachtę na byka. Możesz mówić rzeczy kontrowersyjne pomimo oburzenia otoczenia. Wywracasz koncepcje do góry nogami, kłócisz się dla samej kłótni i nie obchodzi cię, czy twój ubiór bądź pomysły pasują do tłumu. To także niezwykle elastyczne i dalekosiężne zdolności umysłowe. W połączeniu z ognistym entuzjazmem, pomaga ci z łatwością pokonywać przeszkody, które innym wydają się nie do pokonania. Bardziej niż cel podróży, cenisz samą podróż. Każda rozmowa z tobą to przygoda, a twoje umiłowanie wolności i nauki w połączeniu z kreatywnością, często skutkuje wizjonerskimi pomysłami i koncepcjami.

 

Kosmogram: Koziorożec

Zbuntowana | zabawna

znak zodiaku koziorożec

Koziorożec / il. Canva

Lubisz zaskakiwać i łamać zasady, zwłaszcza w imię wolności. Charakteryzuje cię suche i sarkastyczne poczucie humoru. Do wielu spaw podchodzisz sceptycznie i praktycznie. Pomimo twojego biznesowego nastawienia, jesteś bardzo kreatywna i zawsze starasz się zbadać wszelkie możliwe podejścia, by dowiedzieć się, jak najlepiej postępować. Kierujesz się rozsądkiem i lubisz mieć wszystko dobrze zorganizowane. Doceniasz dobry czarny humor i ostrożnie dobierasz słowa w zależności od towarzystwa, chcąc zachować swoją reputację lub aurę profesjonalizmu. Potrafisz doskonale zarządzać grupą, a także poświęcać się w imię idei, w które wierzysz.

 

Kosmogram: Wodnik

Wszechstronna | pewna siebie

wodnik

Wodnik / il. Canva

Merkury w Wodniku zwykle oznacza ogromną wszechstronność. Za dnia możesz być księgową, a w nocy wróżyć z tarota, badać kosmos albo malować niezwykłe obrazy. Wydajesz się refleksyjna oraz niezwykle kreatywna. Nie lubisz robić rzeczy, które ci się narzuca, potrafisz się zbuntować jeśli trzeba, choć na co dzień jesteś raczej powściągliwa i obiektywna. Mimo swojej samotniczej natury uwielbiasz rozmawiać z ludźmi. Masz tendencję do mówienia w taki sposób, jakbyś była o wiele starsza niż w rzeczywistości. Potrafisz pracować w grupie, jednak większość rzeczy wolisz robić sama. Uwielbiasz mieć rację i nie boisz się „nadepnąć komuś na odcisk”. Potrafisz myśleć poza schematami, jesteś twórcza i zorganizowana.

 

Kosmogram: Ryby

Enigmatyczna | skryta

znak zodiaku ryby

Ryby / il. Canva

To bardzo tajemniczy znak, który lubi skrywać swoje prawdziwe zamiary. Jesteś mistrzynią opowiadania historii, czasem podkoloryzowanych. Często osoby z Merkurym w Rybach miały doświadczenia w dzieciństwie, kiedy czuły się niesłyszane bądź tłumione emocjonalnie. Z tego powodu mogą mieć problemy z dopasowaniem i czuć potrzebę ukrywania się. Z kolei twój wewnętrzny świat jest pełen barw i abstrakcji. Pomimo wysokiej wrażliwości, masz bardzo metodyczne i powolne podejście do życia. Lubisz przebywać z ludźmi, lecz wolisz głębokie rozmowy od wymiany zdań o pogodzie. Nie lubisz skupiać się na szczegółach, wolisz szersze i bardziej abstrakcyjne koncepcje. Być może interesujesz się sztuką, muzyką i duchowością.

 

Wpływ domu Merkurego zależy nie tylko od znaku zodiaku, ale również od pozycji Merkurego i innych planet w kosmogramie. Astrologia jest złożoną nauką, a jej dokładna interpretacja wymaga wiedzy i doświadczenia.

 

Jeśli jeszcze nie widziałaś: Kobiecy horoskop miesięczny na marzec 2023: Czy czeka cię szczęście w miłości?

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ