Saturday, April 13, 2024
Home / Kuchnia  / Galaktyczne eklery – kosmos w gębie

Galaktyczne eklery – kosmos w gębie

#galaxyeclairs to absolutny hit Instagrama i wyjątkowo pysznie wyglądający deser. Chcielibyście spróbować?

Musse Confectionery, galaxy eclers, insta

Galaxy Eclairs to hit cukierni Musse Confectionery /fot. instagram.com

Były już pączki z nadzieniem prosecco i czarne lody. Wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się rarytasy w tęczowych kolorach spod brandu #unicorn. Nie daj się sfotografować z lekką, wegańską sałatką, jeśli chcesz być glamour! Przedstawiamy kolejny kulinarny trend, który szturmuje Instagram – kosmiczne eklery, które wyglądają nieziemsko. A jak smakują?

Musse Confectionery, galaxy eclers, insta

Galaxy Eclairs to hit cukierni Musse Confectionery /fot. instagram.com

Kto by pomyślał, że to właśnie ekler tego sezonu będzie najmodniejszy! Ich historia jest dosyć długa, receptura powstała już w XIX wieku, we Francji. Jego klasyczna, rozpoznawana na całym świecie forma, powstaje z parzonego ciasta, które przecina się na pół i wypełnia spód kremem bezowym, śmietankowym lub bitą śmietaną. Standardowy wariant z wierzchu pokryty jest czekoladą, ale na topie są dzisiaj ich alternatywne wersje.

Słowo ekler jest zapożyczeniem z francuskiego i w oryginale oznacza błyskawicę. Nie wiem, czy to właśnie pochodna nazwy była inspiracją dla Muse Confectionary, ukraińskiej cukierni eksperymentalnej, która zapoczątkowała trend galaxy eclairs. Może to był zwykły przypadek, ale za to jaki piękny i smaczny! Jak wiadomo jedzenia to nie tylko uczta dla naszych kubków smakowych, ale przede wszystkim dla oczu, a te jak najbardziej zostaną zaspokojone. Fenomen tych ciastek wszak polega na ich bajecznie-kosmicznej polewie, dzięki której wyglądają jak kawałek kosmosu.

Когда эклеры космические не только на вид, но и на вкус?

Post udostępniony przez Musse Confectionery ?? Кyiv (@musseconfectionery)

Cukiernia podbija świat swoimi eklerkami. Dla takich rozkoszy warto wybrać się aż do Kijowa, gdzie mają swój stacjonarny sklep. Można powiedzieć, że po pięciokroć warto, gdyż właśnie w tylu wariantach sprzedają swoje desery: klasycznym waniliowym, pistacjowym, malinowym, słonym karmelu i czekoladowym. Galaktyczna glazura jest wykonana z połączenia cukru i barwników spożywczych. Może nie jest zbyt zdrowa, ale z pewnością zainteresowanie waszymi zdjęciami na Insta pofrunie do gwiazd!

Ну, может, немного солнышко и спряталось? Но печалиться не нужно! Просто не смотрите в окно? Смотрите в космос… В космос от #musseconfectionery

Post udostępniony przez Musse Confectionery ?? Кyiv (@musseconfectionery)

UPD:забрали?? Как часто пятницы начинаются так замечательно?? Почти никогда! ?Свободный космический набор?295грн? 5 вкусов бестселлеров: -ваниль; -шоколад; -солёная карамель; -фисташка; -смородина. С 10 утра можно забрать у нас на Подоле или с доставкой(35грн) в течении 2-3х часов?? Вы знаете как с нами связаться?

Post udostępniony przez Musse Confectionery ?? Кyiv (@musseconfectionery)

Klaudia Bobela

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ