Sunday, June 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Kosmetyki z olejem konopnym – dlaczego warto ich używać? Właściwości i zastosowanie

Kosmetyki z olejem konopnym – dlaczego warto ich używać? Właściwości i zastosowanie

Rewelacyjne kosmetyki do twarzy

Kosmetyki z olejem konopnym

fot. Jchizhe / Istock Photo

Olej konopny szturmem zawojował rynek kosmetyczny. Choć kosmetyki mające go w składzie dopiero niedawno zaczęły być sprzedawane na szeroką skalę, to w mgnieniu oka znalazły pokaźne grono zwolenników. Popularność kosmetyków z olejem konopnym wynika przede wszystkim z ich skuteczności – za sprawą drogocennych właściwości wykazują pozytywny wpływ na stan i kondycję skóry oraz włosów. Sprawdź, dlaczego warto włączyć kosmetyki z olejem konopnym  do codziennej pielęgnacji

 

Olej z konopi – co warto o nim wiedzieć?

Olej konopny jest substancją pozyskiwaną z konopi siewnej rosnącej i legalnie uprawianej w Polsce. Sposób działania i bezpieczeństwo stosowania oleju z konopii budzi wiele kontrowersji, dlatego na początku warto podkreślić, że nie działa on psychoaktywnie. Stężenie psychoaktywnej substancji THC w konopiach siewnych nie przekracza 0,2%. Olej konopny znajduje zastosowanie w produkcji różnego rodzaju kosmetyków ze względu na fakt, że posiada wiele cennych właściwości leczniczych.

Jakie właściwości ma olej konopny?

Olej konopny jest jednym z najcenniejszych olejów roślinnych z punktu widzenia właściwości pielęgnacyjnych. W niemal 80 procentach składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym cenne kwasy omega-6 i omega-3. Występują w nim kwasy takie jak linolowy, palmitynowy, oleinowy czy gamma-linolenowy.

 

W oleju konopnym ponadto znajdują się cenne dla skóry i włosów witaminy, minerały, proteiny czy aminokwasy. Zawiera szereg biologicznie czynnych substancji o właściwościach przeciwzapalnych, antyoksydacyjnych, antyseptycznych i regenerujących. To wszystko sprawia, że olej konopny sprawdza się jako składnik kosmetyków pielęgnacyjnych. Produkty zawierające go w swoim składzie pozwalają na przeprowadzenie kompleksowej pielęgnacji, w dodatku mogą być stosowane codziennie, nie wywołując efektów ubocznych.

Stwórz swój zestaw pielęgnacyjnych od Manu Natu

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z naturalnymi kosmetykami z olejem konopnym? Postaw na produkty z Manu Natu – warszawskiej manufaktury kosmetyków, która powstała z miłości do naturalnej pielęgnacji oraz ochrony środowiska.

Kosmetyki z olejem konopnym do twarzy i włosów 

W ofercie Manu Natu wegańskie kosmetyki naturalne do twarzy stworzone na bazie oleju konopnego takie jak kremy, toniki czy serum do twarzy, a także balsamy do ust, dostępne na https://manunatu.pl/weganskie-kosmetyki-do-twarzy. Sekret skuteczności wspomnianych kosmetyków tkwi w wysokiej jakości składników wykorzystanych do ich produkcji. W tym przypadku najcenniejszy jest zimno tłoczony olej konopny, bogaty w kwasy tłuszczowe omega 3 i 6. Olej ten posiada intensywnie nawilżające i odżywiające skórę działanie.
Ze względu na swoje cenne właściwości olej konopny znalazł również zastosowanie w produkcji kosmetyków do włosów, do kupienia na https://manunatu.pl/weganskie-kosmetyki-do-wlosow. Odżywki i szampony z olejem konopnym od Manu Natu odżywiają włosy, poprawiając ich kondycję i wygląd.

 

Skompletuj zestaw dla siebie i przekonaj się, czy kosmetyki z olejem konopnym spełnią Twoje potrzeby i przypadną Ci do gustu.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ