Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Kosmetyki z miodem ciągle w modzie

Kosmetyki z miodem ciągle w modzie

Z serca natury ‒ dosłownie

kosmetyki z miodem

Kosmetyki z miodem - samo zdrowie / fot. materiały prasowe Partnera

Mimo, że tradycja pozyskiwania miodu sięga tysięcy lat wstecz, nawet obecnie kosmetyki z miodem ekscytują. Dlaczego cieszą się tak dużą popularnością? Miód możemy kojarzyć z naturą, zapachem łąki i letnią beztroską. Ten surowiec przywodzi na myśl unikatowy i słodki smak oraz intrygujący bursztynowy odcień. Herbata wzbogacona smakiem miodu przywołuje najpiękniejsze wspomnienia o domowym zaciszu i kojącym cieple

 

Z miodu i wosku

Miodowa maseczka do twarzy

Miodowa maseczka do twarzy / fot. materiały prasowe Partnera

Choć na co dzień się nad tym nie zastanawiamy, miód jest wykorzystywany w wielu obszarach naszego życia. To co najczęściej myślimy, słysząc o miodzie, to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania produkt pracy pszczół. Miód ma szerokie zastosowanie w lecznictwie, kosmetologii oraz przemyśle spożywczym. To świetny dodatek do wszelkich potraw i napojów, a plastry miodu mogą spełniać funkcję przepięknych dekoracji. Z wosku pszczelego produkuje się świece, których ujemne jonizowanie powietrza wpływa korzystnie na drogi oddechowe. To surowiec, który bardzo często jest podstawowym składnikiem preparatów służących do pielęgnacji mebli czy odzieży skórzanej. Wosk pszczeli ma swoje zastosowanie nawet w motoryzacji oraz przemyśle farmaceutycznym.

Pszczele produkty dla zdrowia i urody

glicerynowe mydło miodowe

Glicerynowe mydło miodowe / fot. materiały prasowe Partnera

Dobrostan to kraina mlekiem i miodem płynąca… A przecież namiastkę takiej krainy możemy mieć w pobliżu. Może na toaletce albo przy wannie? To niewątpliwie cudowna substancja, która cieszy się popularnością od wieków! Rozwijająca się prężnie branża kosmetyczna skupia się szczególnie na działaniu, jakie miód może zaoferować skórze. Upiększa! To pragnie usłyszeć niemal każdy, dla kogo codzienna pielęgnacja to nieodzowny punkt w planie dnia. Uwielbiane przez wszystkich działanie nawilżające zawdzięczać należy zawartym w miodzie węglowodorom, zaś glukoza pomaga, by ten prawidłowy poziom nawilżenia został utrzymany w skórze. Bogactwu witamin z grupy B należy przypisać działanie ochronne, poprawienie kolorytu skóry oraz regulowanie wydzielania sebum.

Miodowy peeling do twarzy

Miodowy peeling do twarzy / fot. materiały prasowe Partnera

Łatwo skojarzyć jego lecznicze działanie ‒ nie tylko poprawia odporność przy przeziębieniu. Jego przeciwzapalne i przeciwutleniające działanie wspomaga gojenie się i zmniejszanie blizn. Właściwości bakteriobójcze sprawiają, że kosmetyki z miodem sprawdzają się na niemal każdej skórze, również tej problematycznej czy trądzikowej. Znajdująca się w tej złotej substancji witamina C uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, dodatkowo rozjaśnia skórę. Witamina E to składnik zapobiegający negatywnemu działaniu wolnych rodników.

 

O oddziaływaniu na zmysły nie trzeba wspominać, miód ma zapach natury – wycisza i relaksuje. Dojrzały miód pobiera się z uli podczas miodobrania. To jeden w wielu produktów, jakie ludzie zawdzięczają pszczołom. Można wyróżnić go obok propolisu, wspominanego już wosku, a także pyłku kwiatowego czy mleczka pszczelego. Miód jest wciąż trendy! Dodaje się go do kremów, pomadek, maseł do ciała… także do peelingów, produktów do kąpieli, maseczek czy wielu, wielu innych. Chyba nikogo nie dziwi, skąd pomysł na takie jego wykorzystanie. Co ciekawe, w kosmetyce stosowany jest także sam wosk uzyskany po stopieniu plastrów oczyszczonych z miodu.

Miodowy płyn do kąpieli Kosmetyki z miodem

Miodowy płyn do kąpieli / fot. materiały prasowe Partnera

Kosmetyki z miodem do domowego spa 

I my nie pozostaliśmy obojętni wobec tak dobroczynnego wpływu miodu na skórę. Tak powstała seria Bee&Honey  Z dobrodziejstwa polskiej natury zaczerpnęliśmy ziół i zainspirowani łąką skomponowaliśmy produkty zarówno do twarzy, jak i ciała. To między innymi balsam do ust, krem i maseczka do twarzy. W skład serii wchodzi także wszystko to, co musi znaleźć się w domowym spa: peeling, mleko do kąpieli oraz masło do ciała. Nim wiosna zagości na dobre, już teraz można cieszyć się elastyczną, nawilżoną i wygładzoną skórą. Używając kosmetyków z miodem, można przymknąć oczy i rozmyślać o przepięknych polskich krajobrazach, miododajnych pasiekach i kolorowych łąkach.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ