Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Kosmetyki, o które pytają Polki w drogeriach

Kosmetyki, o które pytają Polki w drogeriach

Rosnące trendy na kosmetyki naturalne i azjatyckie

naturalne kosmetyki, drogeria, Azjatki, piękno

Naturalne kosmetyki rządzą! / fot. materiały prasowe

Kosmetyki inspirowane nieskazitelnością urody Azjatek są hitem / fot. materiały prasowe

 

Obecne trendy na rynku kosmetycznym odpowiadają na potrzeby konsumentów. Okazuje się, że zdecydowanie w siłę rosną kosmetyki naturalne oraz azjatyckie. Kiedyś w sprzedaży kosmetyków ekologicznych specjalizowały się tylko niektóre firmy, a kosmetyki azjatyckie były trudnodostępne. Obecnie trendy te się zmieniły

 

Kosmetyki naturalne – czego szukają Polki?

Polski rynek kosmetyków rośnie w siłę, a Polki zdecydowanie coraz częściej decydują się na zakup kosmetyków o składzie naturalnym. Kosmetyki naturalne powinny składać się w 95% ze składników naturalnych. Nie powinny one zawierać substancji modyfikowanych genetycznie ani substancji takich jak parabeny czy silikony. Ponadto, kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach. Spora część Polek nie ma więc wątpliwości, czego szukać w drogeriach- właśnie kosmetyków naturalnych. Produkty ekologiczne są przyjazne dla cery i dla zdrowia oraz dla środowiska. To wszystko współgra z ideą slow- life oraz wpisuje się w trendy ekologiczne. Kosmetyki naturalne mają także naturalne zapachy, nie zapychają porów i są bezpieczne także dla skóry wrażliwej. Przykładem kosmetyków o składzie naturalnym są produkty marki O’Herbal, które są przyjazne dla środowiska i dla skóry, a także mają opakowania nadające się do recyklingu i są to kosmetyki wegańskie.

 

Azja inspiruje konsumentów

Azjatyckie kierunek kosmetyczny został na początku uchwycony przez blogerki, a następnie zauważony przez wiele firm kosmetycznych. Obecnie, Polki inspirują się kosmetykami azjatyckimi i w głębi serca zazdroszczą nieskazitelnej cery Japonkom czy Koreankom. Azjatyckie marki kosmetyczne są już także dostępne w drogeriach oraz w sklepach internetowych. Przykładowo, w skład oferty Bishojo wchodzą kremy wodne, płyny micelarne czy oliwki do demakijażu. Produkty te są przyjazne dla środowiska, a także nie zawierają parabenów, silikonów ani olejów mineralnych. Kosmetyki azjatyckie mają wartości odżywcze i dobrze wpływają na stan cery. W takich kosmetykach można znaleźć wyciąg z zielonej herbaty czy wyciąg z aloesu. Warto dodać, że rynek kosmetyków azjatyckich wygląda trochę inaczej niż rynek kosmetyków europejskich. W przypadku marek japońskich czy koreańskich produkty są tworzone z myślą o konkretnych efektach, a nie o konkretnej grupie docelowej. Dlatego też, nie ma tam kremów opisanych jako 30+ lub 50+, tylko linie kosmetyków oczyszczających lub liftingujących. Korzystając z kosmetyków azjatyckich, warto pamiętać o tym, żeby dostosować produkty do swojej skóry oraz do potrzeb, a nie tylko kierować się ogólnymi trendami.

 

Inne trendy kosmetyczne

Obecne trendy kosmetyczne są związane z nowymi technologiami oraz zwiększającą się świadomością konsumentów. Właśnie dlatego, producent kosmetyków jak Elfa Pharm stara się, aby kosmetyki dawały efekty natychmiastowe i efekty HD, które zdecydowanie przydają się do selfie czy nagrywania transmisji online. Ponadto, spore znaczenie ma ochrona przed smogiem oraz miejskimi zanieczyszczeniami. Nowym trendem są także kosmetyki multifunkcyjne, na przykład pudry, które pełnią także funkcję podkładu i rozjaśniacza.

Obecne trendy sprawiają, że firmy kosmetyczne jak Elfa-Pharm rywalizują ze sobą o prawo do bycia producentem kosmetyków naturalnych, zdrowych czy też najlepszych jakościowo. Polki poszukując kosmetyków w drogeriach, decydują się na produkty naturalne i azjatyckie. Nowe trendy kosmetyczne stawiają także na produkty antysmogowe, detoksykujące i typowo miejskie. Ponadto, polskie produkty zdobywają coraz większą liczbę oddanych klientów i to nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

Oceń artykuł
3 komentarze
 • sylwia 27 lipca, 2018

  zaopatruje się w kosmetyki naturalne na http://www.tulipani.pl i nie narzekam 🙂

 • watchi 6 sierpnia, 2018

  Na pewno wiele kobiet jest o wiele bardziej swiadomych tego jak wazny jest skład kosmetyków. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to z jakich składników składają się kosmetyki, których używamy. Nie zawsze to co jest najdrozsze ma najlepszy skład.Na początkku czytanie składów może się wydawac czarną magią, jednak z czasem jest o wiele prostsze.
  Coraz więcej kobiet zaczyna szukać dermokosmetyków:
  https://www.pollenaewa.com.pl/blog/pielegnacja/dermokosmetyki-w-codziennej-pielegnacji-skory/

  Widząc,że takie kosmetyki dla pielęgnacji mają o wiele większe znaczenie.

 • avebio 4 lutego, 2019

  Warto pamiętać, że w Polsce też mamy się czym pochwalić. Polskie kosmetyki naturalne są bardzo doceniane na całym świecie (również w krajach azjatyckich). Czy nie jest przypadkiem to historia w stylu „cudze chwalicie – swego nie znacie”? 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ