Sunday, March 3, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / Kosmetyki naturalne – zrób je sama w domu

Kosmetyki naturalne – zrób je sama w domu

Idź do kuchni i

Zrób to sama kosmetyki dla skóry

Kosmetyki naturalne/ fot. Unsplash

Pewnie wyczerpują się wam pomysły na konieczny teraz pobyt w domu, albo wręcz odwrotnie – w końcu odnaleźliście się w nowej sytuacji, chcecie nadrabiać zaległości, robić porządki, przetwory, wyszukujecie tytuły książek, na których przeczytanie nigdy nie było czasu. Są tacy, którzy gotują z przymusu albo z zamiłowania, a wielu z nas stawia na samorozwój, inwestujemy w siebie, mamy wreszcie czas, żeby pobyć ze sobą i spojrzeć na nasze życie innym, spokojnym okiem

 

Kosmetyki naturalne

„Kosmetyki naturalne dla ciebie” Wiktorii Muchy/ fot. materiały prasowe

 

Z nadmiaru czasu

Można robić kursy językowe on-line, można dbać o sylwetkę a można zrobić najpierw coś dla siebie, co kiedyś może okazać się rewolucją np. w kosmetyce. Stworzone w waszym domowym zaciszu, pomoże wam w tym przejrzyście napisana książka „Kosmetyki naturalne dla ciebie” Wiktorii Muchy.

Dowiecie się  z niej jak łatwe jest samodzielne sporządzenie kosmetyków, jak zestawiać je, jaki dobierać i na co stosować poszczególne mikstury. Składniki zazwyczaj macie w domu, więc nie powinno być problemu z komponowaniem eliksirów. Im ten skład będzie prostszy, im mniej skomplikowany, tym lepszy dla naszego zdrowia. Nasze szafki kuchenne są bogatym źródłem głównych składników preparatów, które mogą nas upiększać m.in: mydeł, hydrolatów, olejków, peelingów.

 

 

 

 

 

Zrób to sama

Najpierw dowiecie się o funkcjach i potrzebach skóry,  ze wstępu dostaniecie wykaz potrzebnych materiałów do sporządzania mieszanek, na koniec przeczytacie co będą zawierały wasze preparaty, a jest to samo dobro dla ciała i ducha. Jeśli wygląd waszej skóry się poprawi, to zauważycie też poprawę humoru i odwrotnie dobry nastrój przekłada się na stan naszej zewnętrznej powłoki.

 

Prosta pasta do zębów

olej kokosowy 2 łyżki stołowe

węgiel aktywny 1 łyżeczka do herbaty (sproszkowany)

olejek eteryczny cynamonowy 3 krople

Połącz składniki na płynna masę i myj!

 

Jeden z przepisów na mydło borowinowe (dla zaawansowanych)

olej kokosowy 200g

masło shea 70g

masło mango 200g

oliwa 300g

olej lniany 100g

oloej rycynowy 40g

borowina 40g

wodorotlenek sodu NaOH 129g

woda destylowana

 

Maseczka na szybko do zniszczonych dłoni

płatki owsiane 3 łyżki stołowe

żel aloesowy 1 łyżka

miód 1 łyżka stołowa

Zmiel płatki, lub rozetrzyj w moździerzu na pył, zalej żele dodaj miód. Mieszkaj na gęstą papkę i lekko podgrzej do temp. nie wyżej niż 35 stopni. Nałóż ciepłą maseczkę ba ok. 20-25min. po czym masując zmyj ciepła wodą. Możesz ją wsadzić do lodówki i użyć na następny dzień.

 

 

opracowała: Edyta Sowa-Filipek

 

 

 

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Aleksandra Kwiatkowska 8 kwietnia, 2020

    Ok, przepis na pastę kuszący 😀

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ