Sunday, March 3, 2024
Home / PARTNER MK  / Kosmetyki mineralne, czyli jakie? Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Kosmetyki mineralne, czyli jakie? Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Kompendium wiedzy o produktach mineralnych

kosmetyki mineralne, naturalne kosmetyki, make up

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych / fot. materiały prasowe

Czym są kosmetyki mineralne i jakie zalety posiadają? Zobacz, jaką mają przewagę nad produktami w płynie i sprawdź, dlaczego warto w nie zainwestować. Oto lista najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć o tego typu produktach

 

Kosmetyki mineralne są w pełni naturalne

Produkty mineralne wybierane są przez zwolenniczki świadomej pielęgnacji. To rodzaj kosmetyków, do stworzenia których wybrano jedynie naturalne składniki i nie użyto żadnych składników odzwierzęcych. To jedynie cztery, drobno zmielone i naturalne występujące elementy: rozświetlająca mika, dwutlenek tytanu o właściwościach ochronnych, łagodzący tlenek cynku i nadające kolor tlenki żelaza.

 

Kosmetyki mineralne są doskonałe do cery wrażliwej i problematycznej

 

Praktycznie nie ma tu ryzyka alergii. Kosmetyki mineralne nie zawierają bowiem składników takich jak parabeny, konserwanty, silikon, alkohol czy substancje zapachowe, które mogą działać drażniąco na skórę. W ich składzie nie znajdziesz żadnych olejów mineralnych, więc są niekomedogenne, nie zatykają porów i nie powodują wyprysków.

 

Zawierają filtr przeciwsłoneczny

 

Dzięki zawartości dwutlenku tytanu pomagają chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB oraz jego skutkami, takimi jak przedwczesne starzenie się skóry czy plamy i przebarwienia. To naturalny filtr przeciwsłoneczny, który zapewnia ochronę na poziomie do SPF30.

 

Pielęgnują cerę

 

Tlenek cynku w składzie kosmetyków pomaga uporać się z niedoskonałościami. Jego łagodzące działanie i antybakteryjne właściwości są prawdziwą kuracją dla cery problematycznej. Działa przeciwzapalnie, dlatego pomaga skórze się zregenerować i zapobiegać powstawania wyprysków.

 

Mają ultralekką formułę

 

Kolorowe kosmetyki mineralne są niemal niewyczuwalne na skórze. W odróżnieniu od podkładów, które mogą wydawać się lepkie czy zbyt ciężkie lub kolorowych kosmetyków w płynie, dają jedynie uczucie lekkiego muśnięcia produktem. Dzięki temu, łatwiej uzyskać efekt make-up typu airbrush– skóry z ultralekkim kryciem.

 

Pozwalają skórze oddychać 

Nie zawierają komedogennego talku, który jest częstym składnikiem produktów kolorowych. Jego zawartość oznacza ich mniejszą pigmentację, co powoduje konieczność nakładania większej ilości kosmetyku. Produkty mineralne mają znacznie lżejszą formułę z wyjątkowo intensywnym wykończeniem.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Ania 3 marca, 2019

    Earthnicity to swietna firma kosmetykow minealnych. Jest im wierna od ponad roku 😉 Moja skora wreszcie oddycha, a przy tym kosmetyki swietnie kryja.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ