Tuesday, March 5, 2024
Home / PARTNER MK  / Kosmetyczna kuchnia – warsztaty w Krakowie!

Kosmetyczna kuchnia – warsztaty w Krakowie!

Czy zastanawiałyście się, co z tego, co jadamy, jest też w składzie kosmetyków?

fot. materiał Partnera

Wydawać by się mogło, że kuchnia i kosmetyki nie mają ze sobą wiele wspólnego. A wtedy wkracza marka soap&friends i przekonuje, że wbrew pozorom podobieństw jest wiele! Zrodził się pomysł na warsztaty kulinarno-kosmetyczne, którego nie można było zignorować! Co to jest Kosmetyczna kuchnia? To idea fantastycznego popołudnia w unoszącej się na Wiśle barce, pełnego ciekawych opowieści o Podróżach w dobrym składzie i spędzonego w gronie inspirujących kobiet. To jednak nie wszystkie atrakcje!

 

Podczas warsztatów uczestnicy przede wszystkim nauczą się, jak we własnej kuchni przygotować ciekawe, nieco egzotyczne dania, oraz naturalne kosmetyki, używając podobnych składników. Wybrane potrawy i kosmetyki inspirowane są podróżami po świecie i odkrywanymi tam skarbami natury! Podczas pierwszej edycji warsztatów, która już niebawem będzie mieć miejsce w Krakowie, motywem przewodnim jest kokos.

 

Już 22 maja 2022 roku o godzinie 15.00 rozpocznie się to nietuzinkowe przedsięwzięcie. Liczba miejsc jest ograniczona! To świetny prezent dla samej siebie – by odetchnąć, poszerzyć swoje zainteresowania i poznać nowych ludzi. Niejedna kobieta ucieszyłaby się jednak z takiego upominku od bliskiej osoby. Bilety można nabyć zarówno stacjonarnie ‒ w sklepie firmowym soap&friends na Dworcu Głównym w Krakowie (ul. Pawia 5a) lub drogą elektroniczną ‒ w serwisie Evenea.

Skąd pomysł na Kosmetyczną Kuchnię?

zespół soap&friends

fot. materiał Partnera

Często słyszymy – jesteś tym, co jesz. W dużej mierze nasz wygląd zewnętrzny zależy od tego, co spożywamy i w jakich ilościach. Jeśli w prawidłowy sposób się odżywiamy, czyli stosujemy zdrową i zbilansowaną dietę, to będzie widoczne gołym okiem. O wygląd lubimy jeszcze dbać, nakładając kremy, maseczki, peelingując, masując czy szczotkując przy tym skórę… A skoro już o kosmetykach mowa, to przecież właściwie znane i lubiane owoce oraz warzywa są składnikami wielu naturalnych kosmetyków! Pamiętajmy jeszcze o niezawodnych domowych sposobach na urodę. Kto nie słyszał o korzystnym działaniu plasterków ogórka położonych na powiekach czy domowym kawowym peelingu do ciała?

 

Marka soap&friends w zeszłym roku rozpoczęła swój podróżniczo-kosmetyczny projekt Podróże w dobrym składzie. Jeżdżąc po świecie, troje entuzjastów – w tym sama założycielka marki Monika Kosieniak ‒ pokazuje świat surowców kosmetycznych i podróżniczych inspiracji. Na co dzień podróżników znajdziesz w mediach społecznościowych dzięki znacznikowi @podrozewdobrymskladzie, jednak dłuższe materiały z wypraw publikowane są co niedzielę w serwisie YouTube na firmowym profilu marki soap&friends. Pomysł o wykorzystaniu kokosa jako głównego składnika spajającego tematycznie warsztaty, narodził się na Sri Lance.

Warsztaty kulinarno-kosmetyczne

Na warsztatach organizowanych przez soap&friends ‒ firmę, która na co dzień zajmuje się produkcją kosmetyków ‒ uczestnicy zobaczą, jak wiele łączy kuchnię i kosmetyczne laboratorium. Nawet roboty kuchenne są wyglądem podobne do tych, których używa się do produkcji kosmetyków. Być może sama technolożka marki zdradzi kilka tajników? Kto wie? Na pewno nie zabraknie dobrej zabawy, wspaniałego towarzystwa, drinków z palemką (egzotycznej pina colady!) i upominków, przygotowanych przez soap&friends. Sprawdź wszystkie szczegóły imprezy, poznaj prowadzących, atrakcje i przebieg warsztatów.

 

Nasze kuchnie są przecież pełne surowców idealnych do ugotowania pyszności i do produkcji domowych kosmetyków. Warto to dostrzec już tej wiosny, a następnie nauczyć się, jak korzystać z tego dobrodziejstwa natury! A jeśli jeszcze sam nie wiesz, jak się do tego zabrać, zapisz się na warsztaty kulinarno-kosmetyczne, na których z pewnością nie zabraknie dawki praktycznej wiedzy oraz świetnej zabawy.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ