Tuesday, July 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Korzyści z zastosowania toksyny botulinowej

Korzyści z zastosowania toksyny botulinowej

Poznaj pozytywne strony zabiegu kosmetycznego jakim jest botoks

Toksyna botulinowa jako bezpieczny i nieinwazyjny zabieg/ fot. materiały prasowe

Toksyna botulinowa popularnie nazywana „botoksem”, jest jedną z najczęściej stosowanych niechirurgicznych technik estetycznych przez najlepszych specjalistów medycyny estetycznej. Pozwala zredukować linie ekspresji i zmarszczki bez konieczności poddawania się zabiegowi chirurgicznemu

Toksyna botulinowa jako nieinwazyjny zabieg/ fot. materiały prasowe

Toksyna botulinowa jako bezpieczny i nieinwazyjny zabieg

Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana bardzo cienką igłą, w strefach skurczu mięśni twarzy, co powoduje ich rozluźnienie. W ciągu kilku dni skóra staje się gładka i sprężysta. Zabieg ten jest szczególnie wskazany w przypadku usuwania tzw. Kurzych łapek oraz lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami. W stężeniu używanym do celów kosmetycznych, botoks jest zupełnie bezpiecznym zabiegiem. Wstrzyknięta pod skórę toksyna botulinowa zapobiega uwalnianiu acetylocholiny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za kurczenie się komórek mięśniowych, zapobiegając ich skurczowi. Botoks powoduje zmniejszenie nieprawidłowego skurczu mięśni, dzięki czemu mięśnie stają się mniej napięte.

Zalety zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej

Botoks jako zabieg kosmetyczny, działa na poprawę ogólnego wyglądu skóry ale także na inne dolegliwości, z których należy wyróżnić:

-Zmniejsza i eliminuje aktywne i mimiczne zmarszczki wokół oczu.   
Korzyści z iniekcji są doskonałym niechirurgicznym rozwiązaniem dla gładszej skóry i nieskazitelnej cery.

-Usuwa wyostrzone rysy twarzy powstałe w wyniku obecności zmarszczek biegnących poziomo na czole. Zastrzyki z botoksu rozluźniają mięśnie twarzy, tworząc gładszą i bardziej jedwabistą skórę.

-Poprawia ogólny wygląd szyi, ujędrnia skórę dzięki czemu skóra wygląda na młodszą i odżywioną.

-Zmniejsza blizny, a nawet zapobiega ponownemu ich powstawaniu.

-Botulina pomaga przy nadmiernym poceniu się. Botoks tymczasowo blokuje sygnały chemiczne wychodzące z nerwów, które stymulują gruczoły potowe. Kiedy gruczoły potowe nie otrzymują sygnałów chemicznych, zmniejsza się ilość wydzielanego potu w obrębie pach, dłoni lub stóp.

-Botoks może być również stosowany do korekcji asymetrii brwi lub twarzy lub do rozluźnienia napięć w obrębie mięśni szyi, co przyczynia się do uwolnienia od migrenowych bólów głowy.

Poznaj pozytywne strony zabiegu kosmetycznego jakim jest botoks/ fot. materiały prasowe

Zastrzyki z botoksu mogą być szybkim i łatwym panaceum na różnorodne problemy wywołane przez takie czynniki jak starzenie się, stres, jak również stres oksydacyjny spowodowany zanieczyszczeniem środowiska. Zabieg jest krótki i trwa od 10 do 15 minut, a efekty są widoczne już po kilkunastu godzinach. Na maksymalne efekty trzeba jednak poczekać kilka tygodni.

Zabieg botuliną oferuje bardzo wiele salonów piękności, jednym ze sprawdzonych i bardzo polecanych jest salon Mo’s Beauty Academy położony niemalże w centrum Warszawy. Ciekawostką jest, że w Mo’s Beauty Academy nie tylko wykonacie szereg bardzo skutecznych i nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej, ale również wyszkolicie się w danych dziedzinach! Salon Mo’s Beaty Academy bowiem prowadzi zaawansowane szkolenia z microblandingu oraz aplikacji rzęs. Szczegóły oczywiście znajdziecie u źródła: www.mosbeauty.pl

Oceń artykuł
2 komentarze
 • Annetta 1 czerwca, 2018

  Kiedyś wydawało mi się,że zabieg jest bolesny. Jednak wcale tak nie jest. Jak sie wybrałam to trochę bałam się jak to będzie, bo wyobrazałam sobie nie wiadomo jaki ból. Jednak praktycznie niczego nie czułam podczas wykonywania zabiegu 🙂 Jest to wykonywane niewielką igielką tak wiec nie czuje się więcej niż podczas standardowego pobierania krwi.
  Jesli ktos z Was byłby z Krakowa, to proponowałabym wybrać sie na zabieg do Bonadea:
  https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/azzalure-botox-toksyna-botulinowa-typu-a-2/

  Zdecydowanie pełen profesjonalizm.

 • Klaudia 30 listopada, 2020

  Jak zabieg botoksu to tylko u specjalisty.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ