Friday, April 19, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Korekta nosa – o czym warto wiedzieć?

Korekta nosa – o czym warto wiedzieć?

Korekta nosa to jeden z najczęstszych zabiegów, któremu poddają się pacjentki w kliniki chirurgii plastycznej. Jednak krąży wokół niego mnóstwo mitów.

Dr Maciej Charaziński - specjalista chirurgii plastycznej z Uni Klinik. / fot. materiał prasowy

Korekta nosa to jeden z najczęstszych tematów z jakim zgłaszają się pacjentki do kliniki chirurgii plastycznej. Z zachowaniem należnego szacunku do pozostałych procedur estetycznych stwierdzić trzeba, że dla chirurga plastycznego jest to operacja o bardzo wysokim stopniu technicznej trudności i nie wszyscy lekarze ją wykonują. Ze względu na to, w tym przypadku w sposób szczególny należy zwrócić uwagę na fakt, aby operator któremu oddajemy w ręce swój wygląd, posiadał duże doświadczenie.

Korekta nosa w wykonaniu Dr Macieja Charazińskiego z Uni Klinik. / fot. materiał prasowy

Korekta nosa w wykonaniu Dr Macieja Charazińskiego z Uni Klinik. / fot. materiał prasowy

 

W chirurgii plastycznej podobnie jak w innych dziedzinach życia ważne jest, aby problemem zajmował się specjalista doskonale znający dane zagadnienie. To kluczowy warunek powodzenia zabiegu. Pełna koncentracja, właściwa wizja operacji oraz bardzo precyzyjne ruchy, skutkują tym, że nos krok po kroku ulega przeobrażeniu. W zdecydowanej większości przypadków pod koniec operacji nos wygląda tak, jak to sobie zakładałem – mówi dr Maciej Charaziński – doświadczony specjalista chirurgii plastycznej z warszawskiej kliniki Uni Klinik. Nie przychodzi to łatwo, ale wytrwałość i doświadczenie dają zazwyczaj dobre efekty. Każdemu pacjentowi i każdej operacji poświęcam tyle czasu, ile potrzeba. Nikt się nie śpieszy. Wykonuję kilkaset zabiegów rocznie, z czego blisko połowa to właśnie operacje nosa. Dzięki temu doświadczeniu, jak również dzięki wielokrotnemu udziałowi w konferencjach międzynarodowych, prowadzonych przez najlepszych lekarzy na świecie, jestem w stanie skutecznie pomagać moim pacjentom.

Dr Maciej Charaziński - specjalista chirurgii plastycznej z Uni Klinik. / fot. materiał prasowy

Dr Maciej Charaziński – specjalista chirurgii plastycznej z Uni Klinik. / fot. materiał prasowy

Należy jednak wiedzieć o tym, że nawet po doskonale przeprowadzonej operacji, w trakcie procesu gojenia się nosa tj. zrastania się kości, bliznowacenia tkanek itp., mogą zaistnieć okoliczności niezależne od lekarza i pacjenta, które mogą w efekcie rodzić pewne niedoskonałości w ostatecznym wyglądzie nosa. Przy uzyskaniu dobrego, bądź bardzo dobrego kształtu nosa, niewielkie asymetrie są w pełni akceptowalne przez pacjentki. Poważne niedoskonałości doświadczonemu chirurgowi specjalizującemu się w nosach zdarzają się rzadko. Jednakże ze względu na mnogość czynników decydujących o ostatecznym powodzeniu operacji, nigdy nie jesteśmy w stanie w pełni wyeliminować ryzyka – dodaje dr Charaziński. W takich przypadkach konieczne może być wykonanie operacji poprawkowej, które na szczęście stanowią tylko nieznaczny procent wszystkich moich zabiegów.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Klara 30 września, 2016

    Moja siostra robiła korekte uszu w Łodzi u dr.Żukowskiej i bardzo ładny efekt.. Wcześniej to troche jak elf wyglądała i bardzo miała z tego powodu kompleksy zwłaszcze że jeszcze w szkole zawsze sporo docinek słyszała. Ale juz ma ładnie wszystko zagojone 🙂 i wyglada super

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ