Sunday, June 23, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / 7 TRENDÓW GŁÓWNYCH według Konrada Fado

7 TRENDÓW GŁÓWNYCH według Konrada Fado

Siedem tendencji, które mają szansę stać się najważniejszymi trendami jesień-zima 2011/2012.

jak styl wiktorianski

Czy styl wiktoriański zdominuje trendy na jesień 2011?

Mimo że lato w pełni, czas pomyśleć o garderobie na kolejny sezon jesienno-zimowy. Właśnie mamy ostatnie dni wyprzedaży, więc jest jeszcze szansa na upolowanie perełek, które świetnie się wkomponują w jesienną aurę. Spośród kilkunastu tendencji wybrałem siedem, które mają szansę stać się najważniejszymi trendami jesień-zima 2011/2012.

jak styl wiktorianski

Czy styl wiktoriański zdominuje trendy na jesień 2011?


EPOKA WIKTORIAŃSKA
Rygorystyczną moralność epoki wiktoriańskiej znajdziemy w nadchodzącym sezonie. Kołnierze, wiązane kokardy, żaboty i golfy będą najbardziej pożądanym elementem twojej garderoby. Zapominamy więc o dekoltach i zapinamy się pod samą szyję. Ten trend wymaga również odpowiedniej oprawy kolorystycznej – ciemnej i dostojnej.

100% KOLOR
Jest to jeden z nielicznych wiosenno-letnich trendów, który będzie kontynuowany jesienią. Jednak tym razem kolory nabiorą dostojniejszego charakteru, będą głębsze, ciemniejsze i nadal nasycone. Najlepiej nosić się monochromatycznie lub w barwach kontrastowych – tak abyś była widoczna z daleka.

DOSTOJNA CHŁOPCZYCA
Androgeniczność to jeden z najważniejszych trendów w dzisiejszej modzie – balansowanie na granicy płci jako sposób na życie przyjęli Lady Gaga, Lea T czy Andrej Pejic. W nadchodzącym sezonie kobiety mogą się cieszyć wygodą i praktycznością męskiej garderoby. Spodnie na szelkach, wiązane półbuty, krawaty, muszki i garnitury oversize to główne elementy tego trendu.

KROPKI W RUCH
Ten deseń jest obecny w modzie od dawna. Co jakiś czas przeżywa swój renesans, a w sezonie jesienno-zimowym będzie numerem jeden wśród wzorów. Groszki najlepiej wyglądają w zestawieniu czarno-białym. Połączone z przezroczystościami będą bardziej subtelne, natomiast przeskalowane nadadzą kreacji psychodeliczny charakter. Innymi ważnymi wzorami będą krata i pepitka.

BLACK IS BACK
W ostatnich latach czerń została zastąpiona szarościami. Ale nie na długo. Tej jesieni czerń będzie miała swój wielki powrót, o czym mogłem się przekonać, oglądając pokazy podczas Fashion Week Poland. Czerń zawsze dobrze wygląda w wersji total look (pamiętajmy tylko o różnorodności tkanin i faktur), a także stanowi świetny kontrast dla intensywnych kolorów.

BŁYSKOTKA
Przekonanie, że błyszczące sukienki nadają się tylko na karnawał, już dawno trafiło do lamusa. Teraz błyskotki nosi się cały rok, od rana do nocy. Jesienne sukienki projektanci pokryli cekinami, kryształami i rybimi łuskami (Prada). Przejrzyste i lejące się tkaniny nosimy do ciężkich i surowych – błyszczącą satynę zestawiamy ze skórą, a jedwab z futrem. Twój zestaw powinien być monochromatyczny. Rezygnujemy również z biżuterii na korzyść klasycznych szpilek i kopertówki.

FRU FRU
Tej jesieni futrzane płaszcze, szale, etole, kamizelki i kurtki powtórzą sukces ubiegłorocznych skór, ale tym razem z dojrzałą i dobrze przemyślaną, klasyczną elegancją. Futra nie nosi się z byle czym. Najlepiej będzie wyglądać z prostą suknią lub kostiumem w stylu lat 70. XX wieku.

Konrad Fado – stylista, pedagog, dziennikarz mody
www.conradofado.com

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ