Thursday, December 7, 2023
Home / Kultura  / Konkursy  / Konkurs – #RetroLook (wyniki)

Konkurs – #RetroLook (wyniki)

Napisz nam jak Twoim zdaniem wygląda makijaż w stylu #retrolook i wygraj jeden z trzech produktów HI-DEF Tinted Brow Gel marki Revitalash.

WYNIKI

Paulina Ł.

Retro może mieć niekończoną ilość odsłon. Mieści się tutaj szaleństwo Pin-up, szyk lat 20, subtelna elegancja Audrey Hepburn, klasa – Grace Kelly i Grace Jones, przepych „Dynastii” i upodobanie do brązera rodem z „Aniołków charliego”. Wybieram styl Edie Sedgwick, elektryzującej i niebezpiecznej muzy Andy’ego Warhola.

Recepta: naturalne – odważne, choć odrobinę ujarzmione brwi, idealnie gładka rozświetlona cera, monumentalne kreski eyelinerem, sztuczne rzęsy + pomadka nude.
Nie musi być idealnie. Edie lubiła odważne rozwiązania!

Marta G.

Makijaż w stylu #retrolook? Wystarczy, że wyciągnę z rodzinnego albumu zdjęcie z młodości mojej babci i mam gotowy przepis na idealny look w stylu retro. Babcia, urodzona Paryżanka, niebanalnie piękna do końca swojego życia. Jak wyglądała, gdy przechadzała się po uliczkach Paryża? Gęste, kruczoczarne włosy uroczo podkręcone papilotami (domowej roboty, z kawałów materiału), piękne i wyraziste brwi, rzęsy pokryte tuszem i obowiązkowo – krwisto czerwona pomadka na ustach, która była znakiem rozpoznawczym mojej babci. Nawet gdy szła do sklepu po bułki.

Marta Z.

Jeanette weszła do kawiarni na Rue de Cignons, rozglądając się w poszukiwaniu jego zielonych oczu. Pierre podniósł głowę, wydmuchał dym, drażniący jego nozdrza i uśmiechnął się z czułością. Jej czarne, wąskie i ciemne brwi były ramą drobnej twarzy, która wydawała się szczuplejsza dzięki różowi, którym hojnie obsypała kości policzkowe. Na powiekach leniwie drzemała perfekcyjna kreska w kolorze czeluści piekła, a długie, pomalowane rzęsy okalały brąz jej oczu. Lecz to, co najbardziej kochał w jej twarzy były usta – kształtne, pełne i pomalowane krwistoczerwoną szminką…#retrolook

KONKURS 

W makijażu retro brwi często odgrywają bardzo ważną rolę. Jeśli o tym wiesz to ten konkurs jest dla Ciebie idealny. Napisz nam jak Twoim zdaniem powinien wyglądać makijaż w stylu #retrolook? Masz na to 500 znaków (bez spacji). Swoją odpowiedź prześlij na adres konkursy@miastokobiet.pl, z dopiskiem „Revitalash”.

ZASADY

Konkurs trwa od 02.11.2015 r. do 8.11.2015 r. Jeden uczestnik może wysłać tylko jedną odpowiedź, której jest autorem. Praca nie mogła być nigdzie publikowana do tej pory. Napisz nam jak Twoim zdaniem powinien wyglądać makijaż w stylu #retrolook? Masz na to 500 znaków (bez spacji, dopuszczalna forma pracy – tylko zwykły tekst). Odpowiedź należy przesyłać do 8.11.2015 r., na adres konkursy@miastokobiet.pl z dopiskiem „Revitalash”. Następnie 9.11.2015 r. redakcyjne jury wybierze 3 najciekawszych odpowiedzi. Więcej zasad w regulaminie.

NAGRODY

Do wygrania 3 produkty – HI-DEF Tinted Brow Gel marki Revitalash

Produkt jest świeżo upieczonym laureatem w konkursie Best Beauty Buys! Kosmetyk znalazł się wśród laureatów tegorocznej edycji i zyskał prawo do noszenia oficjalnego tytułu „Laureat 2015 InStyle Best Beauty Buys”.

Więcej informacji : revitalash.com.pl/hi-def-tinted-brow-gel

600_600_HI-DEF

Oceń artykuł
2 komentarze
 • Beata 5 listopada, 2015

  1. Pierwszym krokiem jest nałożenie brązowego, matowego cienia w samym załamaniu powieki. Używam precyzyjnego, wąskiego pędzla, który ułatwi mi dokładne podkreślenie załamania.

  2. Następnie pogłębiam kolor w załamaniu dodając trochę ciemniejszego brązu i zmieniając pędzelek na bardziej puchaty i rozcierający.

  3. Kolejny krok to roztarcie górnych granic nałożonych cieni ciepłym, ceglanym cieniem. Używam puchatego pędzla do blendowania.

  4. Następnie pędzelkiem języczkowym nakładam na całą powiekę ruchomą połyskujący cień.

  5. Przy samym wewnętrznym kąciku górnej i dolnej powieki nanoszę jasny, złoty pyłek.

  6. Rysuję kreskę eyelinerem i nanoszę go też na linię wodną oraz rozcieram dolną powiekę matowym brązem.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ