Sunday, June 16, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Konkurs Kreatywne Przedszkole rozstrzygnięty

Konkurs Kreatywne Przedszkole rozstrzygnięty

Jury nagrodziło najbardziej kreatywne przedszkole w Krakowie.

przedszkole dzieci wychowanie edukacja nauka konkurs kraków wydarzenie zmiany

W stronę zmian krakowskich przedszkoli / fot. materiały prasowe

Konkurs Kreatywne Przedszkole organizowany przez Przedszkoland.pl został rozstrzygnięty. Jury wyłoniło zwycięzce, który jego zdaniem przedstawił najciekawszy projekt usprawnienia przedszkola dysponując określoną kwotą.

przedszkole dzieci wychowanie edukacja nauka konkurs kraków wydarzenie zmiany

W stronę zmian krakowskich przedszkoli / fot. materiały prasowe

Serwis Przedszkoland zajmuje się wychowaniem i edukacją dzieci od narodzin, do szóstego roku życia. Dużą uwagę portal poświęca wspieraniu rodziców w wyborze najlepszego przedszkola dla swoich pociech. Z uwagi na to, oraz na chęć poprawy warunków edukacji, stanowiącą priorytet dla autorów serwisu, postanowili oni zorganizować konkurs adresowany bezpośrednio do przedszkoli. Konkurs spotkał się z dużą aprobatą i został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka,

Zasady konkursu były proste – uczestnicy mieli przedstawić kreatywne pomysły na poprawienie funkcjonowanie swojego przedszkola. Mieli tylko jedno „ograniczenie” – 5000 zł w ręku. Spośród wielu interesujących pomysłów (do konkursu zgłosiło się aż 20% przedszkoli z Krakowa) wybrano ten najlepszy, autorstwa Samorządowego Przedszkola nr 130 położonego w centrum Krowodrzej Górki. Ich projekt miał na celu stworzenie mini ogródka dla małych badaczy, w którym dzieci mogłyby eksperymentować, zdobywać ciekawe doświadczenia, bawić się w swoją mini pracownie.

Nagrodzony zostało także Punkt Przedszkolny „Wesoły Zakątek” z oddziałem integracyjnym.

Głównym celem konkursu było inspirowanie dyrekcji placówek do wprowadzania pozytywnych zmian, zwłaszcza w aspekcie edukacji najmłodszych.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Pingback:Miasto Kobiet: Konkurs Kreatywne Przedszkole Rozstrzygnięty – przedszkoland.pl 5 maja, 2016

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ