Saturday, March 2, 2024
Home / Kultura  / Konkurs – Kreatywne Przedszkole w Krakowie

Konkurs – Kreatywne Przedszkole w Krakowie

Przedszkoland.pl to serwis poświęcony tematyce edukacji i wychowaniu dzieci do szóstego roku życia. Właśnie zorganizował konkurs na kreatywne przedszkole.

fot. materiały prasowe

Przedszkoland.pl to serwis internetowy poświęcony tematyce edukacji  i wychowana  dzieci od poczęcia do szóstego roku życia. Portal aspiruje do miana eksperta w doradztwie rodzicom przy wyborze przedszkola, wychowaniu dziecka oraz usprawnienia komunikacji na linii rodzic-przedszkole.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Ważnym elementem działalności jest wspieranie i poprawa warunków edukacji. Celem jest inspirowanie placówek edukacji przedszkolnej do pozytywnych zmian oraz do poświęcania jeszcze większej uwagi na  jakość edukacji najmłodszych. Było to implusem do organizacji konkursu skierowanego bezpośrednio do przedszkoli pt. „Kreatywne Przedszkole w Krakowie”. Partnerem akcji jest Miasto Kraków, swoim patronatem objął je Rzecznika Praw Dziecka. Inicjatywę wspierają  także lokalne organizacje i firmy.

Zasady konkursu są proste. Dyrektorzy, pracownicy przedszkoli, rady rodziców lub rodzice zgłaszają przedszkole do konkursu – wystarczy wypełnić formularz konkursowy i odpowiedzieć na pytanie: „Jakie zmiany wprowadziłbyś w Twoim przedszkolu mając do dyspozycji kwotę do 5000 zł?”. Spośród zgłoszeń jury biorąc pod uwagę infrastrukturę, sytuację placówki oraz szanse realizacji planu, wybierze najciekawszy projekt. Przedszkoland.pl sfinansuje wybrany projekt oraz wspólnie ze zwycięzcą zrealizuje go. Całą inicjatywa zostanie udokumentujemy w formie wideo.

Dzięki licznym fundatorom organizatorzy przygotowali również nagrody pocieszenia dla przedszkoli, którym nie udało się zdobyć głównej nagrody oraz upominki dla rodziców, którzy zaangażują się i aktywnie bedą uczestniczyć w konkursie – wystarczy, że przekażą informacje o konkursie w swoich przedszkolach lub po prostu pozostawią opinię o swoim przedszkolu w serwisie przedszkoland.pl. Warto zatem się zaangażować, bo szansa jest nie tylko na poprawę jakości edukacji naszych pociech, ale również na ciekawe upominki od partnerów akcji.

Jak podkreślają organizatorzy – warto wspomnieć rownież o nagrodzie specjalnej przygotowanej dla jednego z przedszkoli z oddziałem integracyjnym. Wyróżnienie takich przedszkoli i wsparcie otwarcia się na dzieci niepełnosprawne jest bardzo ważnym elementem konkursu.

Więcej szczegółów o konkursie przedszkoland.pl/kreatywne/

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ