Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / Po 15 latach znowu razem!

Po 15 latach znowu razem!

Chłopcy z Placu Broni „Wolność kocham i rozumiem” czyli koncert o miłości, wolności, pokoju i przyjaźni, upamiętniający twórczość lidera grupy Bogdana Łyszkiewicza.

fot. materiał prasowy

Chłopcy z Placu Broni to powstały w 1987. roku zespół, który nagrał siedem albumów zawierających zarówno liryczne ballady sławiące miłość, przyjaźń, wolność, jak i ostre rockowe utwory krytycznie komentujące rzeczywistość i zanurzonego w niej, czasem bezrefleksyjnego człowieka.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Grupa zaistniała na polskiej scenie muzycznej dzięki takim przebojom jak: „O Ela”, „Kocham Cię”, „Aeroplan”, „Kocham Wolność”. W roku 2000 działalność grupy przerwała tragiczna śmierć lidera, wokalisty i autora tekstów Bogdana Łyszkiewicza.
Po 15 latach, w rocznicę śmierci Bogdana Łyszkiewicza, zespół reaktywował się, aby jak najdłużej zatrzymać w pamięci wspaniałe utwory oraz ich nieżyjącego lidera. „Chłopcy” wraz z Dariuszem Litwinczukiem nagrali dwa utwory na potrzeby serialu „39 i pół”, zaś utwór „Kocham Wolność” znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu „Wałęsa. Człowiek Nadziei” Andrzeja Wajdy.

4 października (niedziela), godz. 19.00, sala teatralna NCK (bilety: 20 zł)

Informacje i zamówienia: Biuro Organizacji Widowni – tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa – tel. 12 644 02 66 wew. 56

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ