Thursday, June 20, 2024
Home / POLECAMY  / Imagine Dragons zagra koncert w Warszawie. AJR będzie gościem specjalnym

Imagine Dragons zagra koncert w Warszawie. AJR będzie gościem specjalnym

Już niedługo widowisko z udziałem znanych muzycznych bandów

Zespół Imagine Dragons.

Imagine Dragons – amerykański zespół rockowy – zagra koncert w Warszawie / fot. materiały prasowe

Zdobywcy nagrody GRAMMY®, multiplatynowy zespół rockowy Imagine Dragons wystąpi w Polsce w ramach Mercury World Tour. Wyprodukowana przez Live Nation trasa promuje ich wyczekiwany album „Mercury – Acts 1 & 2”. Trio AJR wystąpi jako gość specjalny na koncercie w Warszawie

O Imagine Dragons

Imagine Dragons wciąż na nowo definiują rock w XXI wieku, wyprzedając przy tym stadiony, wydając porywające hity i bijąc rekordy na każdym kroku. Pochodzący z Las Vegas zespół może pochwalić się diamentowym certyfikatem RIAA oraz nagrodą GRAMMY® i zajmuje tym samym czołowe miejsce wśród największych zespołów rockowych na świecie.
Łącznie sprzedali 66 milionów albumów, 55 milionów utworów w wersji cyfrowej i 110 miliardów streamów. Wyróżniają się jako „jedyny zespół w historii, który zdobył cztery diamentowe single RIAA”, czyli „Radioactive” (14x platyna), „Believer” (10x platyna), „Demons” (10x platyna) i „Thunder” (10x platyna). Od momentu pojawienia się w 2009 roku zaliczyli pięć kolejnych debiutów w Top 10 na Billboard Top 200 z „Night Visions” (2012), (7x platyna), (KIDinaKORNER/Interscope); „Smoke + Mirrors” (2015), (platyna), (KIDinaKORNER/Interscope); „Evolve” (2017), (potrójna platyna), (KIDinaKORNER/Interscope); „Origins” (2018), (platyna), (KIDinaKORNER/Interscope) oraz „Mercury – Act 1” (2021), (KIDinaKORNER/Interscope).

Wraz z wydaniem albumu „Mercury – Act 2” w tym roku ukończyli swój pierwszy w karierze dwuczęściowy projekt wyprodukowany przez legendarnego Ricka Rubina. Dominując w stacjach radiowych, pozostają „jednym z zaledwie czterech zespołów, które kiedykolwiek osiągnęły jednoczesne Top 5 singli w alternatywnym radiu i jedynym zespołem, który powtórzył ten wyczyn”.
Współpracowali z każdym, od Kendricka Lamara, Lil Wayne’a i Wiz Khalifa po Avicii i kompozytora filmowego Hansa Zimmera.
W ramach działalności charytatywnej zespół zebrał miliony na różne cele, w tym na dziecięcą fundację na rzecz walki z rakiem Tylera Robinsona, a także na fundację LOVELOUD i festiwal prowadzony przez frontmana Dana Reynoldsa, wspierający młodzież LGBTQ+.
W 2022 roku prezydent Ukrainy Volodymyr Zelensky mianował ich ambasadorami UNITED 24 – inicjatywy, która wspiera pomoc humanitarną na Ukrainie.

 

Zespół Imagine Dragons.

Już niedługo możesz iść na koncert Imagine Dragons w Warszawie / fot. materiały prasowe

O AJR

Wymyślając na nowo, czym może być pop w XXI wieku, AJR nieświadomie zaznaczyli swoją obecność jako twórcy wszechobecnych hitów i jeden z największych zespołów indie na świecie.
Od 2012 roku multiplatynowe indie popowe trio składające się z Adama (bas, wokal), Jacka (wokal, gitara) i Ryana (ukulele, fortepian, wokal) zdołało wygenerować i skomponować cztery platynowe, jeden podwójnie i jeden potrójnie platynowy singiel, a także platynowy album. Plasując się w pierwszym tygodniu na 8. miejscu listy Bilboard Top 200 i 1. miejscach notowań: Top Alternative Albums Chart i Top Rock Albums Chart, płyta „Neontheater” (2019) stała się najwyżej debiutującym wydawnictwem w ich karierze.

Jako część współczesnego „zeitgeistu” Spotify wyróżniło „Sober Up” (feat. Rivers Cuomo) wśród „Best Rock Songs of the 2010s”, a Apple Music umieściło „Weak” na liście „Best Alt Songs of the 2010s”. Poza tym AJR pozostają jednym z 500 najczęściej słuchanych artystów na Spotify. Po „Neotheater” ukazał się platynowy hit 2020 roku „BANG!”. Zespół wykonał go na żywo w programach „TODAY” i „The Ellen Show” oraz na paradzie z okazji Święta Dziękczynienia.
Teraz zespół otwiera swój świat jak nigdy dotąd na swoim czwartym długogrającym albumie „OK ORCHESTRA” (Wytwórnia S-Curve/BMG) promowanym przez singiel „Way Less Sad”.

 

Trio AJR.

Trio AJR będzie gościem specjalnym na koncercie / fot. materiały prasowe

 

Plakat promujący koncert Imagine Dragons w Warszawie z gościnnym udziałem AJR.

14 sierpnia odbędzie się koncert Imagine Dragons z gościnnym udziałem AJR / graf. materiały prasowe

 

Może cię zainteresować:

„Zimne Ognie” w Teatrze Bagatela – kiedy scena staje się życiem

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ