Wednesday, May 29, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Koncert dla Nury, matki z Aleppo

Koncert dla Nury, matki z Aleppo

Walące się budynki, krew, krzyk. Dla nas to wojna. Dla nich codzienność. Wybierz się na koncert Agi Zaryan, Wassima Ibrahima, Grzegorza Turnaua i pomóż!

Już 18 kwietnia w klubie Zet Pe Te na ulicy Dolnych Młynów 10 odbędzie się koncert charytatywny / fot. Materiały prasowe

Spadające bomby, walące się budynki, krzyk, gorąca, cieknąca krew. Sierpień 2016. Nura wraz z czwórką małych dzieci zostają zasypani pod gruzami swojego domu

Już 18 kwietnia w klubie Zet Pe Te na ulicy Dolnych Młynów 10 odbędzie się koncert charytatywny / fot. Materiały prasowe

Już 18 kwietnia w klubie Zet Pe Te na ulicy Dolnych Młynów 10 odbędzie się koncert charytatywny / fot. Materiały prasowe

Wojenna zawierucha w Syrii grzebie żywcem bezbronnych cywilów. 29 letniej Nurze i jej rodzinie udaje się jednak, zostają odnalezieni. Kobieta trzyma w ramionach swojego rocznego synka, Ahmada. Chłopiec nie przeżył. Pod gruzami życie straciła także siedmioletnia Zahra. Nura musi jednak powstrzymać rozpacz, dwójka jej dzieci wciąż żyje. Pięcioletni Sagar i dziesięcioletnia Sheima potrzebują pomocy. Dziewczynka i jej mama zostały poważnie ranne. Gdy adrenalina trochę opadła, do kobiety dotarło, że nie tylko utraciła część swojej rodziny, ale także została okaleczona. Jak poradzi sobie bez ręki, bez pieniędzy? W kraju nękanym wojną, pełnym cierpienia i lęku? Nura obecnie przebywa w Turcji, pod opieką doktora Mansoura Alaytrasha, z syryjskiej organizacji Balsam Medical, z którą współpracuje Polska Misja Medyczna. Cena powrotu do zdrowia, to 15 tysięcy złotych.

– Wiele osób organizuje koncerty, zbiórki, akcje, podczas których zbierane są środki na zakup leków dla szpitali, które prowadzi Balsam Organization. Koncert, to inicjatywa krakowianek i krakowian, którzy wspierali Polską Misję Medyczną w ramach akcji sprowadzenia na leczenie do Krakowa dzieci z Aleppo, które w czasie wojny straciły kończyny – na diagnostykę, dopasowanie protez i rehabilitację. Skupiamy się na pomocy dzieciom, a Koncert dla Nury jest inicjatywą, by pomóc matce – mówi Paulina Bandura z Polskiej Misji Medycznej.

Aga Zaryan wystąpi dla dzieci z Aleppo / fot. Wikipedia/Marta Orlik

Aga Zaryan wystąpi dla dzieci z Aleppo / fot. Wikipedia/Marta Orlik

Już 18 kwietnia w klubie Zet Pe Te na ulicy Dolnych Młynów 10 wystąpią charytatywnie Aga Zaryan, Grzegorz Turnau i Wassim Ibrahim wraz z Chórem w Kontakcie z Kontakt. Przestrzeń ruchu i tańca. Klub udostępnił przestrzeń koncertową bezpłatnie, a MasterSound przekazał nagłośnienie. Całość dochodu z wydarzenia zostanie przekazana na zakup protezy dla Nury Nataah i leczenie jej dziesięcioletniej córki Sheimy.

– W zorganizowanie koncertu zaangażowani są niezrzeszeni w żadnych organizacjach krakowianki i krakowianie oraz Polska Misja Medyczna, a także osoby zebrane wokół inicjatywy Witajcie w Krakowie. Każdy może pomóc. W porównaniu z mieszkańcami Syrii, gdzie od sześciu lat toczy się wojna, żyjemy w szczęśliwym i dostatnim kraju. Mamy lekarzy – w Syrii wielu zabito podczas wojny. W naszym kraju panuje pokój. Syria jest wyniszczona przez wojnę. Dla nas to ludzki odruch, dowód naszego człowieczeństwa.

Jeśli nie możesz być na koncercie, ale chcesz pomóc Nurze wrócić do zdrowia, zrób wpłatę na konto Stowarzyszenia Polska Misja Medyczna, ul. Rejtana 2, Kraków, Pekao SA nr konta 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444, z dopiskiem „dla Nury”.

Co: Koncert dla Nury, matki z Aleppo
Gdzie: klub Zet Pe Te, ul. Dolnych Młynów 10
Kiedy: 18 kwietnia 2017, godz. 19:00

Maria Pruszyńska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ