Monday, May 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Komunijna sesja zdjęciowa: studio czy plener?

Komunijna sesja zdjęciowa: studio czy plener?

Pamiątka na całe życie

Komunijna sesja fotograficzna

fot. diluart / Adobe Stock

Przystąpienie dziecka do komunii świętej to duże wydarzenie dla całej rodziny. W końcu to pierwszy sakrament, do którego pociecha podchodzi świadomie. To także kolejny krok wtajemniczenia religijnego. Pragniesz uwiecznić ten moment? Dobrym pomysłem jest zorganizowanie komunijnej sesji zdjęciowej. Zastanawiasz się, co wybrać: studio czy plener? Sprawdź!

 

Komunijna sesja zdjęciowa to oryginalny pomysł na prezent dla dziecka. To także świetna alternatywa dla popularnych upominków w postaci urządzeń elektronicznych czy kopert z pieniędzmi. Fotografie stanowią cenną pamiątkę, która z każdym rokiem nabiera coraz większej wartości sentymentalnej. Aby sesja się udała, trzeba tylko wybrać: studio albo plener.

Zalety i wady komunijnej sesji zdjęciowej w plenerze

Komunie odbywają się zazwyczaj w maju. To środek wiosny, gdy wszystko wokół się zieleni, a kwiaty, krzewy oraz drzewa pięknie kwitną. Zdjęcia w takich okolicznościach przyrody wyglądają niezwykle uroczo. Wspaniałą pamiątką są zwłaszcza fotografie wykonywane wśród kolorowych tulipanów czy w kwitnących sadach.

Sesja w plenerze to także dobry pomysł, ponieważ na zewnątrz:

• dzieci czują się swobodniej niż w pomieszczeniu – dzięki temu pociechy przybierają bardziej naturalne pozy i zdjęcia lepiej oddają ich charakter;
• można znaleźć różnorodne „akcesoria”, które uświetniają fotografie – aby urozmaicić zdjęcia, dobrze wykorzystać np. huśtawkę lub ławkę. Ciekawie wyglądają także ujęcia na tle fontanny, czy na schodach. Warto wywołać takie fotografie w dużym formacie. Wspaniale urozmaicą wnętrze.

Jednak zdjęcia w plenerze mają także pewne wady. Jedną z nich jest niepewna pogoda. W maju często pada, więc zaplanowana sesja może się nie udać.

Korzyści i wady sesji fotograficznej w studio

Zdjęcia w studio mają jedną dużą zaletę – można je wykonać niezależnie od warunków, które panują na zewnątrz. Nawet jeśli w plenerze jest zimno i pada deszcz, w pomieszczeniu będzie ciepło i przyjemnie. Dzięki temu dziecko będzie mogło zaprezentować się w stroju komunijnym w całej okazałości.

Wśród zalet sesji w studio można wymienić także brak ryzyka, że pociecha ubrudzi ubranie, np. od leżenia na trawie. Fotografie wykonywane wewnątrz są często bardziej osobiste i mają w sobie pewną magię.

Ponadto fotograf w pełni panuje nad warunkami w studio. Dzięki temu może np.:

• pięknie oświetlić samą twarz i dłonie modlącej się pociechy,
• ułożyć włosy dziecka, tak aby nie zasłaniały twarzy i wykonać urocze portrety – bez ryzyka, że wiatr rozwieje fryzurę i zepsuje kadr.

Podczas sesji w studio łatwiej jest się skupić i wypełniać polecenia fotografia. Bardzo ułatwia to robienie zdjęć.

Jak wykorzystać zdjęcia z komunijnej sesji fotograficznej?

Fotografie z sesji komunijnej można wykorzystać do stworzenia wyjątkowej pamiątki z tej uroczystości. Połącz je ze zdjęciami z kościoła i umieść w chronologicznej kolejności w albumie z kartami do wklejania odbitek. Można do niego włożyć zdjęcia w dowolnej kolejności, a potem ozdobić je oraz podpisać. Zamieść w albumie np. informacje o tym, jaką funkcję pełniło dziecko podczas tego wydarzenia. Jeśli np. recytowało wierszyk, warto go wpisać do tej niezwykłej „książki” na pamiątkę.

 

Zdjęcia z komunii warto utrwalić na papierze najwyższej jakości. Papier premium dostępny na foto.fujifilm.pl to wyjątkowy papier fotograficzny dla najbardziej wymagających odbiorców. Cechuje się zwiększoną grubością podłoża, która zapewnia najwyższą wygodę przetwarzania zdjęć. Świetnie nadaje się do dekoracji ściennych. Znajdziesz do w wersji błyszczącej lub matowej.

 

Komunijna sesja fotograficzna w studio czy w plenerze? Wybór zależy od Twoich upodobań, a także od warunków pogodowych. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, z pewnością powstanie wspaniała pamiątka na lata.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ