Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Kompletownie wyprawki: jak wybrać najlepszy rożek niemowlęcy?

Kompletownie wyprawki: jak wybrać najlepszy rożek niemowlęcy?

Niby drobiazg, ale warto się przyjrzeć szczegółom

Rożek niemowlęcy

fot. Spencer Selover / Pexels

Przygotowania do przyjścia na świat pierwszego dziecka to szereg drobnych kroków, które powoli wprowadzają na drogę rodzicielstwa. Podczas tej drogi podejmujemy wiele decyzji, wszystko po to, by jak najlepiej przyszykować się do nadchodzących zmian. Kierując się radami bliskich oraz tymi zawartymi w poradnikach, dowiadujemy się, czego będziemy potrzebowali, aby właściwie móc opiekować się noworodkiem. Jedną z takich niezbędnych rzeczy jest rożek niemowlęcy. Na co należy zwrócić uwagę, dokonując jego wyboru?

 

Rożek niemowlęcy ‒ dlaczego warto go kupić?

Żeby umieć wybrać najlepszy rożek niemowlęcy, warto zrozumieć, czym on jest i do czego tak naprawdę się przydaje. Rożek to miękka cienka kołderka, którą owijamy noworodka. Nie warto ignorować wiedzy przekazywanej przez babcie, mamy oraz powtarzanej przez położne. Dziecko po urodzeniu uspokaja się łatwiej gdy czuje się bezpiecznie, a dla noworodka bezpiecznie oznacza tak jak w brzuchu mamy. Krótko mówiąc, ma być miękko, dość ciasno i ciepło. Owinięte w rożek niemowlę, szybciej się ukoi oraz być może będzie dłużej spało. Dodatkowo rożek niemowlęcy ułatwia podnoszenie i noszenie dziecka, szczególnie tym rodzicom, którzy nigdy nie mieli noworodka na rękach.

Zwróć uwagę na materiał!

Skoro już wiemy, do czego przydaje się rożek łatwiej zrozumieć, dlaczego tak istotne jest, by był uszyty z materiałów wysokiej jakości. Becik będzie miał bezpośredni kontakt z delikatną niemowlęcą skórą. Nie może więc zawierać domieszki sztucznych włókien i szkodliwych barwników. Powinien natomiast być miły w dotyku i przepuszczać powietrze. Na rynku dostępne są różne rodzaje rożków niemowlęcych. Należy jednak wybrać ten uszyty z tkaniny z certyfikatem OEKO-TEX, ponieważ mamy wówczas gwarancję, że nadaje się on do bezpośredniego kontaktu ze skórą. Najlepszy rożek niemowlęcy jest zatem uszyty z miękkiej bawełny, bawełnianej tkaniny wafelkowej, delikatnego muślinu lub tkaniny bambusowej.

Rożek niemowlęcy na rzep czy jednak wiązany?

Nie mając żadnego doświadczenia w używaniu becików, ciężko dokonać wyboru. Oba rodzaje zapięć mają swoje wady i zalety. Rzep zapina się szybciej, co jest bardziej praktyczne. Jednak rożki wiązane są wyjątkowo estetyczne dzięki pięknej wstążce i kokardzie. Doświadczeni rodzice doskonale wiedzą, że gdy maleństwo uśnie, dźwięk rozpinanego rzepa może je obudzić. Ponadto rzepem można niechcący zadrapać dziecko. Dlatego decydując się na rożek niemowlęcy zapinany na rzep, warto wybrać ten z rzepem delikatnym, który nie dość, że rozpina się ciszej, to dodatkowo jest miękki. Zarówno beciki na rzep jak i te wiązane umożliwiają regulację otulenia i dostosowanie go do potrzeb dziecka. Jeden maluszek będzie wolał mieć więcej, a drugi mniej swobody. Ponieważ wybór wydaje się być trudny idealnym rozwiązaniem jest zakup rożka niemowlęcego na rzep z dodatkową wstążką.

Sprawdź rożki dla noworodków marki Muminky https://muminky.pl/rozki-niemowlece

Czy becik powinien być usztywniany?

Odpowiedź na to pytanie jest całkiem prosta. Rożek niemowlęcy usztywniany wkładką nie jest polecany przez pediatrów oraz fizjoterapeutów. Ale! Ale warto wybrać ten, który ma na środku delikatne usztywnienie, dokładnie w tym miejscu, w którym leży maleństwo. Dzięki temu rodzice nadal mogą być spokojni, podnosząc oraz nosząc noworodka. Natomiast dziecko czuje się bezpiecznie otulone oraz rozwija się prawidłowo. Teraz z łatwością wybierzecie rożek niemowlęcy, który będzie najlepszy dla bezpieczeństwa dziecka, a także wygodny w użyciu. Natomiast gdy dziecko z niego wyrośnie, z pewnością będzie jeszcze długo służył jako mata do zabawy lub lekka kołderka.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ