Sunday, May 19, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Kompatybilne znaki zodiaku – sprawdź, czy jesteście sobie pisani

Kompatybilne znaki zodiaku – sprawdź, czy jesteście sobie pisani

Kompatybilne znaki zodiaku, zobacz czy jesteście sobie pisani!

kobieta i mężczyzna

Czy kompatybilne znaki zodiaku są receptą na związek/ fot. AdobeStock

W jaki sposób kompatybilność znaków zodiaku wpływa na związki? Wykreśl horoskop i sprawdź, czy macie pasujące znaki zodiaku.

Gdyby astrologia była taka prosta, nie przetrwałaby tysięcy lat i nie zajmowałyby się nią tęgie, uczone umysły. Żeby dowiedzieć się, czy dwoje ludzi pasuje do siebie trzeba spojrzeć w horoskop urodzeniowy każdego z nich i obliczyć horoskop partnerski, który pokaże więcej niż proste zaszufladkowanie

mówi Magdalena Gil ekspertka od astrologii partnerskiej

 

Zobacz też:
Od Wenus zależy to, jaką jesteś kochanką. Sprawdź, czy to, czego szukasz w związkach i miłości jest bliskie z twoim kosmogramem

Dopasowanie znaków zodiaku według żywiołów

Jakie znaki zodiaku do siebie pasują? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, należy najpierw zrozumieć naturę znaków zodiaku. Każdy z nich jest przyporządkowany do jednego z czterech żywiołów: Ognia, Ziemi, Powietrza i Wody. Znaki zodiaku Ognia to Baran, Lew i Strzelec. Do znaków zodiaku Ziemi zaliczamy Byka, Pannę i Koziorożca. Znaki zodiaku powietrzne – Bliźnięta, Waga i Wodnik. Natomiast Rak, Skorpion i Ryby to znaki zodiaku wodne. Najlepiej dopasowane znaki zodiaku czyli kompatybilne to te, które należą do tego samego lub sprzyjającego żywiołu. Do sprzyjających żywiołów należą Ogień i Powietrze, ponieważ powietrze podsyca ogień oraz Ziemia i Woda, gdyż woda nawilża ziemię i pozwala jej wydać plony.


Sprawdź swój horoskop na cały 2022 rok:

Ascendent – co to jest? Co oznacza?

 

Jak wykreślić horoskop partnerski – które aspekty wpływają na jakość związku?

Na początku musimy ustalić, w jakim znaku mamy nie tylko Słońce, ale także Księżyc, Ascendent, planetę komunikacji czyli Merkurego oraz planety seksualne czyli Wenus i Marsa. Relacje między nimi w horoskopie porównawczym pokazują, jak będzie układać się wasz związek. Jakie są jego mocne strony? Na czym opiera się porozumienie? Gdzie są wyzwania i tematy, nad którymi trzeba popracować oraz w jaki sposób wyzwolić jego największy potencjał. Żeby wykreślić horoskop partnerski najłatwiej będzie użyć programu astrologicznego lub wersji mobilnej. Aplikacje zwykle mają swoje algorytmowe interpretacje, które są bardzo ograniczone do suchych opisów, bo nie uwzględniają wpływu otoczenia na rozwój człowieka, traum, wyborów życiowych, czy wolnej woli.

Według ekspertki:

Z darmowych programów najlepszy jest kalkulator na stronie astro.com, nie ma jednak wersji polskojęzycznej.

Najpierw wyliczamy horoskop urodzeniowy, swój oraz partnera, wpisując datę, godzinę i miejsce urodzenia. Horoskop partnerski powstaje po nałożeniu horoskopów urodzeniowych na siebie, niestety tutaj zaczynają się schody, ponieważ trzeba umieć zinterpretować relacje, czyli aspekty, między planetami w znakach zodiaku.

Najlepsze połączenia znaków zodiaku – jakie znaki do siebie pasują?

skorpion i rak

Znaki zodiaku wodne, rozumieją się bez słów/Canva

Jednym z lepszych połączeń pod względem znaków zodiaku jest Skorpion i Rak. Oba znaki należą do żywiołu wody, więc są kompatybilne. Szukają bezpiecznej przystani, bliskiej osoby i wielkiej miłości. Od początku się przyciągają, ponieważ dobrze czują się w swoim towarzystwie. Rozumieją się bez słów, ale są ostrożni w wyrażaniu tego co czują.

Byk i Koziorożec

Znaki żywiołu Ziemi/ Canva

Pomiędzy znakami Ziemi, do których należą Byk i Koziorożec również występuje zgodność pragnień i potrzeb. Zależy im na stałym związku, stabilizacji i założeniu rodziny, a cenią sobie finansowy dobrobyt.

Byk i Rak

Sprzyjające znaki zodiaku, cenią sobie spokojne życie/Canva

Byk i Rak należą do sprzyjających żywiołów, cenią sobie spokojne życie, dążą do założenia rodziny, zależy im na bezpieczeństwie, nie są wygadani, ale cisza ich nie krępuje.

Wodnik i Strzelec

Sprzyjające znaki zodiaku łączą miłość z przyjaźnią/Canva

Wodnik i Strzelec to znaki dwóch sprzyjających żywiołów, łączą miłość z przyjaźnią. Rozwiązują problemy najpierw dokładnie analizują sytuację, dopiero później przystępują do działania. Ich relacje są głębokie, ale nie zamykają się na świat zewnętrzny. Zaangażowani myśliciele, dlatego posiadają porozumienie na poziomie intelektualnym.

Rak i Wodnik

Nie są dobrani idealnie, ale Wodnik może być dla Raka ogromnym wsparciem/Canva

Rak i Wodnik to znaki niekompatybilne, jednak czują do siebie pociąg seksualny. Wodnik wpływa pozytywnie na partnera, ponieważ potrafi uspokoić Raka i może stanowić głos rozsądku, zwłaszcza w rodzinnym kontekście.

Baran i Strzelec

Znaki ogniste., para idealna/ Canva

Baran i Strzelec – znaki ogniste, żyją aktywnie, są prawdomównymi optymistami, dopasują się w każdej dziedzinie.

Byk i Panna

Kompatybilne znaki Ziemi, tworzą silne więzi/Canva

Byk i Panna znaki Ziemi rozumieją się, działają w podobnym tempie, szukają bezpiecznej przystani i tworzą silne więzi.

Baran i Panna

Wszystko ich różni, ale mogą zostać przyjaciółmi/Canva

Baran i Panna z powodu różnic w temperamencie, celach i wizji przyszłości, mogą zostać przyjaciółmi lub namiętnymi kochankami, ale mają trudności w tworzeniu trwałego szczęśliwego związku.

Skorpion i Wodnik

Wiele jest różnic między nimi, jednak potrafią stworzyć związek/Canva

Skorpion i Wodnik mają odmienne potrzeby, ale mogą się od siebie uczyć podejścia do życia, podobnie patrzą na pewne sprawy, jednak mogą mieć trudności w wzajemnym rozumieniu.

Panna i Ryby

Mają odmienne charaktery, ale się przyciągają/Canva

Panna i Ryby mają odmienne charaktery, ale się przyciągają. Mogą mieć trudności z porozumieniem. Ryby tworzą dystans pomiędzy sobą, a partnerem. Panny bywają chłodne, jednak potrafią zatroszczyć się o partnera.

Ryby i Skorpion

Znaki wodne tworzą stabilny związek na całe życie/Canva

Ryby i Skorpion tworzą związek pełen zrozumienia i szacunku. Jako znaki Wody idealnie do siebie pasują. Są bardzo uczuciowi, kiedy przebywają razem reszta świata mogłaby nie istnieć. Bratnie dusze obdarzone silną intuicją, rozumieją się niemal bez słów. Związek ich jest więc stabilny na całe życie.

Czy kompatybilność znaków zodiaku to gotowa recepta na udany związek?

Podział na żywioły nie jest jednoznaczny, a dopasowanie znaków zodiaku w związku według jego zasad nie gwarantuje szczęścia. Nie można w stu procentach przekreślić spełnienia osób bez zgodności znaków zodiaku. Dopasowanie w związku na podstawie znaków zodiaku, nie gwarantuje braku problemów, które mogą wynikać z nadmiaru żywiołu. Przykład? Nadmiar Powietrza przyniesie dobre porozumienie na poziomie umysłowym, ale wniesie też niestabilność. Ogień daje ekscytację i fascynację, ale może być też zapalnikiem kłótni, co sprzyja wypaleniu. Ziemia wnosi stabilność i bezpieczeństwo, ale może wzmagać upór i konserwatyzm. Woda to obfitość emocji, co powoduje, że partnerzy mogą nawzajem zaspokajać swoje uczucia lub wstrzykiwać sobie emocjonalny jad.


Dowiedz się które znaki do siebie nie pasują:

Te znaki zodiaku nie powinny być razem. Które znaki do siebie nie pasują?

 

O ekspertce

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Magdalena Gil (@magdalena_gil_astroterapia)

Magdalena Gil – specjalizuje się w astrologii urodzeniowej i partnerskiej w duchu astrologii psychologicznej. Swoją praktykę nazwała Astroterapią, ponieważ jest przekonana, że praca z własnym horoskopem wspiera uzdrawianie i rozwój. Jest osobą wysoko wrażliwą, mamą dwójki dzieci, zanurzona w nieustannym rozwoju oraz zachwycie nad ludźmi i światem. Ma słońce w Wadze, a Księżyc i Ascendent w Raku.

Gabriela Isakiewicz

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ