Thursday, June 13, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Komfort i higiena snu, czyli jak często wymieniać materac?

Komfort i higiena snu, czyli jak często wymieniać materac?

Jak sobie pościelesz

Materac

fot. Envato Elements

Komfortowy sen jest niezbędny dla zdrowia, dobrego samopoczucia oraz efektywności w ciągu dnia. Od tego, jak się wyśpisz, zależy kondycja Twojego organizmu. Niedobór snu może mieć negatywne skutki nie tylko dla układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, ale także dla przemiany materii. Co przyczynia się do trudności w zasypianiu i wysypianiu się? Oprócz problemów zdrowotnych czy stresu w grę nierzadko wchodzi niewygoda, spowodowana na przykład źle dobranym lub po prostu zużytym materacem. Sprawdź, jak często wymieniać materac, by zapewnić sobie odpowiednią jakość i higienę wypoczynku

 

Materac – jaki powinien być dla jakości i komfortu snu?

Wybór materaca determinowany jest często jego rodzajem oraz stopniem twardości. Zwróć uwagę, że przede wszystkim warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami względem specyfiki produktu. Materace piankowe doskonale dopasowują się do kształtu ciała, kieszeniowe pozwalają natomiast odczuć efekt miękkiego zapadania się. Nowoczesne pianki wysokoelastyczne są tak różnorodnymi, trwałymi i dopasowanymi do indywidualnych potrzeb materiałami, że zdecydowanie warto w nie inwestować. Dopasuj twardość materaca do swojej wagi, wybierając spośród produktów miękkich (H1, H2), średniotwardych lub twardych (H3, H4). Dla par o znacznej różnicy wagi przeznaczone są materace posiadające rodzaje pianek wysokoelastycznych dopasowane tak, aby gwarantowały komfort wypoczynku zarówno lżejszej, jak i cięższej osobie. Znajdziesz je w rozmiarze od 140×200: https://sennamaterace.pl/110-materace-140×200.

Materac a komfort snu

fot. Envato Elements

Wymiana materaca dla odpowiedniej higieny snu – dlaczego jest potrzebna?

Podczas snu nie tylko pocimy się, ale także pozostawiamy na bieliźnie pościelowej łuszczący się naskórek. Nawet kiedy dbamy o codzienną kąpiel przed snem, może zdarzyć się, że na materacu pojawią się zabrudzenia. Odpowiesz, że przecież dziś nowoczesne, wysokiej klasy materace posiadają funkcjonalne pokrowce, które można zdjąć i wyprać. Są też osłony na materac, które zapobiegają bezpośredniej styczności produktu ze skórą. Warto jednak pamiętać, że poza bakteriami i innymi drobnoustrojami, które rozwijają się nawet na zadbanym i utrzymywanym w czystości materacu, na komfort i higienę snu wpływa trwałość materiałów. Nawet najlepsze, najnowocześniejsze pianki i tekstylia wymagają regularnej wymiany z uwagi na określony czas utrzymywania swoich właściwości. Wymieniaj regularnie materac, dbając o swoje zdrowie oraz komfort wypoczynku. Z czasem na powierzchni materaca mogą pojawić się odkształcenia, które negatywnie odbiją się na Twojej wygodzie.

Jak często należy wymieniać materac?

Opinie dotyczące częstotliwości wymiany materaca są zróżnicowane i dotyczą dość szerokiego zakresu czasowego. W związku z koniecznością regularnej wymiany materaca warto wziąć pod uwagę swoje indywidualne uwarunkowania oraz jakość materiałów, z których produkt jest wykonany. Jeżeli masz wrażenie, że szybko zużywasz przedmioty, albo masz materac z niższej półki, nie czekaj z jego wymianą dłużej niż 3–4 lata. Dla osób, które poszukują uśrednionego rozwiązania, okres 5 lat na cykliczną wymianę materaca będzie odpowiedni. Jeżeli inwestujesz w najwyższej klasy produkty, posiadające pokrowiec klasy premium, możesz wymienić materac nawet co 6–7 lat. To zależne od indywidualnego zużycia oraz jakości materiałów. Jeśli materac nie do końca odpowiada Twoim potrzebom, nie zwlekaj z jego wymianą kilka lat, zdecyduj się na nią od razu. Firma https://sennamaterace.pl/ jako autoryzowany dystrybutor produktów marki Hilding Anders dostarcza Ci innowacyjnych, dopasowanych do potrzeb wymagającego użytkownika rozwiązań. Wystarczy, że odpowiednio je wybierzesz.

Jak często należy wymieniać materac

fot. Envato Elements

Co oprócz materaca wpływa na jakość i komfort snu?

Regularnie wymieniany, odpowiednio dopasowany materac jest podstawą efektywnego wypoczynku. Oprócz niego dla zachowania komfortu i higieny snu niezbędna jest wysoka jakość tekstyliów. Pościel oraz poszewki powinny być wykonane z materiałów antyalergicznych, które łatwo wyprać. Obicie łóżka, jeżeli jest ono tapicerowane, musi być łatwe do wyczyszczenia. W sypialni należy zapewniać regularne wietrzenie oraz usuwać nadmiar kurzu, również tego, który zalega na szafie, w zasłonach i firankach. Unikaj gromadzenia bibelotów, na których może on się osadzać. Regularnie pierz pościel i wysypiaj się w piżamie lub koszuli nocnej wykonanej z naturalnych materiałów. Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie ekologiczne tekstylia sypialne, pochodzące z materiałów recyklingowanych oraz takie, które nadają się do powtórnego zastosowania. Oprócz zapewnienia sobie higieny snu dbasz w ten sposób o środowisko naturalne oraz wspierasz modny trend zrównoważonej produkcji, który warto stosować.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ