Tuesday, June 18, 2024
Home / Kultura  / Propozycje komedii romantycznych na miły wieczór

Propozycje komedii romantycznych na miły wieczór

Komedie romantyczne zabierają nas w beztroski, piękny świat pełen miłości i marzeń

komedie-romantyczne-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Wieczory upływają przyjemniej, kiedy w domowym zaciszu oglądamy lekką komedię romantyczną. Takie chwile spędzane samotnie lub w towarzystwie bliskiej osoby to doskonały sposób na odstresowanie się i zrelaksowanie. Oglądanie radosnych i pozytywnych historii dobrze wpływa na samopoczucie, a zanurzenie się w barwnym świecie przedstawionym na ekranie pozwala widzom na chwilę zapomnieć o codzienności

Kultowa propozycja z 1961 roku

Zdobywca dwóch Oscarów (za piosenkę „Moon River” oraz za muzykę), czyli „Śniadanie u Tiffany’ego”, to pozycja wręcz obowiązkowa. Nominowana do statuetki Audrey Hepburn to legenda kina, ikona klasy i stylu. W filmie wciela się w rolę infantylnej i spontanicznej Holly Golightly, której sąsiadem jest początkujący pisarz Paul Varjak. Mężczyzna szybko ulega wdziękowi i urokowi pięknej, tajemniczej przyjaciółki, jednak ona za wszelką cenę nie chce tracić swojej wolności i – jak sama mówi – nigdy nikomu nie pozwoli zamknąć się w klatce. Choć wiele wspólnych cech i doświadczeń zbliża ich do siebie, oboje staną przed trudną decyzją, czy być razem. Pokazane w filmie stroje, fryzury, biżuteria, a także charakterystyczne miejsca w Nowym Jorku przenoszą widza w zupełnie inny świat, prosto do lat sześćdziesiątych. Warto zobaczyć komedie romantyczne dostępne na https://hbogo.pl/filmy/komedie-romantyczne.

„Jak stracić chłopaka w 10 dni”

Andie Anderson pracuje w redakcji eleganckiego pisma dla kobiet i ma za zadanie napisanie tytułowego artykułu. Jej plan z pozoru wydaje się prosty – chce umawiać się z mężczyzną, a następnie zniechęcić go do siebie, popełniając te same błędy, które zakochane kobiety robią w związkach. Jej wybór pada na Benjamina Barry’ego, który z kolei założył się, że poderwie właśnie Andie i wytrzyma z nią dłużej niż 10 dni. Czy plan głównej bohaterki ma szansę na powodzenie? A może to właśnie notoryczny podrywacz zrealizuje swój cel? Dzięki temu niezwykłemu zbiegowi okoliczności powstała wyjątkowa komedia, która nieraz zaskoczy widza. W role główne wcielili się Kate Hudson i Matthew McConaughey. Gwiazdorska obsada to gwarancja niezapomnianego seansu i świetnej zabawy.

Przechodzenie przez problemy z uśmiechem, czyli „Półsłodki ciężar”

Młoda, zabawna i pełna optymizmu Donna Stern to komediantka, która nie boi się żartować z niczego, co ludzkie. Świetnie czuje się na scenie i chętnie przedstawia otaczającą ją rzeczywistość z przymrużeniem oka. Niestety przyszedł czas, w którym jej życie przewróciło się do góry nogami. Nagle straciła pracę, została porzucona i dowiedziała się, że jest w ciąży. Ten ogrom zmian w życiu głównej bohaterki był dla niej wielkim szokiem, ale jednocześnie okazał się szansą na nauczenie się pozytywnego myślenia nie tylko na scenie. Dziewczyna musi stawić czoła dorosłemu życiu, w czym pomoże jej siła charakteru i dobre nastawienie. „Półsłodki ciężar” to warta obejrzenia wzruszająca i zabawna wielowymiarowa historia.

Oglądanie komedii romantycznych zabiera nas w beztroski, piękny świat pełen miłości i marzeń. To doskonały sposób na umilenie sobie długich wieczorów spędzanych w domu.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ