Sunday, May 19, 2024
Home / Kultura  / Kombinat kultury w akcji – czyli 30-lecie Nowohuckiego Centrum Kultury

Kombinat kultury w akcji – czyli 30-lecie Nowohuckiego Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury kończy w tym roku 30 lat. W ramach hucznego obchodzenia urodzin odbędzie się cykl imprez pod symboliczną nazwą Kombinat Kultury. Z okazji okrągłych urodzin jubilat zafundował też sobie lifting – zmianę logo

Jedno jest pewne – w tym sezonie w Nowej Hucie nie ma miejsca na nudę!

Jedno jest pewne – w tym sezonie w Nowej Hucie nie ma miejsca na nudę! / fot. materiał prasowy

Nowohuckie Centrum Kultury kończy w tym roku 30 lat. W ramach hucznego obchodzenia urodzin odbędzie się cykl imprez pod symboliczną nazwą Kombinat Kultury. Z okazji okrągłych urodzin jubilat zafundował też sobie lifting – zmianę logo w ramach odświeżenia wizerunku.

Jedno jest pewne – w tym sezonie w Nowej Hucie nie ma miejsca na nudę!

Jedno jest pewne – w tym sezonie w Nowej Hucie nie ma miejsca na nudę! / fot. materiał prasowy

W dniach 18-20 października odbędzie się 1. Nowohucki Festiwal Sztuki, czyli otwarta impreza promocyjno-targowa współorganizowana przez Agencję Artystyczną GAP. Dla młodych twórców sztuki i designu będzie to okazja do zaprezentowania swojego dorobku (NCK zaprasza do zgłaszania się – są jeszcze wolne stoiska!). Dla miłośników sztuki – do oglądnięcia albo zakupienia interesujących dzieł. Targom towarzyszyć będą wernisaże, performance, warsztaty, pokazy, prezentacje multimedialne, koncerty. Udział w imprezie – zarówno dla wystawców jak dla publiczności – jest bezpłatny.

W ramach Festiwalu na wschodniej ścianie NCK-u powstanie Pierwszy Mural w Nowej Hucie. Jak na Nową Hutę przystało, będzie ogromny – prawie 600 m2. Jego tematyka objęta jest na razie tajemnicą. Organizatorzy wspominają enigmatycznie, że związana będzie z Nową Hutą, ale jednocześnie uniwersalna. Mural zaprojektowała Aleksandra Toborowicz z krakowskiej ASP.

Nowohuckie Centrum Kultury przedstawiło propozycje na nowy sezon. Oferta jest imponująca! Można wybrać coś spośród zajęć rekreacyjnych (m.in. zumba, pilates, nordic walking, hatha yoga), tanecznych (m.in. taniec towarzyski, flamenco, capoeira, taniec brzucha), muzycznych oraz teatralnych. NCK nie zapomina o najmłodszych i najstarszych mieszkańcach Nowej Huty (i nie tylko) – w ofercie są zajęcia zarówno dla przedszkolaków, jak i dla seniorów 60+.

Niezdecydowanych NCK zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się w dniach 5-6 października. Będzie można zapoznać się z ofertą, spotkać prowadzących, a także wziąć udział w warsztatach. W ramach Dni Otwartych odbędzie się multimedialny spektakl „Nowohucka ballada” (5 października, godz. 17.00) oraz koncert „Dorota Miśkiewicz i Przyjaciele” z udziałem Zbigniewa Wodeckiego, Wojciecha Waglewskiego oraz Kuby Badacha (6 października, godz. 18.00).

Kolejną nowością jest zebranie wszystkich wydarzeń o charakterze teatralnym – spektakli teatralnych, baletowych, kabaretów oraz koncertów – pod wspólną nazwą Scena NCK. W tym sezonie dzieci będą mogły obejrzeć m.in. „Zwierzęta Doktora Dolittle” oraz „W Dolinie Muminków”, a rodzice – musical „Siostrunie” oraz koncert Anity Lipnickiej. Będzie też międzynarodowo – w grudniu Russian National Ballet wystawi „Dziadka do orzechów” oraz „Jezioro łabędzie”.

Jedno jest pewne – w tym sezonie w Nowej Hucie nie ma miejsca na nudę!

 Gabriela Iwasyk

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • estared.net 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More to that Topic: miastokobiet.pl/kombinat-kultury-w-akcji-czyli-30-lecie-nowohuckiego-centrum-kultury/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ