Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Kolorowe rzęsy w pracy stylistki – czy warto je mieć w salonie?

Kolorowe rzęsy w pracy stylistki – czy warto je mieć w salonie?

Nowa epoka w stylizacji oka?

rzęsy miasto kobiet portal dla kobiet

fot. materiały prasowe

Kolorowe rzęsy coraz częściej pojawiają się na wybiegach największych pokazów mody. Coraz chętniej pytają o nie również klientki salonów stylizacji rzęs. Takie rozwiązanie można stosować zarówno na wielkie wyjście, jak i dla przełamania codziennej stylizacji

 

Kiedy postawić na kolorowe rzęsy?

Kolorowe rzęsy to bardzo ciekawa propozycja, która sprawdza się przede wszystkim na wielkie wyjścia, zabawy karnawałowe, ale i na co dzień. Kiedy takie rozwiązanie można zaproponować klientce? Z pewnością w sytuacji, gdy poszukuje ona niebanalnego rozwiązania na ważną imprezę, na której chce się wyróżnić stylizacją. Kiedy szuka sposobu na przełamanie z pomocą makijażu dość prostej wyjściowej kreacji. W końcu kiedy chce dodać swojej stylizacji niebanalnego sznytu, natomiast nie chce też przesadzić i bardzo kolorowy makijaż oka nie jest tym, co jej odpowiada. W końcu takie rzęsy możesz zaproponować również bardzo młodej klientce, która poszukuje odmiany dla czarnych lub brązowych rzęs i chciałaby trochę poeksperymentować z codziennym makijażem.

Jak wykorzystać kolorowe rzęsy?

Kolorowe rzęsy są dostępne w kilku kolorach. COLOR EFFECT na http://looksuslashes.pl/kategorie/rzesy-kolorowe-i-ozdobne/rzesy-color-effect/ występują w różnych odcieniach. Dostępne są rzęsy niebieskie, zielone i fioletowe. Taka różnorodność pozwala dopasować je nie tylko np. do koloru stylizacji, ale i planowanego makijażu oka. W przypadku noszenia takich rzęs na co dzień nie mniej ważne będzie także dopasowanie ich do koloru oczu. Ważne, aby we wszystkim zachować umiar. Dobrze jest z klientką ustalić, czy chce kolorowe rzęsy łączyć z cieniem do powiek, a jeśli tak, to z jakim. Pamiętaj, że wspólnie możecie wypracować bardzo ciekawy efekt. Warto natomiast uświadomić klientce, że w tym przypadku mniej często znaczy więcej. Zbyt dużo kolorów na oczach i rzęsach może dać efekt przeciwny od zamierzonego. Aby uniknąć przesady, warto rozważyć połączenie kolorowych rzęs z czarnymi lub brązowymi. Kolorowe kępki wprowadzają dynamikę do oprawy oczu, gwarantują ciekawy efekt, ale nie przytłaczają twarzy i nie wprowadzą groteskowego efektu przesady. Świetnie wyglądają np. kolorowe kępki na końcu linii rzęs. W połączeniu z kreską eyelinera efekt może być olśniewający.

Rodzaje kolorowych rzęs – co jest dostępne na rynku?

Kolorowe rzęsy są coraz bardziej popularne, dlatego producenci starają się cały czas proponować stylistkom nowe rozwiązania. Jeszcze nie tak dawno do wyboru były jedynie rzęsy czarne i brązowe, dzisiaj śmiało możesz zamawiać niebieskie, fioletowe czy zielone. Najczęściej występują one w skrętach C i D. Grubość kolorowych rzęs wynosi 0,07 mm. Taka grubość gwarantuje, że efekt będzie naturalny, a kolorowe kępki dobrze połączą się z tymi tradycyjnymi, tworząc spójny, a przy tym bardzo ciekawy efekt. Dobór liczby wykorzystanych kolorowych włosków lub kępek zależy już wyłącznie od ciebie i od klientki, natomiast zaleca się zachowanie umiaru, chyba że chcecie świadomie osiągnąć efekt przenoszący do szalonych lat 80.

 

Źródło: Materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ