Saturday, May 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Kolorowe pisaki niezawodne w pracy, nauce i domu

Kolorowe pisaki niezawodne w pracy, nauce i domu

Hej, pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko

kolorowe pisaki

fot. materiały Partnera

Kolorowe podkreślenia i zaznaczenia to idealny sposób, aby rozbić blok tekstu oraz wyodrębnić najważniejsze informacje. Dają o wiele lepsze efekty niż zwykły długopis, kredka czy ołówek, dlatego są najczęściej używanymi artykułami używanymi w biurze, szkole i w domu. Jakie kolorowe pisaki wybrać?

 

Kolorowe pisaki to niezbędne wyposażenie wielu biur. Bardzo często wykorzystywane są przez studentów w trakcie sesji oraz przez uczniów i przedszkolaków do malowania po tablicach i papierze. Markery pozwalają wzbogacić wizualną formę każdego komunikatu, idealnie nadają się do malowania po tablicach, witrynach sklepów i restauracji, a także są wykorzystywane do prac artystycznych. Jakie mazaki wybrać do pracy, zabawy i domu?

Kolorowe pisaki – pisz, podkreślaj, ozdabiaj!

Kolorowe pisaki często wykorzystuje się na różnego rodzaju konferencjach i spotkaniach pracowniczych do zapisania lub podkreślenia najistotniejszych informacji. Kolorowe mazaki to też najlepsi przyjaciele wszystkich studentów i uczniów. Za ich pomocą z łatwością mogą zaznaczyć różnymi kolorami najważniejsze informacje, które łatwiej im zapamiętać do egzaminu lub sprawdzianu. Także dzieci chętnie chwytają po kolorowe mazaki, jako doskonałe narzędzie do kolorowania kolorowanek i rysownia. W sklepach z artykułami biurowymi dostępne są także profesjonale pisaki, które służą artystom i grafikom do tworzenia projektów, a nawet takie, którymi można ozdabiać ceramikę i szkło.

Jakie mazaki wybrać?

Zastosowań pisków jest doprawdy wiele, a jeszcze więcej dostępnych jest ich modeli o różnej grubości końcówki w przebogatej gamie kolorystycznej. To sprawia, że w zależności od ich przeznaczenia dostępne są różne rodzaje markerów.

 

Markery do papieru. To najpopularniejszy rodzaj artykułów niezbędnych do pisania i trwałego zaznaczania fragmentów tekstu w notatkach, sporządzania list „must to do” oraz na konferencjach i happeningach do pisania na planszach.
Mazaki permanentne. Są niezwykle trwałe i wodoodporne, dlatego nadają się do rysowania po wielu powierzchniach np. po szkle, ceramice czy tworzywach sztucznych, a zawarty w nich pigment nie wyblaknie ani nie rozmaże się nawet po długim czasie.
Pisaki suchościeralne. Są idealne do pisania po suchościeralnych tablicach, które wykorzystywane są w przedszkolach, szkołach, na uczelniach i w takcie spotkań biznesowych. Są wyjątkowo ergonomiczne, łatwe do usunięcia za pomocą gąbki oraz nie pozostawiają brudnych śladów na tablicy.
• Mazaki olejne. Ten rodzaj mazaków zamiast typowego tuszu korzysta ze specjalistycznej farby olejnej. Ich podstawową zaletą jest fakt, że posiadają końcówkę, którą można ponownie napełnić, a następnie ozdabiać nimi ceramikę i szkło lub też odświeżyć stare napisy np. na płytach nagrobnych czy zamalować mankamenty mebli.

 

Bogata gama kolorystyczna pisaków pozwoli ci wybrać modele w jaskrawych i krzykliwych barwach, te w stonowanych odcieniach pastelowych, a także te w kolorze metalicznym. Zanim jednak zdecydujesz się na kolor, przede wszystkim wybierz taki pisak, którego funkcjonalność spełni twoje oczekiwania.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ