Sunday, July 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Kolorowanki dla dorosłych ‒ dlaczego warto?

Kolorowanki dla dorosłych ‒ dlaczego warto?

Nie tylko powrót do pierwszych pasji

Kolrowanki

fot. KatarzynaDuda.art

Kolorowanie kojarzy się z czynnością przeznaczoną dla dzieci, ale tak naprawdę kolorować mogą również dorośli. Moda na kolorowanki dla dorosłych przywędrowała do Polski z Zachodu. Obecnie w Wielkiej Brytanii czy Holandii jest to dość popularne zajęcie, które pozwala odstresować się, a część badawczy wskazuje nawet, że ma właściwości antydepresyjne

 

Kolorowanie dla dorosłych ‒ moda czy coś więcej?

Co ciekawe, pierwszą kolorowanką, która rozpoczęła modę na kolorowanie dla dorosłych, był „Tajemniczy Ogród” Johanny Basford, wydany przez Naszą Księgarnię w 2015 roku. Od tej pory również w naszym kraju rozpoczęła się moda na kolorowanie przez dorosłych.

 

Obecnie wskazuje się na wiele zalet kolorowania przez dorosłych. Kolorowanie pozwala bowiem uporządkować myśli, odstresowuje oraz zajmuje ręce, co jest bardzo pomocne np. dla osób, które są na diecie lub starają się rzucić palenie. Są też kolorowanki, które zachęcają do większego wkładu własnego i wykonywania różnego rodzaju zadań, co sprawia, że po zakończeniu kolorowania odczuwa się dumę z wykonanej pracy twórczej. Dlatego można wskazać, że kolorowanki przez dorosłych (https://katarzynaduda.art/kolorowanki/dla-doroslych) to nie tylko moda, ale też okazja do zadbania o umysł i samopoczucie.

Kolorowanki - zwierzęta

Źródło: KatarzynaDuda.art

Kolorowanki dla dorosłych online

Na tej stronie oferuję Ci szeroki wybór kolorowanek dla dorosłych w formie płatnych, gotowych do wydruku kolorowanek w formacie A4 lub A5 w PDF. Wszystkie kolorowanki są projektowane przeze mnie w programie graficznym, a do wyboru są kolorowanki:

 

• antystresowe;
• świąteczne;
• z motywem zwierzęcym;
• religijne.

 

Dlaczego warto wybrać kolorowanki dla dorosłych?

Psycholodzy podkreślają, że kolorowanie przez dorosłych dobrze wpływa na psychikę oraz ogólny nastrój, pomaga łagodzić stres, związany z codzienną pracą i obowiązkami domowymi, a ponadto uspokaja i ułatwia koncentrację. Co więcej, kolorowanie zwiększa kreatywność i dodaje wiary we własne siły. Istnieją nawet teorie mówiące o tym, że kolorowanie przez dorosłych ma działanie uspokajające, relaksujące, a wręcz antydepresyjne. Co istotne, dla wielu osób kolorowanie to swoisty powrót do zabaw z okresu dzieciństwa i możliwość znalezienia chwili tylko dla siebie.

 

Wielu dorosłych decyduje się na kolorowanie także po to by poprawić sobie humor, uspokoić się po stresującym dniu lub stać się bardziej produktywnym. Dlatego też, nawet jeśli nie posiada się szczególnego talentu artystycznego czy też wrażliwości na sztukę, warto wybrać kolorowankę, która pozwoli zrelaksować się, odprężyć i spędzić czas w kreatywny sposób.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ