Tuesday, June 18, 2024
Home / Moda  / Kolorowa elegancja ‒ czy sukienki wizytowe muszą być nudne?

Kolorowa elegancja ‒ czy sukienki wizytowe muszą być nudne?

Dama pikowa w różowym?

sukienki wizytowe

Sukienki wizytowe nie muszą być w ciemnych kolorach / fot. materiały Klienta

Często zdarza się tak, że to okazja bądź konkretne wydarzenie determinuje styl ubioru. Dress code bywa nieubłagany, zwłaszcza gdy mowa jest o formalnych uroczystościach bądź spotkaniach biznesowych. Utrudnione zadanie w takich sytuacjach mają zwłaszcza panie

 

Co ubrać na oficjalną kolację?

W przypadku tego typu okazji wydawać się może, że pole manewru jest dość ograniczone. Większość kobiet decyduje się więc na proste sukienki wizytowe, możliwie jak najmniej zróżnicowane. Wszystko po to, aby maksymalnie wtopić się w tłum i nie prowokować niepotrzebnych spojrzeń. Strój formalny powinien dawać wyraz elegancji oraz profesjonalizmu. Z tego właśnie powodu dominują kolory ciemne, stonowane.

 

Czy to oznacza, że sukienki damskie eleganckie muszą być nudne? W żadnym wypadku! Wystarczy tylko dobrze poszukać i zestawić ze sobą różne kreacje. Zwłaszcza gdy oferta producenta jest zróżnicowana. Dobrym na to przykładem może być chociażby firma B&B Studio, która oferuje sukienki uszyte w Polsce, z materiałów wysokiej jakości. W przypadku produktów wizytowych wybór jest bardzo szeroki.

 

Na co mogą się zdecydować klientki? Sporą popularnością cieszą się między innymi sukienki o klasycznym kroju i okrągłym, niewielkim dekolcie. Lekkie zwężenie w talii nadaje kobiecości a także wysmukla sylwetkę. Do tego dochodzą rozmaite ozdoby, które nie są krzykliwe, ale przełamują pewien standardowy styl. Mowa tu na przykład o asymetrycznych pasach w innych kolorach niż reszta sukienki, delikatnej koronce czy też dobrze ulokowanym zamku.

sukienki kobieta na kanapie

fot. materiały Partnera

Niezwykle modne, idealnie pasujące na oficjalną kolację, są również tak zwane paryżanki, czyli proste, bardzo eleganckie sukienki, które z jednej strony nie przełamują pewnych standardów, a z drugiej wyraźnie odznaczają się na tle „zwykłych” produktów. Do tego są niezwykle lekkie i bardzo wygodne.

Kolorystyka sukienek wizytowych – nie tylko czerń!

Jak już wspominaliśmy, dla wielu kobiet bezpieczny wybór stanowią utrzymane w bardzo stonowanych odcieniach, które nie zwracają uwagi. Tak zwana mała czarna nie musi być jednak jedynym słusznym wyborem. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby nieco zagrać kolorami, a jednocześnie nie przesadzić.

Dobrym połączeniem okażą się różne odcienie pastelowe – zwłaszcza róż i błękit. Całość warto przełamać złotymi dodatkami bądź bielą, na przykład w postaci pionowych pasów, które skutecznie wyszczuplają sylwetkę. W ostatnim czasie możemy zauważyć również powrót mody na sukienki z motywami kwiatowymi, które nieco ocieplają kreację. Do tego dojść mogą delikatne falbany bądź koronka. Dobrym wyborem okażą się ponadto wzory geometryczne – zwłaszcza gdy zostaną dobrze dobrane kolorystycznie.

 

Na jakie jeszcze odcienie warto postawić, decydując się na elegancką, ciekawą sukienkę wizytową? Wskazać należy na nieśmiertelny granat, zieleń i kolory nieco rzadziej spotykane, takie jak ecru bądź fiolet. Nie należy zapominać o dodatkach. Zegarek, ładna bransoletka, wisiorek, kolczyki – wszystko to stanowić może pełnić funkcję umiejętnego uzupełnienia całości.

Gdzie znajdę polskie sukienki wizytowe?

W Internecie! Wielu producentów skupia się przede wszystkim na sprzedaży online, tak aby klientki miały pełną swobodę doboru interesujących ich produktu. Zakupy przez sieć są przede wszystkim wygodne. Pozwalają również skorzystać z bardzo szerokiej i zróżnicowanej oferty, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy urządzenie z dostępem do sieci, by w łatwy sposób zapoznać się z propozycjami polskich firm.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ