Thursday, February 22, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Kolekcja ALTRO Patrizia Aryton: Orientalny streetwear

Kolekcja ALTRO Patrizia Aryton: Orientalny streetwear

Żurawie, kimono i leginsy z taśmą. Chodziłabyś?

To już czwarta odsłona młodszej linii Patrizia Aryton – ALTRO. Projektanci marki nadal czerpią inspiracje z dalekiej Azji, tym razem łączą jednak orientalne motywy z rozwiązaniami znanymi ze streetwearu

Projektanci marki nadal czerpią inspiracje z dalekiej Azji, tym razem łączą jednak orientalne motywy z rozwiązaniami znanymi ze streetwearu / fot. materiały prasowe

Czerwień i czerń. Te kolory najczęściej kojarzą się z orientalną estetyką. A co jeśli potraktujemy je mniej dosłownie? Łącząc na przykład z charakterystycznymi dla streetwearu rozwiązaniami? Na to pytanie odpowiedzieli w tym sezonie projektanci ALTRO, młodszej linii marki Patrizia Aryton, przenosząc jednocześnie energię tętniących życiem azjatyckich metropolii na polskie ulice.

W kapsułowej, czwartej już odsłonie kolekcji charakterystycznym motywem są elementy retro – takie jak chociażby azjatyckie wizerunki żurawia / fot. materiały prasowe

W kapsułowej, czwartej już odsłonie kolekcji charakterystycznym motywem są elementy retro – takie jak chociażby azjatyckie wizerunki żurawia – obecne zarówno jako multiplikowany nadruk jak i pojedyncza, haftowana aplikacja. Powtarzającym się motywem są też orientalne kwiaty w kojarzącej się nam z jesienną kolorystyce.
Elementy te łączone są z nowoczesnymi fasonami – dopasowanym dwurzędowym garniturem ze spodniami 7/8, oversizową koszulą czy asymetryczną sukienką z podkreśloną talią. Nie zabrakło też inspiracji tak charakterystycznym dla orientu kimonem.

Nie zabrakło też inspiracji tak charakterystycznym dla orientu kimonem / fot. materiały prasowe

Nawet proste bluzy nabierają charakteru dzięki zastosowaniu inspirowanych Azją kołnierzy i mocnych, orientalnych barw – czerwieni, czerni, bieli – tak modnych w tym sezonie. W kolekcji nie zabrakło też legginsów, ozdobionych zaznaczonymi przeszyciami i taśmami na stopy. Cała linia stworzona jest bowiem na zasadzie uzupełniających się kontrastowych rozwiązań – łączenia elementów z pozoru do siebie nie pasujących, tworzących jednak nowoczesną stylizację.

W kolekcji nie zabrakło też legginsów, ozdobionych zaznaczonymi przeszyciami i taśmami na stopy / fot. materiały prasowe

Kwiatowy nadruk na czarnym tle, forma sukni kimono oraz kluczowy dla linii motyw żurawia łączą się lub celowo mijają ze sportową bluzą, oraz ołówkową spódnicą i suknią mocno akcentującą talię.

Garnitur inspirowany piżamą / fot. materiały prasowe

Kluczowe sylwetki to połączenie długiej sukni-płaszcza kimono z legginsami, dekoracyjna spódnica ze sportową bluzą oraz garnitur inspirowany piżamą, ale w bardziej dopasowanym wydaniu.

Dynamikę kolekcji oddaje sesja zdjęciowa uwieczniona przez jednego z najzdolniejszych fotografów młodego pokolenia, Daniela Jaroszka, a wystylizowana przez Annę Poniewierską, która czuwa nad kampaniami ALTRO od pierwszej odsłony kolekcji.

ALTRO Patrizia Aryton dostępna jest od 27 października 2017 r. w krakowskim salonie doradczyni wizerunku Agaty Piotrowskiej przy ulicy Szpitalnej 34, oraz na terenie całego kraju i w wybranych sklepach internetowych Patrizia Aryton.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ