Saturday, August 15, 2020
Home / Miasto Podróży  / Wakacje 2020  / Kolejne miejsca otwarte w Krakowie! Gdzie warto spędzić czas ze znajomymi?

Kolejne miejsca otwarte w Krakowie! Gdzie warto spędzić czas ze znajomymi?

Druga połowa wakacji przed nami!

miejsca w krakowie na lato 2020

Pamiętajcie o zachowaniu bezpiecznego dystansu! / fot. Photo by Leone Von Dizic / Reshot

Kraków oferuje mnóstwo intrygujących miejsc na spędzanie wolnego czasu. Gdzie warto się wybrać? Jakie miejsca są najmodniejsze tego lata? Oto 9 najciekawszych propozycji

 

1. Klub muzyczny Forty Kleparz

Forty Kleparz przygotowały na okres wakacyjny dużo muzycznych atrakcji dla fanów polskiego punku, reggae, rapu, a także nowoczesnych brzmień. Na liście nadchodzących koncertów w lipcu możemy znaleźć Pidżamę Porno, Grubsona czy LemON, natomiast w sierpniu Kwiat Jabłoni, Ralpha Kaminskiego, Ørganka czy Bitaminę. Forty Kleparz znajdują się 5 minut od Rynku Głównego. Wstęp na koncerty jest płatny, a cena uzależniona od rodzaju wydarzenia.

2. Nowa Rezydencja

10 lipca na kulturalnej mapie Krakowa otworzyło się nowe miejsce. Nowa Rezydencja to muzyka na świeżym powietrzu, fooPhoto by Leone Von Dizic Photography on Reshot ze streetowym jedzeniem a także spotkania z inspirującymi ludźmi i różnego rodzaju targi i warsztaty. Miejsce znajduje się na Nowej Hucie i jest czynne od piątku do niedzieli wieczorem. W miniony weekend Nowa Rezydencja gościła 11 DJ-ów, którzy zadbali o muzykę podczas spotkań z Kingą Rajchel i Kacprem Ponichterą. Kolejne atrakcje, foodtrucki i koncerty wystartują już w najbliższy piątek 24 lipca i będą trwały do niedzieli. Wstęp jest bezpłatny.

3. Bonobo – księgarnia i kawiarnia podróżnicza

W Bonobo miłośnik podróży znajdzie nie tylko odpowiednią lekturę dla siebie. Księgarnia znajduje się na Małym Rynku w Krakowie, a jej największą atrakcją są cyklicznie organizowane spotkania z podróżnikami. Ich gośćmi były już takie osoby jak Mikołaj Wyrzykowski czy Piotr Strzeżysz, a 4 sierpnia będzie można posłuchać historii dwójki łowców zórz i przewodników po Norweskim Tormso, popijając świeżo zmieloną kawę. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

4. Zet Pe Te

Zet Pe Te to klub na Dolnych Młynów słynący z organizacji tanecznych imprez i wydarzeń kulturalnych. W lipcu czekają nas tam między innymi Silent Disco party – impreza, gdzie na wstępie uczestnicy otrzymują słuchawki, w których gra muzyka do tańczenia – czy też zabawa z muzyką Nocnego Kochanka na żywo. Wstęp jest zazwyczaj płatny, cena zależy zwykle od rangi wydarzenia.

5. Teatr Variete

Na lipiec teatr Variete przygotował szczególną atrakcję – otworzenie swoich zakątków dla zwiedzających. Do końca lipca można zwiedzić garderobę, charakteryzatornię i magazyny a także posłuchać o pracy za kulisami i przy obsłudze sceny. Trasa zwiedzania opisuje momenty pracy aktora od castingu aż po owacje po występie. Bilety można nabyć na stronie teatru w cenie 17 zł, a sam teatr znajduje się na ulicy Grzegórzeckiej.

6. Muzeum sztuki współczesnej MOCAK

View this post on Instagram

👉 W niedzielę >>2 sierpnia<< o godz. 12 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie „II wojna światowa – dramat, symbol, trauma”, a następnie spacer po dawnym getcie krakowskim. Spotkanie poprowadzi Jan J. Grabowski. 📌 Wstęp 2 zł. Obowiązują zapisy pod adresem: recepcja@mocak.pl lub telefoniczne: (12) 263 40 01. Liczba miejsc ograniczona ❗ Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania Muzeum oraz wytycznych sanitarnych zamieszczone są na naszej stronie internetowej. ___ Dofinansowano ze środków @nckultury w ramach Programu „Kultura – Interwencje 2020” . #MOCAK #MOCAKkrakow #MOCAKmuseum #muzeum #museum #art #contemporaryart #arsty #artistic #sztuka #sztukawspółczesna #krakow #visitkrakow #peopleinmuseum #museumgram #artinstagram #artoftheday #artgallery #artcurator #contemporaryartcurator #oprowadzanie #krakowghetto #ghetto #getto #gettokrakowskie #badzturystawswoimmiescie #badzturysta #zabłocie #corobićwkrakowie @badzturysta

A post shared by Tag your pics #MOCAK (@mocak_krakow) on

Muzeum MOCAK na Placu Bohaterów Getta od wielu lat zaskakuje krakowian swoimi wystawami – stałymi jak i czasowymi. Tak jest i w tym roku – już 2 sierpnia odbędzie się oprowadzanie po wystawie „II wojna światowa – dramat, symbol, trauma” prowadzone przez Jana J. Grabowskiego. Wstęp będzie kosztował 2 zł. W Mocaku można także obejrzeć teraz wystawę „Dialog z przestrzenią”, gdzie znajdują się prace Piotra Lutyńskiego.

7. Kraków green film festiwal

To już trzecia edycja „Kina na trawie” pod patronatem prezydenta miasta Krakowa. W tym roku odbędzie się w dniach 16-23 sierpnia. Tematyka filmów będzie około ekologiczna, a wstęp bezpłatny. Festiwal odbywa się na Bulwarze Czerwieńskim, na wysokości ulicy Smoczej, gdzie znajduje się kino centralne z miasteczkiem festiwalowym, dyskusjami i warsztatami. Filmy można obejrzeć też w partnerskich kinach plenerowych – na Dolnych Młynach, w Fortach Kleparz a także w parkach – Bednarskiego, Reduty i Krakowskim.

8. Hala Lipowa

View this post on Instagram

Poznajmy się!🖐😃 Jesteśmy nowoczesnym i pierwszym w Krakowie halowym konceptem gastronomicznym, w skład którego wchodzi pięć stanowisk gastronomicznych z różnego rodzaju kuchniami światowymi, punkt kawowo-deserowy, wózek z lodami oraz sporej wielkości cocktail bar z pierwszym multitapem na Zabłociu 🔥 Udostępnimy dla Was niemal 600 m2 powierzchni, dwie antresole, (z których jedna będzie pełniła funkcję VIP room'u 🤫🤩), razem ponad 200 miejsc siedzących i do tego spory letni ogródek, gdzie będziecie mogli poczilować na leżakach 😎 Nie zabraknie u nas cyklicznych wydarzeń, ciekawych warsztatów czy częstej muzyki na żywo 🤗 🔜Już wkrótce więcej info o otwarciu (zdradzamy, że możecie się go spodziewać w połowie wakacji 🥳🥳), a także sukcesywne przedstawianie naszych wystawców! Stay tuned!😉 #hala #lipowa #halalipowa #food #bar #hall #foodhall #cracow #zabłocie #fife #kitchen #coffee #dessert #icecream #cocktailbar #craftbeer #multitap

A post shared by Hala Lipowa food.bar.hall (@halalipowa_foodhall) on

Innym miejscem na spędzenie wolnego czasu w Krakowie, w towarzystwie dobrych drinków i występów na żywo jest Hala Lipowa znajdująca się na Zabłociu. Jej otwarcie odbędzie się 31 lipca-2 sierpnia. Hala Lipowa oferuje też jedzenie a także sporo przestrzeni aby spokojnie rozsiąść się z większą grupą znajomych.

9. Kino samochodowe

Zapewne wielu kinomaniakom brakuje już wyjść do kina – jeżeli jesteś jednym z nich, Fundacja Klub Młodych Liderów ma dobrą wiadomość. 31 sierpnia odbędzie się kino samochodowe – na parkingu przy rynku, gdzie zmieści się aż 100 samochodów. Film zostanie wybrany w głosowaniu internetowym, a jego dźwięk podczas seansu będzie nadawany przez fale radiowe w każdym z samochodów.

Sylwia Wołoch

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Avatar
    Karolina Połonicka 24 lipca, 2020

    Ostatnio byłam w Krakowie i nie byłam w żadnym z tych miejsc! Muszę to koniecznie nadrobić! Szczególnie te muzyczne miejsca wyglądają bardzo ciekawie.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach