Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / Kolejna krakowska eko-rewolucja zakończona sukcesem!

Kolejna krakowska eko-rewolucja zakończona sukcesem!

Kraków po raz kolejny z ogromnym zaangażowaniem uczestniczył w ekologicznej rewolucji dając dobry przykład innym miastom w Polsce.

25 października w Galerii Krakowskiej miała miejsce kolejna odsłona Frosch EcoDay – wyjątkowej akcji, która ma na celu promocję proekologicznych zachowań na co dzień. Kraków po raz kolejny z ogromnym zaangażowaniem uczestniczył w ekologicznej rewolucji dając dobry przykład innym miastom w Polsce.

frosch

Celem akcji Frosch EcoDay jest ekologiczna edukacja Polaków i uświadomienie im, że dzięki drobnym zmianom codziennych przyzwyczajeń mogą mieć pozytywny wpływ na otaczające ich środowisko.

Mieszkańcy Krakowa przystąpili do ekologicznej rewolucji już po raz trzeci. Podczas wspólnych warsztatów i zabaw każdy miał okazję przekonać się jak wiele korzyści, niosą za sobą zmiany codziennych nawyków oraz jak wiele dobrego wnosi w codzienne życie ekologiczna rewolucja. Patronem cyklu wydarzeń jest producent ekologicznych środków do czyszczenia i pielęgnacji domu marki Frosch.

Na gości wydarzenia czekało wiele atrakcji – dla najmłodszych zorganizowane zostały specjalne warsztaty ekologiczne, podczas których każde z nich miało możliwość nauczyć się, jak można w prosty sposób dbać o przyrodę, a także lepiej poznać interaktywny program edukacyjny Pokolenie EkoEkspertów. Na dorosłych czekały konkursy i quizy, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii i poszerzyć swoją świadomość na temat proekologicznego trybu życia. Dla każdego odwiedzającego stoisko i angażującego się w różnorodne ekologiczne aktywności czekały atrakcyjne nagrody i upominki. Dodatkowo w godzinach 15:00 – 18:00 wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z porad eksperta marki Frosch – dermatologa dr Anity Tarajkowskiej – Olejnik, która wyjaśniała jak dbając o czystość naszego domu równocześnie zadbać o bezpieczeństwo naszej delikatnej skóry.

Marka Frosch to od lat synonim ekologicznych produktów do czyszczenia i pielęgnacji domu – uważamy, że troska o środowisko naturalne to obowiązek każdego z nas. Chcemy, aby dzieci gdy dorosną mogły w pełni cieszyć się przyrodą. Dążymy do tego, aby nasze działania niosły pozytywne przesłanie i wartości, w które sami wierzymy – mówi Barbara Chrząstowska, Prezes Werner&Mertz Delta Polska.

Frosch EcoDay, Galeria Krakowska, 25 października 2014 r. (sobota), godz. 09:00 – 22:00.

Dystrybutorem produktów marki Frosch jest firma Werner & Mertz Delta Polska Sp. z o.o. – filia producenta marki Frosch w Polsce. Więcej informacji: www.frosch.pl.

(źródło: materiał prasowy)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ