Kolczyki w sutkach – wady i zalety, cena, gojenie. Co trzeba wiedzieć?
Co sądzisz o tej ozdobie ciała?
Kolczyki w sutkach to ozdoba ciała, na którą decydują się osoby w różnym wieku. Dla wielu ma znaczenie symboliczne i kojarzy się z konkretną sytuacją, inni wykonują go po to, by po prostu ładnie wyglądać. Sprawdź, ile kosztuje zabieg, jak długo trwa gojenie oraz poznaj wady i zalety tego rodzaju piercingu
Piercing sutków to popularny rodzaj przekłucia, który w dalszym ciągu wzbudza wiele emocji. Niektóre osoby uważają, że to piękna ozdoba, która dodatkowo przyczynia się do pogłębienia przyjemności seksualnej, dla innych jest to coś zupełnie nie do przyjęcia. Nie należy jednak oceniać wyborów innych osób, ponieważ decyzje dotyczące ciała każdy podejmuje samodzielnie. Jak zakłada się kolczyki w sutkach damskie? Przekłucie sutków u kobiet nieco różni się od przebijania męskich sutków. Aby przekłuć sutek kobiety, tatuator:
- dokładnie dezynfekuje miejsce przekłucia;
- zaznacza miejsce przekłucia;
- zakłada na sutek zacisk;
- przebija zaznaczone miejsce sterylną igłą;
- zakłada kolczyk ze stali chirurgicznej bądź innego nierdzewnego materiału.
I gotowe. Proces ten zazwyczaj przebiega podobnie w większości salonów piercingowych. Istnieją różne rodzaje piercingu sutka, a konkretniej zakładanych konczyków. Na początek tatuatorzy zazwyczaj zakładają zwykły prosty kolczyk, później możemy zamienić go na kuleczkę, kółko, banan, sztangę lub podkowę.
Kolczyki w sutkach. Jakie są wady?
Choć kolczyk w sutku według wielu osób wygląda bardzo estetycznie, nie da się ukryć, że ten rodzaj przekłucia ma także swoje wady. Jedną z wad kolczyka w sutku jest ból podczas wykonywania zabiegu. Ból podczas piercingu jest zależny od wrażliwości przebijanego miejsca, czyli ilości obecnych w nim zakończeń nerwowych. Kolczyk w sutku zaliczany jest więc do jednego z najbardziej bolesnych przekłuć. Choć zabieg ten trwa bardzo krótko, ból po przekłuciu – w zależności od wrażliwości osoby, która zdecydowała się na zabieg – może utrzymywać się nawet przez dłuższy czas.
Może cię zainteresować:
Kolczyk w pępku – gojenie, pielęgnacja
Kolczyk w sutku powikłania
Poza bólem, po zabiegu niewykluczone jest też powstanie różnego rodzaju powikłań. Mają one zwykle miejsce, jeżeli zaniedbana zostanie odpowiednia higiena, tzn.:
- przekłucie wykonane zostanie niesterylną igłą;
- miejsce przekłucia nie będzie dezynfekowane odpowiednio często;
- do rany wda się zakażenie;
- piercer nie zostanie powiadomiony o wszystkich naszych dolegliwościach i chorobach przewlekłych.
Powikłania, które pojawiają się najczęściej to różnego rodzaju reakcje alergiczne. Może zdarzyć się także utrata czucia lub rozszczepienie sutka, a także torbiele w okolicy przekłucia, dlatego aby uniknąć tego rodzaju powikłań należy wybrać się do doświadczonego piercera.
Kolczyki w sutkach. Jakie są zalety?
Kolczyki w sutkach mają też swoje zalety. Wykonujemy je po to, by cieszyć się nowym, oryginalnym wyglądem sutków. Osoby, które wykonały kolczyk często zwracają uwagę, iż zmiana spodobała się także ich partnerom. Ogromny wybór kolczyków może sprawić, że piersi będą wyglądać indywidualnie. Dlaczego jeszcze kobiety decydują się na tego rodzaju kolczyki? Sutki są niezwykle wrażliwym miejscem, a przekłucie może sprawić, że staną się one jeszcze bardziej delikatne i wrażliwe. Ponadto biżuteria w tym miejscu ozdabia ciało przez cały czas – nawet, gdy jest ono zupełnie nagie.
Kolczyk w sutku opinie
Kolczyk w sutku wykonałam około trzech lat temu. Goił się przez około kilka miesięcy, ale zdecydowanie warto było przeczekać. Przede wszystkim dodał mi pewności siebie. Nie przeszkadza mi to, że widzę go tylko ja i mój chłopak. Sama świadomość, że tam jest, sprawia, że czuje się ze sobą dobrze – przekonuje Julia.
Kolczyki zrobiłam rok temu. Spodziewałam się mocnego bólu, a wcale nie było tak źle. Moment przekładania kolczyka jest tak naprawdę bardziej bolesny od samego przekłucia. Pielęgnacja bardzo prosta: srebro koloidalne i sól fizjologiczna, a przez pierwsze dni kora dębu na opuchliznę. Niestety trzeba być bardzo systematycznym z czyszczeniem przekłucia, bo inaczej będzie się długo goić. Nie można chodzić na basen i lepiej nie brać długich kąpieli. Mi wygojenie zajęło 8 miesięcy. Bardzo polecam każdemu kto się zastanawia, wyglądają super, a samo przekłucia nie jest takie straszne – wyjaśnia Karolina.
Jak przebiega gojenie sutka z kolczykiem?
Jedną z obaw osób decydujących się na piercing sutków jest gojenie. Gojenie kolczyka w sutku trwa zwykle kilka miesięcy – w zależności od osoby, jest to od 4-7 miesięcy. Podczas gojenia wokół sutków tworzyć będą się niewielkie strupki, sączyć może się też ropa. Blaszka kolczyka powinna przez cały czas być czysta, aby gojenie przekłucia sutka przebiegało bez żadnych problemów. Do dezynfekcji piercerzy polecają zwykle roztwór wody morskiej lub srebro koloidalne, które można dostać w każdej aptece.
Ranę należy przemywać przynajmniej dwa razy dziennie, a krótko po wykonaniu przekłucia nawet częściej. Co jeszcze należy robić, aby odpowiednio zadbać o swój kolczyk w sutku? Gojenie tego miejsca przebywać powinno bez żadnych zakłóceń, jeżeli zastosujemy się do rad piercera. W tym czasie powinniśmy wiec nie dotykać miejsca przekłucia brudnymi rękami, a także zrezygnować z długich kąpieli, wizyt na basenie czy na saunie a także w innych miejscach, w których rana mogłaby zostać zabrudzona.
Jaka jest cena przekłucia sutka?
Przed zabiegiem wiele osób zastanawia się, ile kosztuje kolczyk w sutku. Ta jest zależna między innymi od miejsca, w którym wykonujemy zabieg, a więc jego lokalizacji i prestiżu. Jest to zależnie także od materiału, z którego zrobiony został kolczyk w sutku. Cena zabiegu waha się zwykle od 140-200 zł. Oczywiście można wykonać go taniej, jednak należy najpierw upewnić się, że osoba, która wykonuje piercing sutka wykonuje go w sterylnych warunkach i jest doświadczona. Miejsce to jest stosunkowo wymagające, dlatego umiejętności piercera są warte zapłacenia wyższej ceny za kolczyk w sutkach. Cennik za ten zabieg zwykle wystawiany jest indywidualnie przez salon.
Jeżeli zastanawiasz się nad rodzajem kolczyka, większość piercerów ma w swojej ofercie kilka rodzajów. Na poczatku zgódź się jednak na kształt kolczyka, który proponuje piercer, ponieważ najprawdopodbniej jest on najlepszy, by przekłucie szybko wygoiło się i przestało boleć. Cena piercingu sutka, choć zwykle jest dość wysoka, zdecydowanie jest warta zapłacenia, jeżeli piercer posiada już duże doświadczenie.
Zobacz także:
Dr Monika Łukasiewicz: „To nadal jest tabu, ale dużo kobiet po raku piersi traci swoją pracę”