Monday, May 27, 2024
Home / Moda  / Biżuteria  / Kolczyki srebrne z kamieniem księżycowym ‒ wszystko, co warto o nich wiedzieć

Kolczyki srebrne z kamieniem księżycowym ‒ wszystko, co warto o nich wiedzieć

Jak wiadomo, Księżyc to magia

srebrne kolczyki z kamieniem księżycowym

fot. materiał Partnera

Uznawany za niezwykły, zaskakuje różnorodnością odcieni i możliwościami, jakie stwarza w jubilerstwie – kamień księżycowy może być bowiem transparentny, niebieski albo tęczowy, najpiękniej prezentuje się zaś w pełnym słońcu. Powszechnie wykorzystywany w produkcji biżuterii pozwala uzyskać wyjątkowe rezultaty. Przeczytaj i zobacz, jakie tajemnice skrywają srebrne kolczyki z kamieniem księżycowym

 

Srebrne kolczyki z kamieniem księżycowym ‒ ozdoba o wielu odcieniach

Kamień księżycowy nie bez powodu jest zaliczany do grupy minerałów o najbardziej niezwykłych właściwościach. Chętnie wykorzystywany w jubilerstwie, pozwala uzyskać biżuterię zwracającą uwagę wielością odcieni, opalizująca powierzchnia kamienia jest zaś szczególnie zauważalna w przypadku srebrnych kolczyków z kamieniem księżycowym ‒ https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki-kamien-ksiezycowy. Kamień księżycowy, najczęściej transparentny, biały lub przeźroczysty, na skutek działania promieni słonecznych zaskakuje biało-perłową, srebrzysto-mleczną, srebrzysto-błękitną lub tęczową poświatą.

Biżuteria o specjalnym kształcie

Kolczyki z kamieniem

fot. materiał Partnera

Zjawisko adularyzacji, charakterystyczne dla kamienia księżycowego występuje wtedy, gdy jego powierzchni zostaje nadany obły kształt – wówczas połyskujące pasemko, najczęściej niebieskie, przesuwa się przy poruszaniu kamieniem i jest najbardziej widoczne. To dlatego w srebrnych kolczykach z kamieniem księżycowym wykorzystuje się minerał oszlifowany w postać karboszonów pozbawionych ostrych krawędzi i fasetek.

Srebrne kolczyki z kamieniem księżycowym – idealna biżuteria ślubna

Ze względu na wyjątkowy wygląd, srebrne kolczyki z kamieniem księżycowym stanowią bardzo częsty wybór wśród panien młodych. Taka biżuteria pięknie komponuje się z białą lub kremową suknią ślubną, rozjaśnia twarz właścicielki i w wyjątkowy sposób urozmaica całą stylizację.

Doskonały pomysł na prezent

kolczyki

fot. materiał Partnera

Biżuteria z kamieniem księżycowym jest niezwykle efektowna – stąd jej popularność w rankingach prezentowych. Komu i kiedy warto podarować kolczyki zdobione tym minerałem?

 

• Kamień księżycowy to kamień urodzinowy czerwca, dzięki temu doskonale nadaje się na prezent dla osoby urodzonej w tym miesiącu. Niebieski warto podarować zodiakalnym Bliźniętom, tęczowy – Rakom.

• Ze względu na wyjątkową strukturę, biżuterię z kamieniem księżycowym poleca się jako prezent z okazji rocznicy ślubu. Kolczyki z kamieniem księżycowym mogą stanowić także piękną pamiątkę dla mamy, z okazji narodzin dziecka.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ