Friday, July 19, 2024
Home / Uroda  / Kolczyk w języku – gojenie, powikłania i cena

Kolczyk w języku – gojenie, powikłania i cena

Masz ochotę na kolczyk w języku? Najpierw przeczytaj

kolczyk w języku

Kolczyk w języku – ładnie wygląda, ale...boli / Fot. AdobeStock

Piercing to forma modyfikacji ciała, która jest obecnie praktykowana przez znaczną część naszego społeczeństwa. Obecnie jednym z najpopularniejszych przekłuć jest standard tongue, czyli kolczyk na środku języka.

Nazwy przekłuć języka

Kolczyki w języku mają różną nazwę w zależności od dokładnego umiejscowienia:
1. standard tongue (kolczyk na środku języka),
2. venom (dwa kolczyki symetrycznie rozłożone po dwóch stronach języka),
3. tongue rim (kolczyk na samym czubku języka),
4. snake eye (kolczyk przechodzi poziomo przez czubek języka),
5. horizontal tongue (kolczyk przechodzi poziomo przez czy język).

Czy kolczyk w języku boli?

W zależności od typu przebicia, piercing języka może być bardziej lub mniej nieprzyjemny. Za najmniej bolesne przekłucie uznaje się standard tongue. Jeśli wykonuje je doświadczony piercer, zabieg może być zupełnie bezbolesny. Za najbardziej bolesne są uznawane przekłucia typu horizontal tongue.

 

Zobacz też: Kolczyk w pępku – czy boli, ile kosztuje, jak pielęgnować miejsce przekłucia 

 

Kolczyk w języku – gojenie

Ze względu na wrażliwość miejsca jakim jest język, mogą pojawić się liczne problemy z gojeniem. Po zabiegu język często jest opuchnięty nawet przez kilka dni. Najdłużej goją się przekłucia horizontal tongue (nawet kilka miesięcy).

Higiena jamy ustnej po zabiegu

Aby uniknąć zakażenia i infekcji po przekłuciu języka, stosuje się antybakteryjne płyny do płukania z szałwią i rumiankiem. Ranę należy płukać po każdym posiłku, a także przed snem. Płukanki powinno się stosować pierwsze dwa tygodnie po wykonaniu przekłucia. Zamiast płukanki można stosować sól fizjologiczną.

Pierwsze dwa tygodnie po zabiegu należy unikać słonych, ostrych i gorących potraw, a także całkowicie zrezygnować z picia alkoholu i palenia papierosów.

Kolczyk w języku – powikłania

Jakich powikłań można się spodziewać po piercingu języku? Niestety jama ustna to miejsce bardzo wrażliwe, a konsekwencji posiadania kolczyka w języku może być wiele. Przekłucie języka goi się od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. W przypadku braku odpowiedniej higieny lub mało sterylnych warunków w salonie, zdarza się zarażenie wirusami takimi jak zapalenie wątroby typu B i C, HIV a także wirusem gronkowca.

Jeśli kolczyk nie zostanie założony prawidłowo, może doprowadzić do takich powikłań jak opadnięcie i stany zapalne dziąseł, a także ukruszenia i łamania się zębów.

Ile kosztuje kolczyk w języku?

W zależności od salonu do którego się wybierzesz, przekłucie języka może kosztować od 70 do 150zł.

Na co dzień pasjonatka krakowskiego środowiska muzycznego, wokalistka i producentka. Dziennikarstwo ma we krwi, a jak zwykła mawiać, z genami nie wygrasz.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ