Monday, December 11, 2023
Home / PARTNER MK  / Co na oparzenia słoneczne? Wybierz kolagen naturalny

Co na oparzenia słoneczne? Wybierz kolagen naturalny

Słoneczne kąpiele mają swoją ciemną stronę ‒ ryzyko oparzeń i widmo złażącego płatami naskórka. Ale jest na to sposób

kolagen-naturakny-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Pogoda w końcu zrobiła się wakacyjna, więc coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Nic tak nie sprzyja rowerowym wycieczkom czy leniwemu dniu na plaży jak świecące słońce. Jest nam tak błogo i przyjemnie, że chcemy leżeć tak cały dzień. Zapominamy wtedy o wszystkim… włącznie z użyciem kremu do opalania. I wiemy jak to się kończy: czerwone plamy od oparzeń, które utrzymują się przez wiele dni i powodują, że nawet leżenie powoduje ból. W jaki sposób najszybciej i najskuteczniej poradzić sobie z oparzeniami słonecznymi?

Z pomocą przychodzi kolagen naturalny

Podczas długotrwałego opalania słońce ogrzewa nasze ciało, powodując wzrost temperatury, która niszczy naskórek i włókna kolagenowe. Skóra staje się sucha, czerwona i bardzo wrażliwa na dotyk. Smarujemy się wtedy kremami nawilżającymi i cierpimy przez kolejne dni. Jest to proces powolny, ponieważ kremy łagodzą obrzęk, ale nie pomagają w odbudowie zniszczonych tkanek. Dlatego najszybszym sposobem na regenerację jest dostarczenie skórze naturalnego kolagenu. Zostanie on wykorzystany do odbudowy naszych włókien kolagenowych, które uległy zniszczeniu podczas długotrwałego kontaktu ze słońcem.

Kolagen naturalny, w odróżnieniu od tanich kosmetyków z kolagenem, różni się nie tylko składem, ale też sposobem działania. Został on wyizolowany z rybich skór w taki sposób, że wciąż pozostaje aktywny biologicznie. Dlatego działa od razu po nałożeniu na oparzone miejsce. Taki skład mają kolageny firmy Colway International.

Dodatkowo kolagen w formie żelu przyjemnie chłodzi i przynosi ulgę zmęczonej skórze. Jest też duża szansa, że naskórek nie będzie tak szybko schodzić.

Jak stosować kolagen w przypadku oparzeń słonecznych?

Przede wszystkim, im szybciej zastosujesz kolagen na oparzone miejsce, tym szybciej się ono zregeneruje. Dlatego podczas wyjazdu warto mieć przy sobie buteleczkę kolagenu. Pamiętaj, że kolagen jest wrażliwy na wysokie temperatury. Wybierz taki, który jest na nie odporny i nie straci swoich cennych właściwości. Jednym z nich jest Colway Natywny DNA. Specjalnie dla czytelniczek „Miasta Kobiet” w specjalnej promocji -30 zł z kodem rabatowym RABAT30DNA na stronie WybieramyKolagen.pl.

Oparzone miejsce przemyj wodą, żeby było czyste. Następnie zaaplikuj kolagen na wilgotną skórę i lekko wmasuj na całej powierzchni oparzenia. Powtórz ten proces kilka razy dziennie, dzięki temu skóra nie będzie schodzić. Pij też dużo wody, żeby odpowiednio nawodnić swój organizm.

Załącznik: Colway-Kolagen-Natywny-DNA


Colway Kolagen Natywny DNA /fot. materiały prasowe

Jak jeszcze możesz sobie pomóc?

Przyspiesz regenerację oraz dodatkowo wzmocnij długotrwałe działanie kolagenu, biorąc suplementy z kolagenem, które nie tylko pomogą Ci w kłopotach z oparzeniem, ale poprawią także stan Twoich włosów i paznokci. Będą więc idealnym uzupełnieniem kuracji kolagenowej. CollUp w kapsułkach zawiera kolagen naturalny w postaci liofilizatu, a nie hydrolizatu, dzięki czemu struktura białka kolagenowego nie uległa zniszczeniu i zapewnia lepszą przyswajalność.

suplementy-kolagenowe-miasto-kobiet

CollUp w kapsułkach / fot. materiały prasowe

Nie zapomnij o kremie z filtrem!

Kolagen potrafi zdziałać cuda, jednak nie zastąpi kremu do opalania z filtrem UV. Dlatego nie zapomnij o nim podczas opalania. Eksperci rekomendują zwłaszcza te z filtrem 50. Posmaruj się nim około pół godziny przed wyjściem na słońce oraz co parę godzin w trakcie przebywania na zewnątrz. Dzięki temu uchronisz się przed oparzeniem, a Twoja skóra nie zestarzeje się tak szybko. Pamiętaj, że jeśli używasz wcześniej kolagenu, odczekaj minimum 30 min przed nałożeniem kremu, by nie zaburzyć jego działania.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Zosia 19 czerwca, 2020

    Ciekawy artykuł. Nie wiedziałam, że kolagen naturalny może pomagać także na oparzenia. Moja mama stosowała kosmetyki Colwaya przez wiele lat, w tym ten DNA, ale to na zmarszczki i tu działał cuda. Ja powoli się przymierzam, ale informacja, że kolagen na oparzenia to też dobry pomysł, zmotywuje mnie do szybszego wypróbowania. Czy są tańsze odpowiedniki takiego produktu?

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ