Saturday, July 13, 2024
Home / Moda  / KOKOworld dla natury

KOKOworld dla natury

Czy równie mocno co jeansy kochasz środowisko?

Koko organizuje akcję Jeans for a better world

Koko organizuje akcję Jeans for a better world. / fot. materiały prasowe

Ich kariera trwa już prawie półtora wieku. Kto z nas nie ma choćby jednej pary? Podbiły nasze serca i szafy swoim urokiem i uniwersalnością – idealnie sprawdzają się w każdej sytuacji, od służbowego spotkania po wyjście na miasto z przyjaciółmi. Ale jeansy, bo o nich mowa, to nie tylko modny wygląd. Mają także swą mroczną stronę

 

Produkcja jeansów jest bardzo szkodliwa dla środowiska. Do wyprodukowania jednej pary potrzeba aż 7 tys. litrów wody, a dodatkowo cały proces wymaga użycia wielu szkodliwych substancji chemicznych, które zanieczyszczają wodę i glebę. KOKOworld też uwielbia jeansy, ale równie mocno kocha środowisko i dba o nie. Dlatego wszystkim jeansomaniakom proponuje stroje, które wyglądają jak uszyte z tradycyjnego jeansu, ale wykonane z biodegradowalnego lyocellu, zwanego też tencelem. Lyocell powstaje z celulozy, pozyskiwanej z pulpy drzewnej i przetwarzanej w tak zwanym obiegu zamkniętym, co sprawia, że wszystkie składniki procesu są w 99.5 proc. recyklingowane. To sprawia, że takie jeansy to wybór nie tylko modny, ale i przyjazny środowisku! Zwłaszcza, że przędza do produkcji tencelu, używanego przez KOKOworld, pochodzi z austriackiej firmy Lenzing – pioniera zrównoważonego procesu produkcji przędzy lyocell.

 

W kolekcji Spring Summer 2019 miał premierę pierwszy jeansowo-tencelowy projekt KOKOworld – jeansy Bosfor.

W kolekcji Spring Summer 2019 miał premierę pierwszy jeansowo-tencelowy projekt KOKOworld – jeansy Bosfor. / fot. materiały prasowe

W kolekcji Spring Summer 2019 miał premierę pierwszy jeansowo-tencelowy projekt KOKOworld – jeansy Bosfor. I jak na tę markę przystało, wyróżniają się nie tylko materiałem, z jakiego są uszyte, ale i designem. Bosfor mają oryginalne, nietypowe ułożenie guzików, lekko opuszczony krok oraz asymetryczne zapięcie. Z tyłu na pasku znajdziecie upcyklingową wstawkę z kolorowego African Waksu. W najnowszej kolekcji Fall Winter 2019 można się spodziewać kolejnych tego typu projektów, w tym spódnic oraz swetra wyprodukowanych z przędzy, która jest w 95 proc. wykonana z „odpowiedzialnego” jeansu. Pierwsza odsłona kolekcji już 5 września!

 

Rabat dla czytelniczek Miasta Kobiet!

Kod rabatowy dla czytelniczek Miasta Kobiet. / fot. materiały prasowe

KOKOworld ma jeszcze jeden sposób na złagodzenie negatywnych skutków produkcji tradycyjnego jeansu dla środowiska – już po raz drugi organizuje akcję Jeans for a better world. Marka zaprosiła swoich klientów do przysyłania jej starych, niepotrzebnych jeansów, z których następnie jej rękodzielnicy stworzyli nowe produkty. Dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na dofinansowanie edukacji uczennic na Wyspach Zielonego Przylądka. Ostatnie jeansowe przedmioty są jeszcze do nabycia TUTAJ!

 

Ostatnie jeansowe przedmioty są jeszcze do nabycia!

Ostatnie jeansowe przedmioty są jeszcze do nabycia! / fot. materiały prasowe

 

 

www.kokoworld.eu

Partner MK 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ