Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Rozwój portali z kodami rabatowymi

Rozwój portali z kodami rabatowymi

Rozwój handlu w internecie wymusza wdrażanie narzędzi, które skuteczne przyciągną uwagę potencjalnych klientów

kody-rabatowe-miasto-kobiet

Grafika: materiały Partnera

Sprzedaż na rynku e-commerce w Polsce rozwija się w imponującym tempie. Z każdym rokiem jest ona coraz większa, a w sieci można znaleźć coraz więcej przedsiębiorców, oferujących sprzedaż w sieci. Ogromna konkurencja na rynku napędza również rozwój stron z kuponami rabatowymi, dzięki którym klienci mogą znaleźć najlepsze oferty w sieci. Skąd wziął się pomysł na kody rabatowe i portale tego typu?

Czym są portale z kodami rabatowymi?

Rozwój handlu w Internecie w niektórych latach wynosił w Polsce nawet 18% w skali roku. Sprawia to, że nasz kraj odnotowuje największy wzrost sprzedaży przez Internet w Europie. Wielkość sprzedaży internetowej jest szacowana na około 51 miliardów złotych. Duża konkurencja wymusza na firmach organizowanie różnego typu promocji, aby przyciągnąć klientów. Jednak znalezienie  w danej chwili najlepszej oferty nie jest proste.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów na rynku powstały portale z kuponami rabatowymi, jak np. Rabatio.com. W serwisie można znaleźć aktualnie oferowane kupony rabatowe w większości dużych sklepów internetowych, ale nie tylko. Coraz liczniejsza jest grupa dopiero rozwijających się sklepów, które również chcą zaistnieć w internecie poprzez organizowanie promocji, wyprzedaży i kodów rabatowych. Rabatio.com gromadzi zatem cały przekrój sklepów oraz firm usługowych. Dzięki temu użytkownicy portalu mają duży wybór podczas zakupów.

kody-rabatowe-1-miasto-kobiet

Grafika-materiały Partnera

Kody rabatowe ‒ jak to działa?

Omówmy to na przykładzie serwisu Rabatio.com, który zbiera informacje o sklepach internetowych oraz aktualnie oferowanych kodach rabatowych i promocjach. Umieszcza je na swojej stronie, dzięki czemu klienci mogą znaleźć wszystkie świetne oferty w jednym miejscu. Aby skorzystać z kodu rabatowego, należy na portalu wybrać interesujący nas kupon, następnie skopiować kod rabatowy i przejść na stronę sklepu z promocją. W większości przypadków zostaniemy poproszeni o wklejenie kodu rabatowego w koszyku podczas zawierania transakcji. Rabat naliczy się automatycznie. Będziemy widzieli od razu, że cena zakupu spadła. Dzięki bezpośrednim linkom cały proces jest prosty i intuicyjny.

Zalety portalu z kodami rabatowymi

Korzystając z portalu Rabatio.com możemy znaleźć najlepsze oferty w sieci bez przeglądania setek stron. Wszystko w jednym miejscu. Dodatkowo portal posiada newsletter. Dzięki temu informacje o najgorętszych okazjach dostaniemy bezpośrednio na maila. Kody rabatowe są zawsze darmowe i nie wymagają żadnych opłat. Dodatkowo klient może zyskać takie korzyści, jak np. bezpłatna dostawa, dodatkowe punkty lojalnościowe czy gratisowe produkty. Kupony rabatowe umożliwiają kupowanie większej ilości rzeczy, płacąc mniej. Sprawia to, że zadowoleni klienci wracają na tego typu strony przy każdych zakupach w sieci.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
3 komentarze
  • Mariola 8 czerwca, 2020

    Pracowałam w takim portalu przy robieniu kuponów rabatowych. Fajna baza „danych” dla wszystkich poszukiwaczy okazji.

  • Maczfit kod rabatowy 23 października, 2020

    No brzmi spoko

  • mateusz 4 grudnia, 2020

    Moim zdaniem portale z kodami rabatowymi to świetny sposób na oszczędzanie pieniędzy podczas zakupów w internecie. Sam korzystam z takich portali 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ