Friday, September 13, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / #KobietyKrakowa – rusza nabór do 12. edycji!

#KobietyKrakowa – rusza nabór do 12. edycji!

Kilka powodów, dla których warto do nas dołączyć

kobiety krakowa – organizatorki

Organizatorki projektu #KobietyKrakowa, od lewej: Basia Fijał, Agna Karasińska, Basia Bogacka i Aneta Pondo / fot. Bartłomiej Gatlik

Współpraca ma większą wartość niż konkurencja

– to motto społeczności tworzonej wokół Fundacji Miasto Kobiet.

 

Trwa nabór do 12. edycji projektu #KobietyKrakowa!

Z ekspertkami, które tej wiosny dołączą do nas, przeprowadzimy wywiady i zrealizujemy sesje zdjęciowe, które odbędą się w dniach: 17-20 kwietnia 2024 r. w przestrzeniach The Crown Krakow Center – Handwritten Collection. Jest jednak jeszcze coś, co po każdej edycji równie mocno zaskakuje same organizatorki. Po sześciu latach okazuje się, że to, co dla wielu kobiet najważniejsze w tym projekcie, to… relacje

 

Wyślij zgłoszenie TERAZ:
SZCZEGÓŁY

 

#KobietyKrakowa to nie tylko promowanie kobiecych biznesów

Kobiety Krakowa, spotkanie

#KobietyKrakowa, spotkanie w Hevre, fot. Barbara Bogacka

– #KobietyKrakowa to najlepszy projekt na świecie, bo wielowymiarowo łączy kobiety na pozór z różnych światów

– mówi hipnoterapeutka Anna Bajorek-Dołba, Kobieta Krakowa V. edycji, a Aneta Pondo, prezeska Fundacji Miasto Kobiet dodaje:

– Kobiety potrzebują innych kobiet, poczucia przynależności, możliwości wymiany poglądów, usłyszenia „ja też tak mam” albo: „a ja to robię zupełnie inaczej”, przytulenia, pozwolenia sobie na łzy i rozbrojenie. Bo prowadząc nasze biznesy uzbrajamy się mocno w naszych rolach, by przetrwać, i czasem potrzebujemy poluzowania kołnierzyka i zdjęcia masek.

To, co miało być jedynie „efektem ubocznym” okazało się chyba największą siłą pomysłu. W naszej społeczności jest już 286 kobiet. Wśród nich są coachki, stylistki, prawniczki, pisarki, trenerki, działaczki, projektantki, agentki, lekarki, psycholożki. Właścicielki biznesów i kobiety, które spełniają się na etacie. Przedstawicielki branż kreatywnych i firm związanych z technologią, finansami czy nauką. Szeregi krakowskiej bazy ekspertek wypełniły nawet policjantka, leśna przewodniczka, oligofrenopedagożka, autorka thrillerów psychologicznych i… wiedźma. Dla niektórych Kobiet Krakowa, projekt okazał się trampoliną do świata mediów. Dzięki publikacji, uczestniczki zaczęły być zapraszane w roli ekspertek na łamy gazet, czy do programów telewizyjnych. Ich biznesy i one same stają się rozpoznawalne. Fotografie autorstwa Barbary Bogackiej, które powstały w ramach projektu nie trafiły wyłącznie do albumów rodzinnych. Zdjęcia Kobiet Krakowa są skutecznym narzędziem w budowaniu ich wizerunku w mediach społecznościowych, stronach, mediach – wszędzie tam, gdzie buduje się markę osobistą. Wiele Kobiet Krakowa mówi, że udział w akcji pozwolił wypłynąć na szerokie wody. W efekcie, niektóre z nich wydały własną książkę, poszerzyły działalność, skupiły się na rozwoju biznesu online, nawiązały trwałe przyjaźnie.

Pięknym i zarazem dobitnym przykładem współpracy między Kobietami Krakowa jest fundacja powołana przez Alicję Ortynecką, która promuje i wdraża psychoedukację w polskich szkołach. W szeregach Wise Future są ekspertki poznane dzięki projektowi, m.in.: Michalina Chodaj-Niespodziewany, Anna Polak, Bogusława Łuka, Agnieszka Marszczak.

Na czym polega projekt #KobietyKrakowa?

 

Profesjonalna sesja zdjęciowa, publikacja wywiadu i dołączenie do krakowskiej bazy ekspertek – tak w wielkim skrócie można odpowiedzieć na pytanie „co zyskam, biorąc udział projekcie Kobiety Krakowa?”. Korzyści jest dużo więcej.

– Przygoda biznesowa, relacje, misja – tak w trzech słowach mogę określić to, co dał mi projekt #KobietyKrakowa. Dzięki niemu pokazałam, że kobiety mogą stać się ważną częścią biznesowego świata, nie tylko w Krakowie, ale w całej Polsce. Poznałam wspaniałe osoby. Zainspirowałam inne kobiety, które dzięki wywiadowi online odważyły się ruszyć z miejsca i zacząć działać. To niesamowite, jak projekt „Miasta Kobiet” otwiera możliwości!

– mówi radczyni prawna i uczestniczka 1. edycji Ilona Przetacznik.

 

Przeczytaj koniecznie:
Kobiety Krakowa – początek

 

Pomysł na zrzeszenie w jednym miejscu krakowskich ekspertek powstał w Fundacji Miasto Kobiet, której misją jest umacnianie potencjału kobiet. Kobiet inspirujących osobowością, pomysłem na biznes, swoją historią i siłą przebicia.

Przeprowadzamy z nimi wywiad, realizujemy sesję zdjęciową, tworzymy społeczność kobiet współpracujących ze sobą, wspierających się, podejmujących wspólne inicjatywy w myśl zasady, że współpraca ma większą wartość niż konkurencja.

– mówi Aneta Pondo.


Zobacz
:
Tak wyglądają Kobiety Krakowa

 

Organizatorki i uczestniczki (od lewej): Agna Karasińska, Aga Siejka, Basia Fijał, Aneta Pondo, Aneta Joanna Kaniak / fot. Barbara Bogacka

 


Przeczytaj koniecznie
:
Po co nam biznesowa sesja zdjęciowa?

 

Marka osobista – czy to mi jest potrzebne?

– Już w dniu publikacji wywiadu ze mną pojawiły się nowe propozycje biznesowe, nowe zlecenia na artykuły czy oferty współpracy z przedsiębiorcami

– mówi uczestniczka I. i X. edycji, Elżbieta Jachymczak– redaktorka naczelna Business Intelligence, autorka książki o przedsiębiorczości kobiet i publicystka ekonomiczna.

 

Przekonaj się:
Jak wykorzystać projekt Kobiety Krakowa do budowania marki osobistej?

 

Coachka i mediatorka sądowa Ewa Wogórka mówi, że zdjęcia, które powstały w ramach sesji pojawiły się dotąd w licznych publikacjach m.in. w Newsweeku czy Czasopiśmie Logistyka, i dodaje:

– Dzięki udziałowi w inicjatywie zaczęłam budować swoją markę, wartość i pewność siebie. Dzięki temu i wsparciu zespołu, pokazałam wiele swoich talentów, umiejętności a przede wszystkim siebie.

O tym, czym jest projekt #KobietyKrakowa opowiadają jej uczestniczki i pomysłodawczyni – Aneta Pondo. Zobacz koniecznie!

 

Kobiety Krakowa – nabór do wiosennej edycji

Mijają lata, a projekt cieszy się niesłabnącą popularnością. Na wiosnę (17-20.04.2023) rusza już dwunasta edycja #KobietKrakowa, która premierowo odbędzie się w zachwycających przestrzeniach The Crown (ul. Królewska 6).

– Genialna atmosfera przygotowań i potem zainteresowanie bardzo wielu osób. To daje niecodzienną energię. Projekt Kobiety Krakowa to również możliwość dołączenia do grupy kobiet, które idą do przodu. Mają bardzo różnorodne pasje, ale wspólny kierunek: do przodu. Taka grupa niesie. Korzyści jest więcej. To możliwość wymiany doświadczeń, uchwycenia nowych perspektyw i „namnażania” neuronów. Różnorodność wzmacnia. Masz talent – szlifuj go i pokazuj

– zachęca Barbara Dolata, właścicielka firmy Wiem czego chcę, Ewa Czarnecka-Doniec czyli Kwantowa Wiedźma dodaje:

Piękna przygoda! Każdej kobiecie życzę możliwości i śmiałości podarowania sobie takiego doświadczenia.

Do XII. edycji Kobiet Krakowa zapraszamy panie, które chcą zacząć pokazywać siebie na wielką skale, mówić o sobie dobrze:

– Projekt Kobiety Krakowa to solidny podmuch wiatru w twoje biznesowe skrzydła. Jednak profesjonalna sesja zdjęciowa i wywiad to zaledwie początek tej przygody. Udział w projekcie pozwoli ci zobaczyć w nowym świetle to, co masz do zaoferowania światu. Nabierzesz pewności siebie i wiary w swoje możliwości. Poznasz wspaniałe kobiety, a wiele z tych biznesowych kontaktów będzie miało szansę przerodzić się w wartościowe i trwałe relacje. Nie będziesz już mieć wątpliwości do kogo zwracać się po wsparcie, kiedy go potrzebujesz

– mówi soulcoachka Agnieszka Siejka z 10. edycji.

Kulisy 10. edycji Kobiet Krakowa / fot. B. Fijał

Fotorelacja z planu zdjęciowego 11. edycji Kobiet Krakowa / fot. B. Fijał

Zdjęcia zza kulis 9. edycji projektu #KobietyKrakowa / fot. Basia Fijał

Kobiety Krakowa na planie zdjęciowym w Teatrze KTO (8. edycja) / fot. B. Fijał

kobieta w kasku budowlanym i fotografka

Zdjęcia zza kulis na tarasie Sheratona robiła Barbara Fijał

Kobiety Krakowa

Anna Sroka, Alicja Ortynecka, Dorota Łapa-Maik / fot. Barbara Fijał

Na zdjęciu: Kasia Grochowicz, Monika Chmiel i Lucyna Sołtys

Na zdjęciu: Kasia Grochowicz, Monika Chmiel i Lucyna Sołtys / fot. B. Fijał

kobiety krakowa – kolaż zdjęć

Kobiety Krakowa vol. 7, dzień 2 / fot. Barbara Fijał

organizatorki siódmej edycji kobiet krakowa

Kobiety Krakowa vol. 7 – organizatorki / fot. Aga Siejka

Zdjęcia zza kulis 9. edycji Kobiet Krakowa

Zdjęcia zza kulis 9. edycji Kobiet Krakowa / fot. Barbara Fijał

Kobiety Krakowa

Kobiety Krakowa, 5. edycja. Barbara Bogacka, Magda Nowak-Skorupa, Karolina Bugała-Valim, Michalina Choda-Niespodziewany / fot. Barbara Fijał

kobieta pozująca na tle Wawelu

Taras Sheratona był wdzięczną scenerią do pozowania / fot. Barbara Fijał

kolaż zdjęć zza kulis projektu kobiety krakowa

Kobiety Krakowa, dzień 1 / fot. Barbara Fijał

kobiety krakowa

– Udział w projekcie okazał się czymś więcej niż sesją zdjęciową i suchym wywiadem. „Kobiety Krakowa” pozwoliły mi spojrzeć na siebie z zupełnie innej perspektywy. Uświadomiłam sobie, że każda z nas ma na swoim koncie mniejsze lub większe sukcesy, których nie docenia. Poznałam mnóstwo fantastycznych, ambitnych kobiet – twierdzi Jolanta Korczak / fot. B. Bogacka

 

Zobacz jak było poprzednim razem: 
Kobiety Krakowa 11. edycja – fotorelacja

Kobiety Krakowa twórczynie

To my, twórczynie projektu #KobietyKrakowa. Z tyłu od lewej: Barbara Fijał, Agna Karasińska, Barbara Bogacka. Z przodu Aneta Pondo

 

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE TERAZ

 

Uwaga. Liczba miejsc jest ograniczona. Nabór trwa do 5 kwietnia 2024 r. lub do wyczerpania miejsc. Informacji nt. projektu #KobietyKrakowa udzielamy pod adresem fundacja@miastokobiet.pl.

 

TAGI
top

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ