Wednesday, May 22, 2024
Home / Ludzie  / Kobiety to lubią: Łukasz Zięba

Kobiety to lubią: Łukasz Zięba

Łukasz Zięba jest jedynym polskim tancerzem w nowojorskiej The Metropolitan Opera. Zdjęcia – Adam Mikołajczyk

łukasz zięba

Łukasz Zięba / fot. Adam Mikołajczyk PMP

Artysta. Tancerz. Choreograf. Były zawodowy gimnastyk. Obywatel świata. Pochodzi z Krakowa, występował w Teatrze STU, w 2009 roku był finalistą polskiego „You Can Dance”, a później w 2015 roku został jego choreografem. Jest jedynym polskim tancerzem w nowojorskiej The Metropolitan Opera. Interesuje go człowiek oraz ludzka świadomość, inspiruje duchowość, nauka i filozofia. Jest pasjonatem kuchni wegańskiej

 

Kobiety czy mężczyźni?

Kobiety i mężczyźni. Każdy z nas ma w sobie – w większym lub mniejszym stopniu – pierwiastek kobiecy i męski. Ale nie chodzi tu koniecznie o kwestię płci, a o pierwotny podział naszej indywidualnej ludzkości na taoistyczne yin i yang. Na lewą i prawą półkulę mózgową, intelekt i serce, na działanie i bierność oraz wszelkie inne dualistyczne wartości, które wzajemnie się uzupełniają i nie są w stanie bez siebie nawzajem istnieć. Dokładnie tak jak mężczyzna bez kobiety lub kobieta bez mężczyzny. Aby dostrzec światło musi istnieć ciemność. Bez ciemności natomiast nie byłoby światła.

Łukasz Zięba

Łukasz Zięba / fot. Adam Mikołajczyk Pracownia Męskich Portretów

Po czym można poznać artystę?

Po jej lub jego intencji stojącej za jej lub jego sztuką.

Za co lubisz siebie?

Za to, że nie opuszcza mnie nigdy zwyczajna ludzka ciekawość i chęć poznania oraz zrozumienia tego, jak działa ten świat i życie, którym zostaliśmy obdarowani.

łukasz zięba

Łukasz Zięba / fot. Adam Mikołajczyk Pracownia Męskich Portretów

Czujesz się piękny?

Łukasz Zięba: Jestem piękny. Każdy z nas ma w sobie niepowtarzalne piękno, które ujawnia się i manifestuje w życiu w wyjątkowy sposób. Piękno to nasze talenty. Nasza różnorodność. Nasz indywidualizm. Znajoma kiedyś powiedziała mi: „Im bardziej rozumiemy, jak bardzo jesteśmy unikatowi, tym bardziej uświadamiamy sobie, że wszyscy jesteśmy tacy sami…”

Łukasz Zięba fot. Mikołaj Adamczyk Pracownia Męskich Portretów

Łukasz Zięba / fot. Adam Mikołajczyk Pracownia Męskich Portretów

Ulubione miejsce na ziemi?

Moje serce. Zaglądam i wracam tam kiedy tylko mogę. Kiedyś wydawało mi się, że powiedzenie „słuchaj głosu swojego serca” jest przenośnią, czymś abstrakcyjnym. Ostatnio zrozumiałem, że serce jest faktycznym miejscem w naszym życiu, pewnego rodzaju energetyczną przestrzenią o bardzo delikatnej częstotliwości. Tam właśnie czujemy prawdziwą wolność, nieograniczony spokój i autentyczność naszego istnienia.

https://www.instagram.com/p/B-IkQ1hlvu2/

 

O autorze zdjęć

Adam Mikołajczyk – krakowski portrecista, fotograf, twórca Pracowni Męskich Portretów. Męski portret stał się jego wizytówką, tak samo jak czerń i biel. W swojej twórczości pokazuje prawdziwych facetów, ich relacje oraz uczucia, które najczęściej starają się skrywać. Najchętniej wykonuje sesje rodzinne, gdzie na jednej fotografii wspólnie występują trzy, a nawet cztery pokolenia mężczyzn.

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ